Reportáž: Skalica - DAC 1904 0:1 (0:1)

|
| so 23.9.2023, Milan Vrábeľ

Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale aj napriek tomu berieme zo Skalice všetky tri body. Prvopolčasovú miernu prevahu sme dokázali premeniť do vedúceho gólu, kdežto v druhej polovici stretnutia sme si tesné vedenie najmä strážili. Aj po druhom víťazstve v rade zostávame piaty, ale k súperom sa približujeme.

Po fantastickom víťazstve nad Slovanom náš tréner Adrian Guľa nespravil v základnej zostave ani jednu zmenu. Zápas začal s obrovskou gólovou príležitosťou na strane domácich. V štvrtej minúte dostal Rudzan priestor v šestnástke, ktorý využil na tvrdú umiestnenú strelu k pravej žrdi. Vďaka výbornému reflexu ju však Popović zvládol vytlačiť na žrď. V 13. minúte sme sa pre zmenu my mohli dostať do vedenia. Trusa v šestnástke nabil Čermákovi, ktorý sa ale vo výbornej pozícii nedostatočne oprel do lopty. O štyri minúty poslal Trusa výbornú prihrávku popri bránkovej čiare, pri ktorej chýbal Gouremu azda len polkrok k dorazeniu. Po výbornej kombinácii Skaličanov sa hneď k dvom strelám dostal Matejov v 26. minúte. V oboch prípadoch sme však našťastie zvládli blokovať v poslednej chvíli. Súpera sme „šikanovali“ viacerými centrami, ktoré úspešné ešte neboli, ale v 43. minúte prišlo to, čo prísť muselo. Trusa ušiel po pravom krídle, dostal sa až do šestnástky, v ktorej ideálne našiel nabiehajúceho Čermáka a nášmu stredopoliarovi zostalo už len umiestniť loptu do siete – 0:1. To bolo pre prvý polčas všetko. Do kabín sme šli spokojní s jednogólovým vedením. O ten kúsok sme aj boli lepší.

Druhé dejstvo sme začali bez zmien na našej strane. Skalica však prehrávala, a tak Matejova nahradil Morong. O prvú vážnejšiu gólovú príležitosť sa v 60. minúte postaral, paradoxne, náš brankár. Gaži na neho poslal menej razantný pokus, ktorý sa Popović pohodovo pokúsil spracovať nohou, no lopta mu odskočila a opečiatkovala brvno! Po tejto situácii pokračoval medzišestnástkový futbal, ktorý bol pre druhú polovicu stretnutia príznačný. Prerušený bol v 67. minúte. Po chybe v obrane sa dostal k strele z dobrej pozície Yao. Mieril však poriadne nepresne. V 74. minúte Herc parádnou kolmicou vysunul do šestnástky Ramadana, ktorý v šestnástke hľadal Pinta a ten hlavičkový súboj tesne prehral. O víťazovi stretnutia sme mohli rozhodnúť v 84. minúte, ale Herc aj Ramadan pri rýchlej akcii premrhali svoje dobré strelecké pozície. O päť minút sa už Ramadan slušne odkryl priestor na zakončenie. Jeho zámer vystreliť ľavý horný roh mu nevyšiel, a tak sa lopty zmocnil domáci gólman. V nadstavenom čase ešte Skaličania získali priamy kop z poriadne nebezpečnej pozície, ale Nagy trafil len pred ním stojaci múr. To znamenalo, že domov sme si mohli zobrať všetky tri body.

Aj po druhom víťazstve v rade a štvrtom v sezóne zostávame na 5. mieste, no k súperom sa približujeme. Ďakujeme fanúšikom, že aj dnes ste nám vytvorili domáce prostredie. Najbližšie nás čaká 3. kolo Slovnaft Cupu, v ktorom zavítame do Horných Salíb. S celkom zo 6. ligy si sily zmeriame v stredu 27. septembra o 15:30. V Niké lige zase o týždeň v nedeľu privítame v krajskom derby Trnavu.

Adrian Guľa, DAC: „Myslím si, že sme videli dobrý bojovný zápas s vysokým nasadením. Pre nás sa jedná o veľmi cenné víťazstvo, pretože sme chceli a potrebovali potvrdiť body a dobrý výkon proti Slovanu. Výhra sa nerodila ľahko, lebo Skalica bola húževnatá a dobre organizovaná. O to viac si ceníme aj čisté konto. Chýbal nám druhý gólik. Za čisté konto proti tak húževnatému súperovi gratulujem mužstvu a ďakujem fanúšikom za podporu. Toto víťazstvo priniesol poctivý výkon mužstva.“
Pavol Majerník, Skalica: „Aj my sme podali poctivý výkon. Zodpovedne sme sa pripravili na súpera. Vedeli sme, že čoho je Dunajská Streda schopná. Potom, čo sme od nej videli zápas so Slovanom, sme vedeli, že nemôžeme naháňať hráčov DAC-u, ale skôr na nich čakať organizovane. Nabádal som hráčov, aby boli trpezliví a počkali si na svoju šancu. Tá aj prišla a najmä z úvodu zápasu nás mrzí. Trochu to celé pokazil gól. V druhom polčase si už Dunajská Streda postrážila vedenie, kým nám došli sily a chýbala nám kvalita smerom dopredu. Preto si myslím, že Dunajská vyhrala 1:0.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Skalica - DAC kliknite SEM!!!

MFK SKALICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:1)