|
| so 6.3.2021, Milan Vrábeľ
'
'

Z hlavného mesta odchádzame bez bodu. „Belasí“ odštartovali derby rýchlym dvojgólovým vedením. Napriek tomu sme sa vzchopili, zabojovali sme a aj sme sa priblížili späť k bodom. Skúsený domáci mančaft však, na rozdiel od nás, využil svoje príležitostí, a preto zvýšil náskok na naše mužstvo na 10 bodov. Nadstavbovú časť o titul odštartujeme z 2.miesta.

Po víťazstve s Michalovcami nastala v našej základnej jedenástke len jedna zmena. Balić sa vrátil do úvodnej zostavy, kdežto tréner Storck na lavičku posadil Nicolaescuho. Vstup do zápasu nám nevyšiel. Danielovu štandardku z tretej minúty Christie-Davies zo šestnástky odhlavičkoval, no presne na Weissove kopačky, ten loptu ešte parádne volejom poslal do ľavého rohu, kde bol Jedlička bez šance - 1:0. V jedenástej minúte po odkope lopty Beskorovainyim sa o jeho nohy potkol Medveděv, čo rozhodca posúdil ako penaltu. Pri prísne nariadenom pokutovom kope si loptu na biely bod postavil Weiss a poslal ju do pravej strany bránky, ktorú náš gólman neodhadol - 2:0. Slovan strelil z dvoch striel dva góly, a tak určitú dobu trvalo, kým sme sa z toho otriasli. Až v druhej časti 1. polčasu sme sa začali osmeľovať v našej útočnej polovici. Narážali sme však na dobre pripravenú defenzívu. Napriek tomu sme boli predsa len odmenení kontaktným gólom. V 32. minúte poslal Balić finálny pas v šestnástke na Divkoviča a ten nikým nekrytý nemal problém umiestniť loptu k ľavej žrdi - 2:1. Dôležitým momentom z našej strany bolo, že ani po kontaktnom góle sme sa nestiahli. V 38. minúte sme sa dostali k ďalšiemu streleckému pokusu, Divkovič poslal z ostrého uhla prekvapivú strelu, ktorú Greif zvládol vyraziť len na roh. Gól do šatne sa nám nepodaril, no do kabín sme zišli relatívne pozitívne naladení, keďže sme si po ťažkom úvode dokázali, že stretnutie vieme zdramatizovať.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. V päťdesiatej minúte hlavičkoval Božikov, no Jedlička bol pozorný. Obrovská príležitosť na našej strane sa zase črtala o tri minúty, Ramirez bol vysunutý na ľavom krídle, odkiaľ mohol loptu posunúť na absolútne voľného Kalmára, nebol úspešný. Aj v 56. minúte bol hlavnou postavou útoku Ramirez, dostal prihrávku do nebezpečnej príležitosti, no zakončil nepresne. Až príliš krutý trest prišiel o dve minúty, Moha si v šestnástke veľmi šikovne zasekol loptu, zbavil sa Balića a keďže k nemu nikto nepristúpil, tak šikovným lobom dostal loptu za Jedličkov chrbát - 3:1. Naša optická prevaha pokračovala, no po hodine hry mohla prísť definitívna bodka. Ožbolt tiež vyskúšal trik so zaseknutím lopty, a vďaka nemu sa dokonale zbavil dvoch našich obrancov, nahral nikým nekrytému Mohovi, no ten minul odkrytú svätyňu. „Belasí“ boli nebezpeční aj v 72. minúte, postupne si popri pokutovom území posúvali loptu až sa k streleckému zakončeniu dostal Moha, gólman nás však podržal kvalitným zákrokom. V 79. minúte sa Jedličkovi nevydaril výkop, a keďže nebol na svojom mieste, tak Henty zakončil bez prípravy, no medzi tri žrde sa jeho pokus nezmestil. V závere mali príležitosti zvýšiť vedenie Weiss aj Daniel, ale náš gólman už za sebou zatiahol roletu. Aj napriek tomu sme po zápase smútili, keďže sme v derby nezískali ani jeden bod.

Štvrtá prehra v ročníku pre nás znamená, že Slovan sa nám vzdialil už na 10 bodov. Naďalej však zostávame na 2. priečke. Základná časť sezóny 2020/21 sa definitívne skončila, a tak pre nás začína nadstavba o titul, ktorú o týždeň v sobotu odštartujeme doma, keď na našom trávniku privítame Zlaté Moravce. Úradný hrací čas je 17:00.

Bernd Storck, DAC: „Prišli sme sem s veľkým cieľom. Zabojovať viac-menej o poslednú šancu na titul, aj keď nechcem použiť slová o poslednej šanci. Po dnešnom výsledku je však náskok na nášho súpera 10 bodov, a to už bude skutočne náročné dobehnúť. Veľmi rýchlo sme dostali dva góly, no aj napriek tomu sme sa vrátili do zápasu. V tomto smere nič nemôžem vytknúť hráčom. Spravili sme všetko pre zisk bodov. Videli sme z našej strany viac nepresností, a práve tie maličkosti aj rozhodli. Dali sme gól na 2:1 a cez polčasovú prestávku sme si hovorili, že ideme ďalej bojovať o body o ďalší gól. Zrovna však v čase, keď sme mali prevahu, sme inkasovali tretí gól. Pri ňom nám chýbalo viac skúseností. Weiss rýchlo a múdro rozohral, kým my sme trochu zaspali. Po treťom góle sme už ťažko dostávali do zápasu. V našom tíme je veľa talentu, veľa dobrých hráčov a keď sa poučia z chýb, ktoré robia, tak sa vieme posunúť opäť vpred. Slovan bol dnes múdrejší, šikovnejší, a preto má aj tri body.“
Darko Milanič, Slovan: „Súhlasím s trénerom hostí, že sme vyhrali zaslúžene, a že sme hrali šikovne. Hrali sme podľa mojich predstáv až na jednu fázu, v ktorej sme aj inkasovali. Od úvodu sme stretnutie zobrali s agresívnym poňatím. Bolo pekné vidieť, ako naši hráči napádali. Je normálne, že proti kvalitnému súperovi musíme občas aj trpieť. Dunajská Streda má dobré držanie lopty a musíme byť na to pripravení. Ak sa bavíme o druhej polovici stretnutia, tak sme vedeli, že DAC zaútočí a my sme aj stratili niektoré lopty. Tretí gól bol z našej strany veľmi dôležitý. Po ňom sme mali príležitosti aj na ďalšie zásahy, no v celkovom kontexte berieme výsledok 3:1.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Slovan - DAC kliknite SEM!!!

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:1 (2:1)
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021, 14.30 h
Góly: 3. Weiss 1:0, 11. Weiss (pen.) 2:0, 32. Divkovič 2:1, 58. Moha 3:1
Rozhodovali: Kráľovič - Bednár, Poláček, 0 divákov
ŽK: 47. De Marco - 18. Schäfer, 40. Ramirez, 84. Taiwo
DAC: Jedlička - Blackman, Müller (77. Nicolaescu), Kružliak, Beskorovainyi (63. Davis) - Schäfer - Balić (90+1 Andzouana), Christie-Davies - Divković (77. Taiwo), Ramirez, Kalmár (K)
Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič, Božikov (K), De Marco - Nono (69. Rabiu), De Kamps - Daniel, Weiss (90+1 Strelec), Moha (77. Henty) - Ožbolt (77. Čavrić)

Držanie lopty: 36% - 64%
Strely: na bránu 9:4, mimo 3:4
Priame kopy: 25:15