Zápas
| so 12.11.2022, Milan Vrábeľ
'
'

Sme prví! Kolo ešte nie je dohrané, no vďaka senzačnému štvorgólovému víťazstvu budeme minimálne deň na čele Fortuna ligy. Pred takmer 500 člennou žlto-modrou kulisou sa odohral nesmierne divoký súboj, sprevádzaný troma červenými kartami pre súpera a štyrmi našimi údermi v závere stretnutia. Krstović nám pre trest chýbal, no našli sme ďalších troch strelcov.

Po parádnom triumfe v krajskom derby proti Trnave spravil náš tréner Adrian Guľa v základnej zostave dve zmeny a z toho jednu nútenú. Pre kartové tresty nemohol nastúpiť najlepší strelec ligy Krstović a na lavičke začínal Kalmár. Namiesto nich dnes nastúpili Veselovský a Leginus. Zraneného sme prvýkrát v sezóne nehlásili ani jedného hráča. Hneď v úvode stretnutia sme museli riešiť nemilé problémy. Zranil sa Andzouana, ktorého už v šiestej minúte nahradil Muhamedbegovic. Aktívnejšie do stretnutia vstúpili Trenčania, ktorí od prvej minúty hrali nesmierne tvrdo, kdežto na tribúnach sme celý čas s prehľadom viedli my. V 12. minúte vypálil z hranice pokutového územia Gajdoš. Jeho nebezpečný pokus skončil len tesne vedľa našej pravej žrde. V 21. minúte Veselovský presný nebol, no po zakončení Gavrića, ktoré bolo tečované, mal Kukučka čo robiť, aby loptu vytlačil von z bránky. V 27. minúte sa Káčer parádne preštrikoval cez brániacich hráčov, premrhal síce možnosť nahrať svojmu spoluhráčovi do behu, no získal priamy kop z nebezpečnej pozície, ktorý skončil nad bránkou. Absolútne horelo pred našou bránkou v 30. minúte. Po Gajdošovom rohu sa už zdalo, že inkasujeme, ale na bránkovej čiare vytiahol zázračný zákrok Blackman. O dve minúty vyslal Bainovič slušný ďalekonosný pokus, ktorý asi o meter minul našu bránku. V 38. minúte Veselovský parádnou prihrávkou začal našu akciu, ktorú Leginus tiesnený zakončil vedľa. V 40. minúte vyvrcholila tvrdá hra. Emeka videl oprávnenú druhú žltú kartu, čo znamená, že sme sa na 50 minút dostali do početnej výhody. O štyri minúty si Trenčania vybojovali priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Kmeť loptu napálil do múru a Gajdošova dorážka sa medzi žrde nezmestila. To bolo pre prvý polčas, ktorý sa skončil bezgólovou remízou, všetko. O niečo viac z hry mali domáci, no my sme boli nebezpečnejší.

Do druhej polovice stretnutia sme vstúpili s jasným cieľom. Využiť presilovku! Hneď prvý zákrok na Blackmana v 47. minúte bol tvrdý, smrdel penaltou a teda sa pokračovalo v drsnej hre. V 52. minúte nás vystrašil Kmeť, ktorý pálil vnútri pokutového územia tesne nad. O šesť minút sme my rozvinuli akciu, ktorá sa mohla skončiť gólom. Leginus však v šestnástke zahral rukou. V 64. minúte sme sa po nesmierne tvrdej hre súpera dostali do dvojnásobnej presilovky. Druhú žltú a následne červenú kartu videl Stojsavljević. O dve minúty Kalmár zahral priamy kop po zemi na Ramadana, ktorý vypálil v dobrej pozícii z prvej, no bol zablokovaný. Následne sme sa museli brániť rýchlej kontre, Piresa sme však včas odzbrojili. V 72. minúte sme získali priamy kop ani nie z dvadsiatich metrov, ktorý zahral Kalmár a loptu poslal len tesnulinko nad. Rozbiehali sme jednu akciu za druhou, kombinovali sme, čo to dá, no vytúžený gól sme dlho nevedeli vsietiť. V 82. minúte vystrelil Gavrić, jeho pokus nebol zlý, no doletel tesne nad bránku. O tri minúty to predsa len prišlo. Pinto nacentroval loptu na Kalmára, ktorý excelentnou fintičkou v malom vápne nedal šancu Kukučkovi na akúkoľvek reakciu – 0:1. V 87. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený aj Pires, my sme sa dostali do presilovky o troch hráčov a získali sme zároveň penaltu. Loptu si na biely bod položil Kalmár, ktorý mieril do pravej časti bránky, kým Kukučka kryl druhú stranu – 0:2. Absolútne zdemolovanému súperovi sme nedali nadýchnuť. V nadstavenom čase najprv Pinto našiel pred bránkou úplne osamoteného Kružliaka, ktorý svoju šancu s prehľadom využil – 0:3. Pridali sme aj štvrtý klinec do rakvy, keď mal tentokrát veľa priestoru Blackman, ktorý tak aj z ostrého uhla s dostatkom času umiestnil loptu medzi tri žrde – 0:4.

Po desiatom víťazstve v ročníku sme v nedokončenom kole vystúpili na vrchol Fortuna ligy. Ďakujeme každému zo 466 fanúšikov, ktorí si dnes našli cestu na štadión do Trenčína. Oficiálny hrací program sa pre MS 2022 v tomto roku skončil. Posledný zápas je však stále pred nami. Po reprezentačnej prestávke nás čaká dohrávka 11. kola proti Ružomberku. Na domácom trávniku ho privítame štvrtok 24. novembra o 18:30.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC:
„Tešíme sa z víťazstva. Gratulujem chlapcom, že proti tak kvalitnému súperovi si udržali čisté konto, disciplínu, koncentráciu a rozhodli v závere. Ďakujem fanúšikom, že nás prišli podporiť v takom počte. Aj vďaka nim sme dosiahli toto cenné víťazstvo. Trenčín bol veľmi nepríjemný a kým bol kompletný, tak aj nebezpečný. V druhom polčase sme museli byť presnejší a aj po vylúčení sme museli pracovať, lebo zápas nebol rozhodnutý. Trenčín bol aktívny, blokoval naše strely a my sme boli netrpezliví. Dohrali sme zápas do krutej prehry Trenčína, no to sa stáva. Ja si cením, že moji hráči takto bojovali.“
Marián Zimen, Trenčín: „Želali sme si ukončiť tento rok víťazstvom doma, no, žiaľ, sa nám to nepodarilo. Výsledok je pre nás krutý. Napriek okolnostiam, ktoré nastali v závere, som spokojný s mentalitou hráčov. Výsledok akceptujem a budem ďalej pracovať s hráčmi.

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trenčín - DAC kliknite SEM!!!

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:4 (0:0)
Fortuna liga, 18. kolo, 12.11.2022, 15.00 h
Góly: 84. Kalmár 0:1, 88. Kalmár (11m) 0:2, 90+1 Kružliak 0:3, 90+3 Blackman 0:4
Rozhodovali: Gemzický - Jánošík, Čajka, 1 576 divákov
ŽK: 8. Emeka, 31. Pires, 39. Kukučka, 42. Stojslavjević, 60. Hollý, 89. Bainović - 14. Gavrić, 29. Risvanis, 42. Dimun
ČK: 39. Emeka (po druhej ŽK), 64. Stojsavljević (po druhej ŽK), 87. Pires (po druhej ŽK)
DAC: Petráš - Pinto, Risvanis (K), Brunetti, Andzouana (6. Muhamedbegovic, 77. Kružliak) - Káčer (61. Nebyla), Dimun, Veselovský (61. Kalmár) - Blackman, Leginus (61. Ramadan), Gavrić
Trenčín: Kukučka - Ďuriška, Pires, Stojsavljević, Kozlovský - Bainović (K) (89. Lavrinčík) - Hollý, Gajdoš (46. Ibrahim) - Kmeť (89. Kupusovič), Emeka, Soares (89. Demitra)