Reportáž: Trenčín - DAC 1904 1:0 (0:0)

|
Zápas
| so 2.9.2023, Milan Vrábeľ

Po hodinovom oslabení neberieme z Trenčína domov ani jeden bod. Risvanisa poslal hlavný rozhodca pod sprchy v 23. minúte a aj keď sa sily v 82. minúte vyrovnali vylúčením Ibrahima, tak sme napriek enormnej snahe už nedokázali vyrovnať. Na derby proti Slovanu po reprezentačnej prestávke sme sa nepripravili podľa predstáv.

Oproti zápasu s Banskou Bystricou spravil náš tréner dve zmeny v základnej zostave. Na lavičku posadil Herca s Pintom a namiesto nich dnes nastúpili Niarchos s Mendezom. Kapitánskou páskou bol zase premiérovo „korunovaný“ Gavrić. Aktívnejšie do zápasu vstúpili Trenčania, ale prvú vážnejšiu príležitosť sme si vybojovali my. V dvanástej minúte z ničoho nič prenikla Andzouanova prihrávka takmer cez celé ihrisko až do šestnástky na Gavrića, ale náš nový kapitán v ideálnej pozícii netrafil bránku. O minútu sme zase mohli inkasovať. Trenčania prenikli cez naše obranné rady a Soaresovu strelu musel vykopávať až z bránkovej čiary Csinger. V dvadsiatej minúte sa k prudkej strele dostal Gong, ktorého pokus sa ale medzi tri žrde nezmestil. O tri minúty sme si poriadne zavarili. Risvanis bol po zákroku na Soaresa vylúčený priamou červenou kartou, a tak bolo pred nami dlhočizné oslabenie, v ktorom sme sa krvopotne museli brániť. Po početnej výhode domáci väčšmi pridali, strieľali z každého uhla a nebezpečne vyzeral najmä šťipľavý pokus od Gonga z 32. minúty, ktorý skončil na zadnej žrdi. V 42. minúte Gajdoš z rohu umiestnil loptu na Bondarenkovu hlavu a gólu zabránil až fantastický zákrok Popovića. O dve minúty mal Bondarenko opäť gól na „hlave“. Zo štvrtého rohu ho v rýchlom časovom slede Gajdoš opäť našiel v šestnástke, no bránku minul o vlások. Aj s dávkou šťastia sme polčas, v ktorom sme boli väčšinu času v oslabení, zvládli bez inkasovaného gólu.

Do druhého dejstva sme sa pustili bez zmien, ale razantne lepšie nastavení v hlavách. Podstatne aktívnejší sme boli aj smerom dopredu. Aj napriek tomu sme už v 49. minúte mohli inkasovať po rýchlej kontre Trenčína. Soaresovi však v dobrej pozícii nesadla lopta na kopačku. O tri minúty poslal Kmeť výbornú loptu za obranu, našiel Kupusoviča, ktorý zase v dobrej pozícii bránku minul. V druhej polovici stretnutia sa už dominancia na lopte striedala a ťažšie pribúdali aj gólové šance. Jedna však prišla v 69. minúte a už sme prehrávali. Kmeť vystrelil z väčšej diaľky, ale nášmu gólmanovi skvele zacláňal Kozlovský, a tak nemal šancu zakročiť – 1:0. V 76. minúte Čermák padol v šestnástke po súboji s brankárom Vozinhom, dožadoval sa penalty, ale namiesto toho videl žlté napomenutie. O minútu zase Kozlovský mohol poslať svoj tým do dvojgólového vedenia, ale našu bránku o kúsok minul. Emócie na ihrisku aj mimo neho sa stupňovali a sily sa v 82. minúte vyrovnali, keďže Soares videl druhú žltú a zároveň červenú kartu. Robili sme všetko pre vyrovnanie, dali sme do toho všetky sily, ale ani to nestačilo. V nadstavenom čase ešte Bariš nastrelil brvno, ale stav 1:0 pre Trenčín sa stal už konečným.

Po druhej prehre za sebou aj v rade sa prepadávame na 5. miesto. Ďakujeme zároveň našim fanúšikom, že aj dnes nás prišli povzbudiť a pripravili aj v Trenčíne domáce prostredie. Po zápase pod hradom Matúša Čáka nás čaká prvá reprezentačná prestáva v sezóne 2023/24. Po nej sa vraciame vo veľkom, a to našim najväčším derby proti Slovanu, ktorý pricestuje do MOL Arény v nedeľu 17. septembra o 17:30.

Hodnotenie trénerov
Adrian Guľa, DAC: „Do stavu, keď bol počet hráčov na ihrisku vyrovnaný, domácich sme prekvapili dobrým vstupom. Veľkú šancu mal Gavrić, potom aj Trenčín a celkovo bol priebeh vyrovnaný. Kľúčovým momentom bola hlúpa červená karta, ktorou nás Risvanis dostal do náročnej situácie. Chalani aspoň v bloku dobre vykrývali priestor, ale neboli sme nebezpeční v ofenzíve. Cez polčas sme si vysvetlili, ako to zmeniť. Potom sme aj hrali aktívnejšie smerom hore. Do druhej polovice stretnutia sme dobre vstúpili, chýbala nám ale lepšia finálna fáza. Dostali sme jednoduchý gól, čo je škoda pri hre o jedného menej. Z môjho pohľadu sme zápas mohli doviesť aspoň do remízy. Vo finálke nám chýbalo lepšie riešenie a viac kľudu, hoci do pokutového územia sme sa dostali. Chalani to odmakali, ale nebolo to jednoduché. Domáci sú zvyknutejší hrať na ich umelej tráve, kde je ťažké hrať aj vo vyrovnanom počte, a aj preto zápas zvládli o jeden gól.“
Ilija Stolica, Trenčín: „Najdôležitejšia vec zo zápasu sú tri body. Výrazne ho ovplyvnila červená karta. Od toho momentu sme súboj jasne kontrolovali. Nevyužili sme veľa príležitostí, pozrel som si aj štatistiky a mali sme aj jasnú prevahu striel. Vyslali sme 20 streleckých pokusov, kým súper pohrozil len raz. Oba tímy treba pochváliť za stretnutie. Čo je dôležité pre mňa, tak aj návšteva v Trenčíne sa zo zápasu na zápas zvyšuje a to bol jeden z cieľov, keď sme prichádzali. Čaká nás reprezentačná prestávka, viacerí naši hráči boli nominovaní do národných tímov, kde im prajem veľa šťastia. Dúfam, že sa vrátia zdraví a budeme sa môcť sústreďovať na ďalšiu časť sezóny.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trenčín - DAC kliknite SEM!!!

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (0:0)
Niké liga, 6. kolo, 2.9.2023, 18.00 h
Góly: 69. Kmeť 1:0
Rozhodovali: Marhefka - Jekkel, Štrbo, 2 427 divákov
ŽK: 80. Ibrahim, 82. Ibrahim, 89. Bariš - 38. Trusa, 60. Káčer, 75. Čermák, 77. Hrnčiarik (tréner brankárov)
ČK: 82. Ibrahim - 23. Risvanis
DAC: Popović – Andzouana, Risvanis, Csinger, Mendez – Ramadan (66. Herc), Dimun, Káčer (81. Vitális) – Trusa (66. Čermák), Niarchos (25. Kaša), Gavrić (K) (81. Gruszkowski)
Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljević, Kozlovský – Gajdoš (75. Hollý), Bariš (K), Ibrahim – Gong (90+2 Sunday), Kupusović (85. Akila), Soares