Zápas
| so 28.11.2020, Milan Vrábeľ
'
'

Kráľom Trnavského kraja je naďalej DAC! Na pôde nášho veľkého rivala sme prvýkrát v histórii zaknihovali tretie víťazstvo v rade. Radosť je o to väčšia, že získané tri body sú absolútne zaslúžené. V celom stretnutí sme mali prevahu, kdežto v 2. polčase sme jednoznačne dominovali. Opäť sa tak posúvame na 1. miesto tabuľky. Slovanu pred nedeľným duelom posielame víťazný odkaz.

Náš kouč Storck sa držal pravidla „víťazná zostava sa nemení“, a tak sme aj proti Trnave nastúpili s rovnakou jedenástkou ako v Nitre. Prvej vážnejšej príležitosti sme boli svedkami v šiestej minúte, zabudnutý Davis na ľavom krídle nahral Kalmárovi do dobrej pozície a strela nášho kapitána bola stečovaná až v poslednej chvíli. Aj o päť minút sme pohrozili my, po dlhom pase si Divković našiel streleckú pozíciu z ostrého uhla, Rusov však stál na správnom mieste. V dvanástej minúte opäť zakončoval Divkovič, v tutovke sa netrafil najlepšie. Ramirez sa v devätnástej minúte výborne prebil do šestnástky, loptu si pripravil ako na tácke, no trafil ju zle aj nedobre. Čo sa týka útočnej snahy, tak sme sa na rozdiel od súpera dokázali dostávať do zaujímavých streleckých pozícií, no viazli sme pri zakončeniach. Čo sa týka útočných kreácii, tak domácich zastavovali strely bez štipky kreativity a na našej strane drobné nepresnosti aj v ľahkých pozíciách. Po prvom dejstve, v ktorom sme ukázali o kúsok viac, sme sa museli uspokojiť s bezgólovým výsledkom a dúfať, že druhý polčas začneme tak aktívne, ako sa nám to podarilo v prvej polovici prvého polčasu.

Do druhej polovice zápolenia sme vstúpili so striedaním, keď „žltého“ Nebylu nahradil Nicolaescu. Druhý polčas mal pomalší rozbeh. Výrazne sme však dominovali na lopte a odmenení sme boli v 56. minúte, kedy Balićov nadýchaný center ponad Griča Ramirez absolútne osamotený pred domácim gólmanom krásne spracoval a pomedzi jeho nohy skóroval - 0:1. O štyri minúty sme sa opäť radovali, z Divkovičovho rohu lopta prepadla až na vzdialenejšiu žrď, kde výborný čuch na góly ukázal Nicolaescu nekompromisným využitím svojej príležitosti - 0:2. Domáci mohli streliť kontaktný gól v 68. minúte, kedy sme po centri z ľavého krídla neustrážili Cabrala, osamotený však hlavičkoval len do nášho gólmana. Dva góly už očakávane donútili domácich o niečo viac predviesť smerom dopredu, my sme si však výsledok priam geniálne kontrolovali a dokonca sme hrozili aj tretím gólom. V 76. minúte zahral Balić roh na bližšiu žrď, lopta znovu prepadla k vzdialenejšej časti bránky, kde bol Nicolaescu tentokrát zablokovaný. O dve minúty bol nebezpeční opäť Nicolaescu, zvnútra šestnástky poslal loptu len tesne nad. Aj v 80. minúte sme boli nebezpečnejší my, Davis výborným pasom našiel Nicolaescuho hlavu, no náš strelec druhého gólu loptu v dobrej pozícii neskrotil. Zvyšok stretnutia sa už iba dohrával, a tak sme pomaly, ale isto, mohli začať s oslavami zaslúženého triumfu.

Jedenáste víťazstvo v ročníku nás opäť posúva do vedenia v najvyššej súťaže s tým, že Slovan zajtra dohráva 15. kolo Po krajskom derby nebudeme dlho oddychovať, keďže už v stredu 2. decembra o 16:00 nás čaká dohrávka 12. kola, v rámci ktorej vycestujeme do Zlatých Moraviec na zápas proti Seredi.

Hodnotenie trénerov
Bernd Storck, DAC: „Som veľmi šťastný za náš dnešný výkon a predvedenú hru. Môjmu mužstvu chcem za ňu určite pogratulovať. Dominovali sme od prvých minút. Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať, pretože nás čaká anglický týždeň s ďalším zápasom proti Seredi a doma so Zlatými Moravcami. Naladiť sme sa chceli víťazstvom. Snahu naplniť trojbodový cieľ sme mohli vidieť už od začiatku stretnutia. Dobre sme sa prezentovali aj v prvom polčase, no na výsledku to ešte nebolo vidno. Mali sme však šance, ktoré sme nevyužili. V druhom dejstve sme začali s výbornou hrou najmä v prvých dvadsiatich minútach. Som šťastný z nášho výkonu aj víťazstva.“
Norbert Hrnčár, Trnava: „Kvalitu Dunajskej Stredy poznáme veľmi dobre. Myslím si však, že v prvom polčase sme, až na úvod, podali celkom slušný výkon. Držali sme súpera na dištanc. Z druhého polčasu ma mrzia rýchle dva góly. Potom je už proti takému súperovi, ako je DAC, ťažké niečo robiť so zápasom. Chýbala nám energia aj vyššia kvalita v ofenzíve.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trnava - DAC kliknite SEM!!!

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:0)