Zápas
| ne 13.2.2022, Milan Vrábeľ
'
'

V kvalitnom zápase a pri súťažnej premiére Ricarda, Pinta a Andrezinha v našom drese sa body v krajskom derby delili. Túžili sme po všetkých troch, mohli sme vyhrať aj prehrať, no vzhľadom na priebeh stretnutia musíme byť spokojní aj s jedným. Naďalej však platí, že pod trénerom Janeirom sme neprehrali, no inkasovali sme prvý súťažný gól.

Pri porovnaní s posledným ligovým stretnutím, ktoré sme odohrali v roku 2021, nastalo v našej základnej jedenástke šesť zmien. Schäfer sa upísal Unionu Berlín, Dimun je po chorobe, na lavičke sa ocitli Davis, Blackman, Sharani a mimo zostavy Jedlička. Namiesto nich dnes dostali príležitosť Nebyla, Andzouana, Krstović a novici Ricardo, Pinto a Andrezinho.

Aktívnejšie do zápasu vstúpili domáci, ktorí si aj vybojovali niekoľko nebezpečných šancí. Najprv Grič nepresnou strelou premárnil prihrávku ako na podnose od Yusufa v 14. minúte. O minútu sa Alex Iván, náš odchovanec, prekľučkoval cez našu obranu a už sme ďakovali šťastene, že aj v´daka zákroku Ricarda nastrelil len žrď. Onedlho Savvidis z priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti poslal loptu tesne nad a tlak Spartak zavŕšil ďalekonosnou strelou vedľa ľavej žrde Mikovič. Odpoveďou na šance Trnavy bolo vybojovanie penalty! V 18. minúte Mikovič v pokutovom území zo zadu skopol Pinta a až o päť minút bola vďaka VAR-u nariadená penalta. Loptu si na biely bod postavil Kružliak, ktorý ju napálil do stredu, kým Takáč kryl pravú stranu - 0:1. Odpoveďou domácich boli nebezpečné kľučky Bukatu v 28. minúte, ktorými sa preštrikoval až k zakončeniu a my sme loptu poslali do bezpečia až na niekoľký pokus. Situáciu posúdil aj VAR, no hru rukou nenašiel. O minútu sme pohrozili my, konkrétne Andzouana vypálil spoza pokutého územia a jeho razantný pokus ľavačkou len o vlas minul spojnicu. V 32. minúte sa v nádejnej pozícii ocitol Grič, technický pokus však Ricardo vytlačil. O päť minút bol nebezpečný Krstović, ktorý počas prípravy ukázal veľký progres, tentoraz z hranice pokutového územia poslal tvrdý pokus tesne nad. V závere polčasu získali domáci hneď dva rohy a v oboch prípadoch sme mali čo robiť, aby sme vykryli všetky pokusy o zakončenie. V 45. minúte Nebyla do tretice tvrdo vystrelil spoza pokutového územia a aj jeho pokus len o kúsok minul hornú žrď. V nadstavenom čase Kozak pálil slepými a divoký záver priniesol náš gól, keď Ciganiksovu prihrávku namieril prízemnou strelou do siete Andzouana. Aj sme sa pôvodne radovali, no nakoniec rozhodca po posúdení VAR-om našu radosť zrušil - VAR videl ofsajdové postavenie Hahna pred prvou strelou Andzouanu. V zaujímavom polčase to bolo všetko. Napriek nebezpečnejším domácim sme sa radovali z tesného vedenia a čakali sme rovnako napínavý a úspešný 2. polčas.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na jednej či druhej strane. Hneď v úvode sme si vybojovali priamy kop z nádejnej pozície, no Balić prestrelil múr aj bránku. Ďalšie minúty boli opatrnejšie. Až v 55. min po akcii Ivána a priťuknutí Griča zakončil spoza šestnástky Savvidis. Jeho pokus tečoval Kružliak, a Ricardo už na strelu k pravej žrdi nestihol zareagovať - 1:1. V súťažnom zápase sme inkasovali prvýkrát pod vedením Janeira. Po góle sme zostali mierne otrasení, čo domáci spočiatku využili na zvýšenie tlaku na naše obranné rady. V 63. minúte napríklad Grič vyslal volej, ktorý len tak-tak doskackal vedľa. Tempo duelu však časom postupne klesalo, hralo sa najmä medzi šestnástkami. Napínavejší bol až záver stretnutia. V 82. minúte dostal Sharani výborný pas do behu, no náš rýchlik predsa len v hodine dvanástej zablokoval tvrdým zákrokom Škrteľ. O minútu dostal z rohu loptu na vzdialenejšiu žrď Andzouana, avšak nebol presný. Aj o jediný črtajúci sa bod sme mohli prísť v 84. minúte. V tom čase sme hneď niekoľkými nevydarenými odkopmi nesmierne naťahovali nervy fanúšikov, ale nakoniec sme všetky strely dokázali zablokovať. Zvyšok stretnutia si už obe defenzívy postrážili, a tak sa deľba bodov stala konečným rezultátom.

Šiesta remíza v ročníku v nedokončenom 20. kole nič nemení na našej priebežnej 4. priečke. Ďakujeme našim skvelým fanúšikom, že nás dnes prišli podporiť v krásnom počte 104 žlto-modrých. Futbalový rok 2022 sme definitívne odštartovali a rovno sa chystáme na ďalšie kolo, ktoré bude predposledným v základnej časti Fortuna ligy. V ňom zavítame na pôdu Zlatých Moraviec, kde proti domácemu ViOnu nastúpime v piatok 18. februára o 17:00.

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trnava - DAC kliknite SEM!!!

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (0:1)