Reportáž: Trnava - DAC 1904 1:1 (1:0)

|
Zápas
| ne 23.4.2023, Milan Vrábeľ

Krajské derby sme nevyhrali a s bodom sme spokojní aj nie. V prvom rade nás teší, že sme si udržali vedúcu priečku pred Slovanom, ktorý však stratu na nás stiahol na rozdiel bodu. Proti Trnave sme boli lepší v 2. polčase, derby sme mohli dokonca aj vyhrať, ale rovnako aj prehrať. Ďakujeme všetkým 648 našim fanúšikom, že ste nás hnali dopredu fantastickým spôsobom.

Po víťazstve s Podbrezovou spravil náš tréner Adrian Guľa tri zmeny v základnej zostave. Po zranení sme sa dočkali veľkolepého návratu nášho ofenzívneho esa Krstovića a okrem toho sa do úvodnej jedenástky vrátili aj Ramadan s Kalmárom. Namiesto nich sa na lavičku posadili Niarchos, Veselovský a Nebyla. Aktívnejšie do zápasu vstúpili domáci, no Krstović potiahol prvú zaujímavú akciu, pri ktorej takmer vybojoval penaltu. V osemnástej minúte sme zase v šestnástke pozabudli na Koštrnu, ktorý však v dobrej pozícii nastrelil len bočnú sieť. O štyri minúty museli riešiť obe mužstvá rovnaké starosti, a teda zraneného hráča. U nás tak Blackmana nahradil Mendez. V 24. minúte náš bývalý hráč Taiwo vystrelil z otočky a jeho nádejný pokus doletel asi meter nad. Hra sa presunula medzi šestnástky, a tak sme v ďalších minútach mohli vidieť maximálne náznaky akcií. Významný moment nastal v 40. minúte. Kalmár padol v šestnástke, no hneď ukázal obrovské fair-play gesto, že sa nejednalo o faul. Odmenený zaň však nebol, keďže sme v závere polčasu dostali krutý gól do šatne. V 45. minúte Procházka zahral štandardku na Taiwa, ktorého prvú strelu Petráš vyrazil, ale keďže sme si nášho bývalého hráča nepostrážili ani pri dorážke, tak bez problémov otvoril skóre dnešného stretnutia – 1:0. V závere polčasu ešte rozhodca musel riešiť napätie na ihrisku, no prehra prvého dejstva zostala v platnosti.

Druhá polovica stretnutia začala bez zmien na jednej či druhej strane. V 49. minúte sme nešťastne vysunuli Procházku v šestnástke a jeho nebezpečnú strelu pri parádnom zákrokom vytlačil Petráš až končekmi prstov. Po získanom rohu sa k dorážke dostal Daniel, ktorý našu bránku minul len o kúsok. Následne sme sa už lopty zmocnili my a začali sme sa približovať k Vantrubovej svätyni. V 57. minúte Káčer prepálil nemožné po prihrávke od Pinta, keď asi z piatich metrov prestrelil bránku. O dve minúty bolo už všetko inak. Pinto opäť výbornou prihrávkou z pravého krídla našiel Andzouanu, ktorý z prvej skvele umiestnil loptu k pravej žrdi a tá sa od nej odrazila do bránky – 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa znovu zmenil obraz hry. Hralo sa z oboch strán opatrnejšie medzi šestnástkami. Do vedenia sme sa napriek tomu mohli dostať v 79. minúte, Krstović si to po prihrávke Brunettiho namieril rovno do šestnástky, kde poslal dobre umiestnený tvrdý pokus, ktorý sa len tesne nezmestil medzi tri žrde. Po tejto akcii sme sa pustili do záverečného náporu na trojbodový zisk, no v 86. minúte sme naopak tŕpli pri nebezpečnom centri súpera. Vo zvyšku stretnutia sme vychádzali v prvom rade zo zabezpečenej obrany, no skúšali sme vymyslieť aj niečo smerom dopredu. Ďalšieho gólu sme sa už ale nedočkali, a tak sa body v krajskom derby delili.

Aj po siedmej remíze v ročníku zostávame na 1. mieste, avšak Slovan po dnešnom víťazstve v Žiline skresal stratu na nás na rozdiel bodu. Ešte raz ďakujeme za fantastickú podporu našich fanúšikov. Po krajskom derby v Trnave aj druhýkrát za sebou cestujeme na pôdu súpera. Budúcu nedeľu 30. apríla sa o 17:30 predstavíme v Podbrezovej.

Hodnotenie trénerov
Adrian Guľa, DAC: „Na úvod gratulujem Mišovi Gašparíkovi k 100 duelom v tak významnom klube ako je Spartak Trnava. Klobúk dole, a tak isto gratulujem k finále pohára, takže rešpekt. A k zápasu. Bod jednoznačne berieme, hlavne po reakcii na 1. polčas, kde bol Spartak agresívnejší, rýchlejší, nepríjemný. My sme boli paralyzovaní nielen kvôli dôrazu súpera, ale na môj vkus sme boli príliš nepresní, z čoho ťažili domáci. Pre nás je výhodné, že stále sme boli v hre aj pri stave 1:0. Nástup do 2. polčasu nám tiež nevyšiel úplne ideálne, bola tam nepríjemná strela súpera. Reagovali sme zmenou rozostavenia na 3-5-2 a razom mali šancu Káčer, Krstović a medzitým prišiel gól Andzouanu. Mužstvo takto získalo ďalšiu zbraň. Mali sme dvoch rýchlych hráčov na šprint, ktorí zamestnávali obranu súpera, otvárali priestor, a my sme tak hrali kľudnejšie. Eliminovali sme pressing domácich. Bod beriem od kvalitného súpera vo výbornej atmosfére. Ďakujem našim fanúšikom, ktorí boli skvelí a rovnako aj domáci boli tradične na nás pripravení. Bol to dobrý zápas. Tento bod je cenný a môže byť rozhodujúci v boji o titul.“
Michal Gašparík, Trnava: „Prvý polčas prebiehal podľa našich predstáv. Držali sme silnú Dunajskú Stredu na dištanc, hrali sme vo vysokom postavení, chalani boli agresívni. Možno sme z pressingu mohli viac doťahovať akcie. Jeden gól, čo padol v 1. polčase, bol zaslúžený. Aj druhé dejstvo sme dobre začali, no potom sme vypadli zo zápasu po zmene rozostavenia súpera. Chalani nereagovali ideálne na túto zmenu a ja som ich pri tejto atmosfére nevedel ukričať. Kľúčové bolo, aby sme do 60. minúty neinkasovali, no nestalo sa. Odvtedy bol zápas trochu iný, hra sa vyrovnala. Potom už ani jedno mužstvo nemalo dostatočnú kvalitu na rozhodnutie, bolo tam veľa súbojov. Nakoniec sme uhrali remízu proti ašpirantovi na titul, a tak bod berieme.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trnava - DAC kliknite SEM!!!

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (1:0)