Reportáž: Trnava - DAC 1904 3:1 (1:0)

|
| so 20.8.2022, Milan Vrábeľ
'

Prvú prehru v ligovom ročníku sme zaznamenali až v 6. kole, no v krajskom derby proti veľkému rivalovi o to viac bolí. Mali sme zopár gólových príležitostí, bojovali sme, no musíme športovo priznať, že si dnes Trnava zaslúžene pripisuje tri body. My sme navyše pre zranenie až dvakrát museli nútene striedať. Ďakujeme našim fanúšikom, že ste celý čas stáli pri nás.

Po vydarenom stretnutí proti Banskej Bystrici nastali v našej základnej jedenástke len dve zmeny. Davis z nej vypadol pre zranenie a Szánthó začal stretnutie z lavičky. Namiesto nich dnes nastúpili Risvanis a Ramadan. V Trnave panovala výborná atmosféra vďaka obom táborom už od úvodného hvizdu. O niečo aktívnejšie začali domáci a práve zakončenie trnavského Yusufa v 6. minúte po teči takmer zapadlo do našej bránky, Veszelinov loptu odvrátil na roh. Po úvodnej desaťminútovke sme sa pomaly, ale isto začali osmeľovať aj my. V šestnástej minúte sme však ľavá časť našej obrany zaspala. Preto sa Daniel pustil do samostatného nájazdu, po ktorom našiel nekrytý priestor pri ľavej žrdi, a vďaka tomu sa domáci ujali vedenia – 1:0. V 23. minúte Ramadan z rohu výborne naservíroval loptu na Krstovićovu hlavu, ten v gólovej pozícii nemieril presne, no zároveň rozhodca tesne predtým odpískal útočný faul. O dve minúty sme po faule kapitána Mikoviča zahrali priamy kop z ideálnej vzdialenosti. Balogh sa výborne trafil k ľavej žrdi, no Takáč loptu v poslednej chvíli zvládol vyraziť. V 37. minúte dostal Yusuf výbornú loptu do šestnástky, ale z gólovej pozície Kružliak zachytil jeho strelu. My sme sa snažili slušne kombinovať, avšak mnohokrát nás zastavili nepresnosti. Prvý polčas preto vyhrala Trnava, ktorá bola o niečo nebezpečnejšia.

Vývoj stretnutia nám nevyhovoval, a z toho dôvodu tréner Guľa spravil po prestávke hneď dve zmeny. Muhamedbegovica skončil pre zranenie a Ramadan z taktických zámerov. Oživiť ho tak mali Ciganiks s Nicolaescuom. Aj napriek novicom na ihrisku sme hneď v úvode 2. polčasu inkasovali. Štefánik zahral rohový kop nakrátko na nikým nekrytého Mikoviča, ktorý si kľučkou vylepšil streleckú pozíciu a následne nedal šancu Veszelinovi v bránke – 2:0. V 53. minúte sme už stav stretnutia znížili. Veselovský zahral dobrý roh a aj keď sme po jeho centri ešte nezakončili, tak loptu sme si podržali, prišiel ďalší center, ktorý Risvanis na hranici ofsajdu sklepol a Nicolaescu bez problémov dorazil – 2:1. O necelé tri minúty sme si súpera v našom pokutovom území opäť nepostrážili, loptu dostal nikým nekrytý Bukata, ktorý už vedel čo s loptou – 3:1. Duel sa opäť zdramatizoval v 58. minúte, no nie kvôli gólu, ale kvôli druhej žltej karte a následnom vylúčení Mikoviča. Na zabojovanie o body sme dostali vyše polhodinovú presilovku. V 68. minúte bol, žiaľ, nútene striedaný Risvanis, ktorý sa zranil. Po dlhšej dobe sme sa k strele dostali v 71. minúte, no Nicolescu po otočke nedokázal poslať dostatočne prudký pokus. Nádej na vyrovnanie prišla v 81. minúte, kedy Ciganiks nacentroval loptu na Krstovićovu hlavu, náš ostrostrelec ju šikovne umiestnil k žrdi, kde však Takáč stihol zasiahnuť. O dve minúty sme boli k zníženiu ešte bližšie. Kalmárov roh hlavičkou umiestnil Brunetti a opečiatkoval brvno! V absolútnom závere sme si už gólovú príležitosť nevypracovali, dvojgólová prehra tak bola finálna.

Prvá prehra v ligovom ročníku nás v tabuľke zosúva o jednu priečku nižšie na 3. miesto. Po krajskom derby pokračuje o týždeň v sobotu, kedy 27. augusta o 18:00 na našom štadióne privítame Trenčín.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Domáci vyhrali absolútne zaslúžene. Boli dôraznejší, hladnejší po úspechu, išli viac za víťazstvom ako môj tím. Získali sme však veľa nie moc dobrých, ale za to potrebných informácii pri budovaní mužstva a budovaní víťaznej mentality tímu. Tie informácie verím, že čo najskôr uchopíme a v najbližšom zápase predvedieme to, čo sme ukazovali od vstupu do sezóny. Väčšiu energiu, angažovanie, tímového ducha, kvalitu. Gratulujem domácim, ktorí vyhrali zaslúžene.“
Michal Gašparík, Trnava: „Nám sa darí v tejto sezóne v úvode zápasov, respektíve v 1. polčase. To sme potvrdili aj dnes. Tlačili sme sa do gólu a nakoniec sme v 15. minúte skórovali. Rovnako sme dali gól v 1. minúte 2. polčasu po signály pri rohu. Od začiatku bolo cítiť, že ideme za tromi bodmi, že chceme zdolať Dunajskú Stredu, ktorá doposiaľ neprehrala. Bola tam z našej strany emócia, eufória, čo sme potvrdili kvalitou aj po vylúčení. Dôležitý bol tretí gól, keby sa Dunajská Streda dostala späť do zápasu, tak ťažko by sme ju ubránili. V desiatich sme nepúšťali DAC do vyslovených gólových príležitostí. Závar vznikal hlavne po štandardkách. Nakoniec však máme pekný výsledok.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trnava - DAC kliknite SEM!!!

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:1 (1:0)