|
| so 13.5.2023, Milan Vrábeľ
'
'

Fantastických 185 fanúšikov nás prišlo podporiť do Žiliny napriek sklamaniu po prehre so Slovanom. Pod Dubňom sme videli pomerne vyrovnaný duel, aj domáci „šošoni“ mali viacero príležitostí na gól, ale my sme predsa len boli lepší o jeden zásah a dnes si domov zaslúžene berieme všetky tri body. Krstović vedie tabuľku strelcov už so 17 gólmi.

Tréner Adrian Guľa nemal v zápase proti Žiline k dispozícii až 7 hráčov. Kalmár s Pintom chýbali pre trest a Gavrića, Risvanisa, Ramadana, Szánthóa aj Andzouananu vyradilo zranenie. V základnej jedenástke sa na rozdiel od duelu proti Slovanu objavili Dimun, Muhamedbegovć, Niarchos, Mendez a Leginus. V úvode stretnutia sme ešte boli evidentne otrasení zo zápasu proti Slovanu. Domácich sme tak v druhej minúte pustili hneď k dvom gólovým príležitostiam. Najprv sa po rohu Galčíka ocitol vo výbornej pozícii Sauer, ale jeho strelu k ľavej žrdi vyrazil Petráš bravúrnym zákrokom. Domáci si loptu postrážili a vďaka tomu Gidi následne opečiatkoval pravú žrď. V poriadne ofenzívnom úvode sme roh zahrali aj my, ale zakončiť sme nedokázali. V 10. minúte sme založili krásnu akciu a jej hlavnou postavou bol Krstović. Loptu si vymenil s Mendezom aj Veselovským, aby finálnou prihrávkou hľadal Leginusa. Veľmi málo chýbalo, aby dorazil loptu do čiastočne odkrytej bránky. Hrozili sme aj v 21. minúte. Dimun kolmicou vysunul Krstovića do výbornej pozície na zakončenie a najlepší strelec ligy poslal loptu tesne nad. Po pol hodine spoza šestnástky vypálil Brunetti, jeho pokus doletel asi meter nad. V 43. minúte vrcholila aktivita Krstovića, ktorý sa zapojil hneď do troch útočných akcií, na konci tretej aj vystrelil, ale pálil slepými. Po ofenzívne sa vyvíjajúcom začiatku so šancami na oboch stranách bol zvyšok polčasu opatrnejší, a preto po prvom dejstve bol bezgólový stav stretnutia spravodlivý.

Druhý polčas pokračoval v rovnakom trende ako skončil prvý, a teda dlhšiu dobu prebiehal bez výraznejších gólových príležitostí. Až tesne pred uplynutím hodiny hry sa najprv Krstović vybral na bránku a tiesnený obrancom súpera bol vychytaný. V pokračujúcej akcii sa zase Dimun dostal do nádejnej streleckej príležitosti, no loptu umiestnil presne do Belkovho náručia. Prišla však 66. minúta, tretí náš roh v rade a celkovo piaty, a práve z neho rezultoval úvodný, a napokon aj víťazný, gól stretnutia. Prvýkrát v stretnutí sa k rohovej zástavke postavil Káčer a hneď s chirurgickou presnosťou naservíroval loptu na Krstovićovu hlavu, ktorý ju umiestnil k ľavej žrdi – 0:1. Na konto si náš útočník pripísal už sedemnásty ligový gól a tabuľku kanonierov tak vedie o dva gól pred Polievkom a Čavrićom. V 83. minúte Kaprálik z rohu našiel Stojchevskeho, ale ten v dobrej pozícii nedokázal skrotiť loptu. Domáci sa s prehrou nechceli zmieriť a aj vďaka tomu v úplnom závere získali priamy kop z nesmierne nebezpečnej pozície. Jambor aj výborne prestrelil náš múr, ale ešte lepší zákrok vystrúhal Petráš. Náš trojbodový zisk nám už nikto nemohol vziať.

Titul už nemáme šancu získať, ale pri našich fanúšikoch nebolo náročné nájsť motiváciu na devätnáste víťazstvo v sezóne, ktorá sa definitívne blíži ku koncu. Po poslednom zápase na ihrisku súpera nás v ročníku 2022/23 čaká záverečný duel v MOL Aréne aj celkovo v sezóne. O týždeň v sobotu 20. mája o 18:00 v ňom privítame Banskú Bystricu.

Adrian Guľa, DAC: „Dôležité víťazstvo to bolo hlavne pre našich fanúšikov, ale aj pre nás. Fanúšikovia nás totiž dotlačili k trom bodom, podporovali nás počas celého stretnutia. Pri takej podpore bolo dôležité, aby sme sa maximálne vyžmýkali. Mali sme komplikácie pre zranenia a tresty, ale zmenili sme rozostavenie, ktoré bolo nakoniec účinné. Napriek pomalšiemu rozbehu a vnútornému nastaveniu sme sa nevzdali. Máme Krstovića, ktorý využil svoj potenciál a strelil veľmi dôležitý gól. Zaslúžili sme si tri body, pretože okrem úvodu a priameho kopu zo záveru stretnutia, kde Petráš vedel, kde by lopta mohla smerovať, sme súpera takmer k ničomu nepustili. Ďakujem ešte raz fanúšikom. Vyhrali sme pre nich a verím, že prídu vo veľkom počte aj na záverečný zápas, aby sme sa im mohli poďakovať.“
Jaroslav Hynek, Žilina: „Chcem poďakovať fanúšikom, ktorí dnes prišli a vytvorili skvelú kulisu. Zápas sme odohrali tak ako sme chceli v ofenzíve aj defenzíve. Dokázali sme eliminovať zbrane DAC-u, no zápas rozhodol jeden detail, ktorý sme si nedokázali postrážiť. Hráči však zareagovali na podnety od nás a dokázali odohrať kondične náročné stretnutie proti DAC-u. Aj po góle dokázali zabojovať, vytvoriť si tlak a záverom aj štandardku, po ktorej sme boli najbližšie k vyrovnaniu. DAC bránil dobre, k ničomu nás nepustil a vo finále zaslúžene vyhral vďaka maximálnej efektivite.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Žilina - DAC kliknite SEM!!!

MŠK ŽILINA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:0)