|
| so 24.4.2021, Milan Vrábeľ
'
'

Na doťahujúcich sa súperov sme v boji o 2. miesto odpovedali najlepším možným spôsobom. Dvoma víťazstvami v rade. Po vyrovnanom prvom polčase sme ten druhý ovládli, a tak si náš nový kouč Antal Németh pripísal zaslúženú víťaznú premiéru. Ramirez skóroval v šiestom ligovom zápase v rade, čím sa postaral o nový klubový rekord. Po piatej žltej však ďalší duel vynechá.

Po poslednom ligovom zápolení nastala v našej základnej zostave len jedna zmena, aj to vynútená. Zranený Schäfer si musel nútene oddýchnuť a namiesto neho dostal dôveru nového trénera Antala Németha mladý Njie. Už v druhej minúte poslal Balić parádny pas do nábehu Divkovičovi, no ten v gólovej pozícii do lopty trafil skutočne zle. V desiatej minúte prekvapivo prepadla lopta cez Davisa, zmocnil sa jej Hrnčár, no ponúknutú príležitosť nepresnou strelou premárnil. O šesť minút Hrnčár z pravej strany nacentroval loptu do šestnástky, Kružliak ju odhlavičkoval len priamo na Tóthove kopačky a bolo z toho nastrelené brvno z hranice pokutového územia. Zápas však pokračoval v dobrom tempe, no v nezáživnom móde pre divákov. Hra sa presunula v prevažnej miere do stredu ihriska, a rozruch tak priniesla až rýchla Hrnčárova kontra zo 43. minúty. Pri jeho strele až v hodine dvanástej zakročil Beskorovainyi. V nadstavenom čase po faule Kružliaka na Balaja dostal ideálnu možnosť ohroziť našu bránku z priameho kopu opäť Hrnčár. Loptu umiestnil k ľavej žrdi, no nedôrazný pokus Jedličku nemohol prekvapiť. Po menšej aktivite na našej strane a aj na strane súpera sa lopta zdržiavala v prevažnej väčšine medzi šestnástkami, a tak sa polčas skončil spravodlivou bezgólovou remízou.

Druhé dejstvo sa z našej strany nieslo v úplne inom duchu. Začali sme ho totiž rýchlym a veľmi dôležitým gólom. V päťdesiatej minúte Njie vytiahol fantastický dlhý nákop za obranu, Ramirez sa ocitol v samostatnom nájazde a vo výbornej forme hrajúci Venezualčan ani na chvíľu nenechal nikoho na pochybách, že dokáže poslať loptu do bránky - 0:1. O dve minúty sme mohli pridať aj druhý zásah, Nebyla však z ďalšej dobrej pozície neprestrelil Chovana. V 53. minúte sa k parádnemu zakončeniu dostal Divkovič, loptu nasmeroval do pravej šibenice Zlatých Moraviec, kde však domáci gólman parádnym zákrokom zamedzil gólu. Aj o dve minúty sme boli pri chuti, no premárnili sme ďalšiu gólovú akciu. Andzouana po chybe súperovej obrany nastrelil pravú žrď, no a po trase cez Ramireza mal šancu aj dorážať, no nebol už presný. Po góle sa druhý polčas naďalej niesol v aktívnom duchu, no črtajúce sa akcie nebezpečnými strelami dlhšie nekončili. V 75. minúte mali domáci šancu vyrovnať. Ďubekov priamy kop síce náš múr zablokoval, no lopta sa nebezpečne odrážala v našej šestnástke, v hodine dvanástej sme ju však predsa len poslali do bezpečia. V závere duelu mali prevahu na lopte domáci, snažili sa hľadať možnosti na prekonanie našej obrany, no zvládli sme to, nepustili sme ich do vyloženejšej príležitosti, a preto sme po zápase mohli oslavovať tri body.

Zaknihovali sme šestnáste víťazstvo v ročníku, a preto sme opäť spravili podstatný krok k tomu, aby sme si udržali 2. miesto. Po zápase so Zlatými Moravcami sa vraciame späť na vlastný štadión. Na ňom budúcu sobotu 1. mája o 14:30 privítame Žilinu.

Antal Németh, DAC: „Nevideli sme pekný futbal. Podali sme však bojovný výkon, chceli sme dosiahnuť dobrý výsledok. Ukázali sme tímového ducha proti bojovnému tímu. S víťazstvom tak musíme byť spokojní. Chlapci aj v tomto zápase ukázali rozvoj, napredujú, a to nás nesmierne teší. Záverom by som sa chcel vyjadriť aj na margo súpera. Chcem mu pogratulovať. Má svoj štýl, svoju hernú tvár. Proti nim je to vždy náročný zápas. Zlaté Moravce vedia, na čo majú hrať a čo môžu hrať. Prajem im všetko dobré.“
Ľuboš Benkovský, ViOn: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Vytvorili sme tlak na súpera. Prišli aj nakopnuté lopty. Prezentovali sme sa ako počas celej sezóny. Vytvorili sme si aj dve-tri príležitosti, ktoré sme nepremenili. Druhý polčas začal rovnako ako prvý. Potom súper nakopol loptu a svoju príležitosť využil. Mali sme ešte čas sa spamätať a v závere sme sa ešte nejako snažili dotlačiť gól, ale už to nebolo ideálne. Nemôžeme byť preto spokojní.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Zlaté Moravce- DAC kliknite SEM!!!

FC VION ZLATÉ MORAVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:0)