Reportáž: Zlaté Moravce - DAC 1904 0:2 (0:1)

|
| ne 20.8.2023, Milan Vrábeľ

Pred prakticky domácim prostredím a celkovo výbornou kulisou berieme zo Zlatých Moraviec všetky tri body. Boli sme kvalitnejší aj nebezpečnejší, a tak zaslúžene pokračujeme bez ligovej prehry s bodovou stratou na prvé miesto. Ďakujeme našim 161 fanúšikom za fantastickú podporu aj choreografiu. Vyhrali sme aj vďaka vám!

Oproti poslednému ligovému stretnutiu, ktoré sme odohrali v Ružomberku, nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny a obe radíme medzi nútené. Krstović sa upísal Lecce a Brunettiho vyradilo zranenie. Namiesto nich dnes dostali dôveru trénera Gavrić a Csinger. Naši skvelí fanúšikovia pripravili hráčom DAC-u aj vonku krásnu choreografiu, domáci fanklub sa zase poskladal z väčšieho počtu mládežníckych futbalistov ViOnu, aj preto sa od úvodu zápasu bolo na čo pozerať. Prvú vážnejšiu šancu sme si vypracovali my, na jej konci z dobrej pozície zakončil Andzouana, ale priestor troch žrdí netrafil. Ešte bližšie ku gólu sme boli o dve minúty. V rýchlej kontre Andzouana vysunul do šestnástky Ramadana a ten tesne minul. V 11. minúte zase v poslednej chvíli kvalitným zákrokom v šestnástke Csinger odzbrojil Čerepkaiho. V 23. minúte sme mnohými chirurgicky presnými prihrávkami postupne rozleptávali obranu súpera až finálku poslal Ramadan a Káčer prudkým zakončením nachytal na hruškách Slávika – 0:1. O dve minúty sme mohli vyhrávať o dva góly. Ramadanov center od rohovej zástavky nebezpečne presvišťal pred bránkovou čiarou a chýbalo skutočne málo, aby ju niekto dorazil. Po pol hodine bola zase šťastena naklonená na našu stranu. Weir sa dostal k dvom nebezpečným strelám, pričom pri druhej opečiatkoval aj naše brvno! O sedem minút sme hrozili opäť my. Najprv bol Andzouana vysunutý do šestnástky, po šikovných kľučkách loptu vrátil Gavrićovi, no aj nesmierne tvrdý pokus Slávik nakoniec úspešne vyrazil. To bolo pre 1. polčas všetko. Vyhrali sme ho zaslúžene.

Druhá polovica stretnutia pokračovala bez zmien a prvú vážnejšiu akciu si v nej vypracoval domáci celok. Weir šikovne zakrútil loptu od rohovej zástavky, a tak ju až z bránkovej čiary vykopol Pinto. Pozor sme si museli dať aj pri dorážke Šveca. My sme pohrozili v 55. minúte. Kolmicou bol vysunutý Ramadan, ktorý mieril len tesne vedľa. V 64. minúte sme zahodili nemožné. Herc nahral loptu Gavrićovi do šestnástky, ten si výborne posadil brániaceho obrancu, zmiatol aj brankára, ale v rozhodujúcej chvíli v tutovke v bezprostrednej blízkosti trafil vracajúceho sa obrancu. My sme sa o výsledok báli v 74. minúte, kedy sa spočiatku zdalo, že Gonova strela prejde popod Popovićove nohy, ale náš brankár loptu predsa len vyrazil. Záver stretnutia patril domácim, ktorí hrozili z viacerých uhlov, ale veľa sme im nedovolili. Až v 87. minúte si vybojovali priamy kop z nebezpečnej pozície, Brenkus loptu dobre umiestnil, ale ešte kvalitnejším zákrokom ju zneškodnil náš Popović. Na roh zo štvrtej nadstavenej minúty si už vybehol aj domáci Slávik a vďaka tomu sme strelili rozhodujúci gól. Gruszkowski zachytil loptu, posunul ju Veselovskému, ktorý si ju vymenil s Niarchosom, aby popri vracajúcom sa Slávikovi spečatil náš triumf – 0:2. Po záverečnom hvizde sa tak mohli začať oslavy zaslúženého víťazstva.

Štvrtý ligový zápas, druhé víťazstvo a naďalej bez prehry strácame na 1. miesto len jeden bod. Po druhom zápase v rade na ihrisku súpera aj do tretice cestujeme mimo našu krásnu MOL Arénu. Tentokrát v stredu o 17:00 v rámci 2. kola Slovnaft Cupu, keď sa stretneme v atraktívnom okresnom derby s Gabčíkovom. V Niké lige sa zase najbližšie predstavíme v sobotu, kedy privítame Banskú Bystricu.

Adrian Guľa, DAC: „Gratulujem mužstvu k víťazstvu a ďakujem fanúšikom za veľkú podporu. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, čo sme aj čakali. V prvej časti sme nemali loptu na kopačkách ako sme si priali. Pomohol nám až gól. Potom sme sa uvoľnili, hrozili sme aj keď ViOn mal veľké šance pri brvne aj dorážke. V prvej časti hry sme hrozili z kontier, ale nepodaril sa nám rozdielový gól. Rovnako to bolo v druhom polčase. Po tutovke Gavrića sme už hrali na výsledok. Boli sme pasívnejší, Zlaté Moravce aktívnejšie, no udržali sme čisté konto. Zvládli sme aj štandardku Brenkusa, ktorá nás naposledy obrala o body. Víťazstvo je cenné pre nás aj po odchode Krsta a Kalmiho. Bez nich sa budeme chvíľu dolaďovať. Verím, že nás triumf nakopne do väčšej dominancie. Cením si, že fanúšikovia dnes prišli a ocenili aj Krstovića.“
Vladimír Cifranič, Zlaté Moravce: „Súhlasím s kolegom, že do 20. minúty bol zápas vyrovnaný. Pred gólom sme neustáli súboj. Dunajská Streda sa potom ukľudnila. My sme zase v druhom polčase išli do rizika, zmenili sme rozostavenie, hrali sme na dvoch útočníkov. Chalani si to odmakali, hrali na krv a podľa môjho názoru sme boli vyrovnaným súperom. Opakujem sa však, že nám chýba nadstavba, väčšia kvalita, agresivita, či hra jeden na jedného v poslednej tretine. Prechodovú fázu zvládame, ale hráme len po šestnástku. Nie sme nebezpeční ako si predstavujeme. Nemôžeme takto vyhrávať. Keby našu šancu premenil James (Weir), tak by bol zápas iný. Nemuseli by sme ísť do takého rizika. Hráčom však stále zdôrazňujem, že chceme hrať a vyhrávať aj keď máme kvalitného súpera. Pri poslednom rohu sme do pokutového územia vyslali aj brankára, a vtedy súper rozhodol. Zápas sme mohli zdramatizovať, ale Dunajská Streda dala dva góly a zaslúžene vyhrala.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Zlaté Moravce - DAC kliknite SEM!!!

FC VION ZLATÉ MORAVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:1)