Reportáž: Zlaté Moravce - DAC 1904 2:2 (0:0)

|
| pi 14.10.2022, Milan Vrábeľ
'
'

Náš tretí trojbodový zápis v rade bol nesmierne blízko, no v závere nám napriek vedeniu 2:0 predsa len ušiel pomedzi prsty. Najmä štvorgólový druhý polčas sa postaral o množstvo dramatických momentov, ale výsledkom nie je nami očakávané víťazstvo. Ďakujeme však naším fanúšikom, že do Zlatých Moraviec prišli v krásnom počte 136.

Po výbornom výkone a víťazstve proti Žiline urobil tréner Guľa v našej základnej jedenástke len jednu zmenu, aj to nútenú, keď zraneného Káčera nahradil Nebyla. Boľačky si naďalej liečia aj Balić, Brunetti a Davis. Od úvodných minút sme boli aktívnejší, kým domáci začali s tvrdou hrou na hrane pravidiel. Prvú veľkú gólovú príležitosť si vytvoril náš súper. V deviatej minúte Ďubek zahral roh na bližšiu žrď, odkiaľ ju Almeida hlavou šikovne umiestnil, no gólu zabránil fantastický reflexívny zákrok Petráša. O dve minúty sme reagovali prudkou strelou Krstovića zvnútra šestnástky, brankár Lukáč však stál na správnom mieste. V 23. minúte vyslal slušný pokus smerom na bránku Duga, z vyše dvadsiatich metrov sa však lopta medzi tri žrde nezmestila. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny mierne zaspala naša obrana. Mondek vypálil nebezpečne spoza brániaceho hráča, Petráš však vytiahol ďalší kvalitný zákrok, a tak sa stav stretnutia opäť nemenil. V závere polčasu sme boli blízko gólu do šatne. Gavrić si najprv spracoval náročný pas a následne našiel v šestnástke Veselovského, ktorý tiesnený v gólovej pozícii trestuhodne minul. Pre úvodnú polovicu stretnutia to bolo všetko. Nerozhodný výsledok bol spravodlivý.

Do druhého dejstva sme vstúpili s dvomi striedaniami, keďže prvý neskončil úplne podľa našich predstáv. Nebylu s Gavrićom nahradili Fazlagić s Kalmárom. Po striedaniach sme zaznamenali najlepší možný vstup. Po Ďubekovej chybe sa do samostatného nájazdu dostal náš najlepší strelec Krstović, ktorý chladnokrvne zakončil po zemi k žrdi, čím si opäť zveľadil svoj strelecký účet – 0:1. Po našom góle domáci ožili. Mondek sa dostal k dvom zakončeniam z ostrého uhla a pred hodinou hry sme sa ubránili aj dvom rohom. V 61. minúte po Szánthóvej prihrávke Krstović parádnym pohybom prekabátil súpera, dostal sa k dobrej streleckej pozícií, no lopta mu nesadla ideálne. O štyri minúty sme sa už radovali z druhého gólu. Krstović výborným pasom vysunul Kalmára tesne pred pokutové územie, odkiaľ náš kapitán chladnokrvne umiestnil loptu k ľavej žrdi, kde domáci gólman nemal nárok – 0:2. Zlatomoravčania boli blízko ku kontaktnému gólu v 75. minúte, kedy Suľa poslal nebezpečný center do našej šestnástky, no na naše šťastie lepšie stojacemu Vestenickému zobral loptu z hlavy Niarchos a zakončil nad. Aktivitu súpera sme včas neukončili a za to prišiel tvrdý trest. V 80. minúte zahral Brenkus rohový kop priamo na nepostráženého Niarchosa, ktorý v päťke nemal problém poslať loptu za Petrášov chrbát – 1:2. Nestihli sme sa spamätať z prvého gólu a hneď sme inkasovali druhýkrát. O dve minúty zahral Brenkus dychvyrážajúci priamy kop z azda 25 metrov, loptu famózne poslal do pravého vinkľa, čomu sa Petráš len s údivom prizeral – 2:2. Pomyselný klinec do rakvy nám Brenkus mohol zatĺcť v 85. minúte, kedy získal možnosť zahrať priamy kop z ešte nebezpečnejšej vzdialenosti, ale nebol presný. V závere stretnutia sa pri snahe oboch tímov vybojovať všetky tri body prelievala hra z jednej strany na druhú, no ďalšej väčšej gólovej príležitosti sme sa nedočkali.

Aj po piatej remíze v ročníku zostávame na 3. mieste. Po ligovom zápase so Zlatými Moravcami nás najbližšie čaká 4. kolo Slovnaft Cupu. V utorok 18. októbra o 14:30 sa preto predstavíme v Humennom. Naša najvyššia súťaž následne pokračuje nedeľným domácim zápasom s Podbrezovou.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Myslím si, že v prvom polčase nie je o čom rozprávať. Prehajdákali sme ho nedostatočným nasadením a aktivitou. Trebalo do toho vstúpiť cez prestávku, chceli sme oživiť našu hru, a to nielen nasadením Fazlagića a Kalmára. Začali sme viac behať, zvýšili aktivitu a vďaka tomu sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Potom sa ukázalo z môjho pohľadu, že máme veľké oči, že ešte nie sme tam, kde sme chceli byť. Dali sme nohu z plynu, súperovi sa podaril kontaktný gól, bol nepríjemný a následne dostal Brenky (Brenkus) zápas neuveriteľným gólom do remízového záveru. Súper si zaslúži rešpekt, no remíza je pre nás málo. Má však nového trénera, novú výzvu, vyhrali vonku a teraz sa im podarila remíza proti nám. Očakávam od mužstva oveľa lepší herný výkon a tým pádom bude pre nás prichádzať aj výsledok. Mali sme to dobre rozohrané podobne ako proti Skalici, súper vyrovnal. Čaká nás veľmi veľa práce.“
Ivan Galád, ViOn: „Vedeli sme, že našou najsilnejšou zbraňou proti kvalitnému súperovi bude emócia a na nej sme to postavili. Vyrovnali sme v závere a videli sme potom kopec ľudí, ktorí šli spokojní domov, a tak si myslím, že sme splnili našu úlohu. Mali sme 19 streleckých pokusov, čo nebývalo veľmi často, mali sme 9 rohov proti takému silnému súperovi. Budeme sa snažiť aj naďalej ukazovať naše prednosti. Mrzí ma zároveň, že v čase, keď išiel súper do zaslúženého vedenia, sme začali robiť veci mimo plán. Musíme byť na hráčov naďalej nároční.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Zlaté Moravce - DAC kliknite SEM!!!

FC VION ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:2 (0:0)