Reprezentanti v akcii: debutant Schäfer, Jedlička ďalší krok k ME

|
| st 9.9.2020, mlsz.hu (foto), Krisztián Nagy (text)
'
'

V prvom asociačnom termíne sezóny 2020/21 si zahrali štyria hráči DAC-u, zápas slovenskej devätnástky s Malým a Nebylom zrušili.

Šesť hráčov DAC-u dostalo pozvánku do reprezentácie v septembrovom asociačnom termíne. Z nich sa v akcii predstavili štyria.

Debut v najcennejšom drese zažil András Schäfer, ktorý v zápase Ligy národov v tureckom Sivase nastúpil v 60. minúte. Pri nečakanom víťazstve Maďarov 1:0 bol aj Zsolt Kalmár, ktorý prišiel na trávnik v 80. minúte. Kalmár odohral tiež druhý polčas domáceho stretnutia proti Rusku, v ktorom maďarský tím prehrával už 0:3, ale dokázal znížiť na 2:3 a v záverečných 20 minútach bojoval o vyrovnanie. Kalmár si pripísal asistenciu pri prvom góle svojho mužstva.

Dôležitý krok smerom k účasti na budúcoročných ME spravil český tím do 21 rokov. Pri očakávanom víťazstve v San Maríne nechal tréner Karel Krejčí nášho brankára Martina Jedličku oddychovať, v dôležitom domácom zápase proti mladým Chorvátom však dostal šancu a k remíze 0:0 prispel niekoľkými výbornými zákrokmi. České „levíčatá“ sa udržali na čele tabuľky a postup na európsky šampionát majú naďalej vo svojich rukách.

S českým výberom do 19 rokov sa mala stretnúť aj slovenská devätnástka. Lenže po tom, ako áčko našich západných susedov muselo ísť do karantény, nastal posun hráčom medzi jednotlivými kategóriami a plánovaný zápas zrušili.

Prehľad reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v septembrovom asociačnom termíne:

Zsolt Kalmár, András Schäfer (Maďarsko) - Liga národov
štvrtok 3.9.2020, 20.45 h, Sivas: Turecko-Maďarsko 0:1 (0:0) Schäfer 31 minút, Kalmár 10 minút
nedeľa 6.9.2020, 18.00 h, Budapešť: Maďarsko-Rusko 2:3 (0:2) Kalmár 45 minút, Schäfer náhradník

Martin Jedlička (Česko U21) - kvalifikácia ME 2021
streda 2.9.2020, 20.30 h, Serravalle: San Maríno-Česko 0:6 (0:2) Jedlička náhradník
pondelok 7.9.2020, 18.00 h, České Budějovice: Česko-Chorvátsko 0:0, Jedlička 90 minút

Martin Bednár (Slovensko U210) - kvalifikácia ME 2021
piatok 4.9.2020, 19.00 h, Schaffhausen: Švajčiarsko-Slovensko 4:1 (2:1) Bednár 80 minút
utorok 8.9.2020, 20.15 h, Nitra: Slovensko-Švajčiarsko 1:2 (0:0) Bednár mimo zostavu