Reprezentanti v akcii: súhrn marcových vystúpení našich futbalistov

|
| št 1.4.2021, fmf.md (foto), Krisztián Nagy (text)

V marcovej asociačnej prestávke zasiahli futbalisti nášho klubu do 16 medzinárodných duelov.

Prvá reprezentačná prestávka v roku 2021 sa priamo týkala deviatich hráčov z kádra nášho A-tímu a jedného z dorasteneckej kategórie.

Na väčšine kontinentov sa začali boje o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare. Do kvalifikácie vstúpili aj Maďarsko, Moldavsko a Panama s našimi hráčmi. Žiaľ, nevyhli sme sa zraneniam, ktoré ešte minulý týždeň postihlo Andrása Schäfera a preto cez víkend opustil mužstvo. Vo včerajšom dueli v Andorre pre problémy s kolenom predčasne skončil Zsolt Kalmár. Viac o rozsahu jeho zranenia budeme vedieť po dnešných lekárskych vyšetreniach.

Gólom ale aj červenou kartou sa do štatistík zapísal Ion Nicolaescu, ktorý vo všetkých troch zápasoch Moldavska nastúpil v základnej zostave. Eric Davis si tiež pripísal plnú minutáž, Cesar Blackman bol pri druhom víťazstve Panamy.

Vyvrcholením snaženia pre kategóriu do 21 rokov bol európsky šampionát, ktorého skupinová fáza sa v uplynulých dňoch konala v Maďarsku a Slovinsku. Oporou českého výberu bol Martin Jedlička, ale ani jeho výborné výkony nestačili na postup do letnej vyraďovacej fázy. Mladí Česi skončili so ziskom dvoch bodov na nepostupovej 3. priečke za favorizovanými Španielmi a Talianmi.

Iba o bod viac získali Chorváti, ale po dramatickom priebehu sa tešili z postupu medzi osmičku najlepších. Suverén ich skupiny Portugalsko získal plný počet 9 bodov, a za ním sa zoradila trojica trojbodových - Chorvátsko, Anglicko a Švajčiarsko. Švajčiari porazili Anglicko, Chorváti porazili Švajčiarov a včera Angličania viedli nad Chorvátskom 2:0. V minitabuľke to znamenalo postup Albiónu. Lenže gól Bradarića z 91. minúty na 1:2 z pohľadu Chorvátov bol napokon zlatý a priniesol im postup vďaka lepšiemu skóre. Nás môže tešiť, že pri tom bol aj Marko Divković, ktorý zasiahol do posledného zápasu, a to v 86. minúte.

Sústredenie v Turecku absolvovali Sebastian Nebyla a Dániel Szalma. Nebyla a spol. vyhrali turnaj štyroch krajín Antalya Cup, Szalma si zahral v príprave proti Rusom.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v marcovom asociačnom termíne:

Zsolt Kalmár, András Schäfer (Maďarsko) - kvalifikácia o postup na MS 2022
štvrtok 25.3.2021, 20.45 hod, Budapešť, Puskás Aréna: Maďarsko-Poľsko 3:3, Kalmár 80 minút, Schäfer lavička
nedeľa 28.3.2021, 20.45 hod, Serravalle: San Marino-Maďarsko 0:3, Kalmár 45 minút, Schäfer zranenie
streda 31.3.2021, 20.45 hod, Andorra la Vella: Andorra-Maďarsko 1:4, Kalmár 28 minút, Schäfer zranenie

Ion Nicolaescu (Moldavsko) - kvalifikácia o postup na MS 2022
štvrtok 25.3.2021, 20.45 hod, Kišiňov: Moldavsko-Faerské ostrovy 1:1, Nicolaescu 90 minút, 1 gól
nedeľa 28.3.2021, 18.00 hod, Kodaň: Dánsko-Moldavsko 8:0, Nicolaescu 74 minút
streda 31.3.2021, 20.45 hod, Kišiňov: Moldavsko-Izrael 1:4, Nicolaescu 49 minút

Eric Davis a Cesar Blackman (Panama) - kvalifikácia o postup na MS 2022
piatok 26.3.2021, 01.00 hod, Panama City: Panama-Barbados 1:0, Davis 90 minút, Blackman lavička
nedeľa 28.3.2021, 22.00 hod, Roseau: Dominika-Panama 1:2, Davis 90 minút, Blackman 90 minút

Martin Jedlička (Česko U21) - záverečný turnaj ME 2021
streda 24.3.20201, 18.00 hod, Celje: Česko-Taliansko 1:1, Jedlička 90 minút
sobota 27.3.20201, 18.00 hod, Celje: Slovinsko-Česko 1:1, Jedlička 90 minút
utorok 30.3.20201, 21.00 hod, Celje: Španielsko-Česko 2:0, Jedlička 90 minút

Marko Divković (Chorvátsko U21) - záverečný turnaj ME 2021
štvrtok 25.3.20201, 21.00 hod, Koper: Portugalsko-Chorvátsko 1:0, Divković lavička
nedeľa 28.3.20201, 18.00 hod, Koper: Chorvátsko-Švajčiarsko 3:2, Divković lavička
streda 31.3.20201, 18.00 hod, Koper: Chorvátsko-Anglicko 1:2, Divković 5 minút

Sebastian Nebyla (Slovensko U21) - príprava (Antalya Cup 2021)
štvrtok 25.3.20201, 15.00 hod, Lara: Uzbekistan U23-Slovensko 0:2, Nebyla 45 minút
sobota 27.3.20201, 15.00 hod, Lara: Severné Macedónsko-Slovensko 2:2, Nebyla 63 minút
pondelok 29.3.20201, 17.00 hod, Belek: Ukrajina-Slovensko 2:3, Nebyla 13 minút