Reprezentanti v akcii: súhrn septembrových vystúpení našich futbalistov

|
| st 28.9.2022, lff.lv (foto), Krisztián Nagy (text)
'

Prehľad všetkých zápasov, ktoré odohrali naši hráči počas prvého asociačného termínu v sezóne 2022/23.

Skončila sa prvá reprezentačná prestávka sezóny 2022/23, na ktorú dostalo pozvánku celkovo 9 hráčov A-mužstva DAC-u. Dominik Veselovský aj Nikola Krstović však napokon pre menšie zranenie opustili svoje tímy, kým Ion Nicolaescu práve počas medzinárodnej pauzy prestúpil do izraelského Beitaru Jeruzalem. Do súhrnu sme teda zaradili len hráčov aktuálneho kádra, ktorí boli so svojimi výbermi priamo na zápasoch.

Najviac minút nazbieral a radosti prežil Andrejs Ciganiks, ktorý postúpil s Lotyšskom do C divízie Ligy národov. Náš hráč nastúpil v oboch septembrových zápasoch v základnej zostave.

Na trávniku sa v súťažnom dueli objavil aj Sebastian Nebyla, ktorému dal šancu tréner slovenskej dvadsaťjednotky v samom závere prvého zápasu baráže o postup na ME 2023 proti Ukrajine. V Žiline mladí Slováci vyhrali 3:2, vo včerajšej odvete na neutrálnej pôde v Poľsku však prehrali 0:3. Na budúcoročný kontinentálny šampionát tak pocestuje náš východný sused.

Prípravné zápasy hrali Panama aj Sýria, do všetkých zasiahli aj naši hráči. Cesar Blackman bol pri včerajšom historickom víťazstve v Bahrajne, kde odohral celých 90 minút. Pre Panamčanov to bolo vôbec prvé víťazstvo vonku proti krajine z Ázie. Ammar Ramadan nastúpil v oboch zápasoch Sýrie na prípravnom turnaji v Jordánsku.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v septembri 2022:

Miroslav Káčer (Slovensko) - Liga národov UEFA
štvrtok 22.9.2022, 20.45 h, Trnava: Slovensko-Azerbajdžan 1:2 (0:1) Káčer náhradník
nedeľa 25.9.2022, 18.00 h, Bačka Topola: Slovensko-Bielorusko 1:1 (0:1) Káčer mimo zostavu

Andrejs Ciganiks (Lotyšsko) - Liga národov UEFA
štvrtok 22.9.2022, 18.00 h, Riga: Lotyšsko-Moldavsko 1:2 (0:2) Ciganiks 81 minút
nedeľa 25.9.2022, 15.00 h, Andorra la Vella: Andorra-Lotyšsko 1:1 (0:0) Ciganiks 84 minút

Enis Fazlagić (Severné Macedónsko) - Liga národov UEFA
piatok 23.9.2022, 18.00 h, Tbilisi: Gruzínsko-Severné Macedónsko 2:0 (1:0) Fazlagić náhradník
pondelok 26.9.2022, 20.45 h, Skopje: Severné Macedónsko-Bulharsko 0:1 (0:0) Fazlagić náhradník

Sebastian Nebyla (Slovensko U21) - baráž o postup na ME 2023
piatok 23.9.2022, 18.00 h, Žilina: Slovensko U21-Ukrajina U21 3:2 (1:1) Nebyla 1 minúta
utorok 27.9.2022, 17.30 h, Bielsko-Biała, Poľsko: Ukrajina U21-Slovensko U21 3:0 (0:0) Nebyla náhradník