|
| so 11.7.2020, Milan Vrábeľ
'
'

Víťazná rozlúčka s ročníkom 2019/20. Proti Ružomberku sme v náročnom stretnutí, v ktorom dominovali obrany, predsa len strhli víťazstvo na svoju stranu. Aj po troch bodoch však sezónu zakončujeme na 3. mieste. Ďakujeme hráčom za výkony v tejto sezóne a fanúšikom, že celý čas boli s nami!

Po víťazstve nad Žilinou v predošlom ligovom kole nastala v našej základnej jedenástke jediná zmena. Blackman začal na lavičke a po kartovom treste sa vrátil Ramirez. V úvode stretnutia bol aktívnejší domáci celok. Prvá zaujímavejšia akcia prišla v deviatej minúte, kedy si Regáli obhodil Kružliaka, ktorý ho pri obliehaní v šestnástke odtlačil. O dve minúty vystrelil R. Kružliak, nádejný pokus Malý dokázal tečovať aj napriek pošmyknutiu sa. V trinástej minúte dostal Fábry zaujímavú loptu pred šestnástku, technický pokus skončil mimo troch žrdí. O šesť minút Madleňák naservíroval loptu na hlavu R. Kružliaka, nikým nekrytý stredopoliar však v gólovej pozícii poslal loptu nad. V 22. minúte nechal Schäfer mladého odchovanca Malého v štichu, keď sa na neho vyrútil Regáli, obalamutil ho kľučkou, no pri nebezpečnej príležitosti nás opäť podržal Jedlička. V 32. minúte potiahol Divković rýchlu kontru, výborne nahral nabiehajúcemu Ramirezovi, a ten v nádejnej pozícii tesne minul. Takmer sme dostali gól do šatne, keď v závere polčasu Almaský naservíroval zo štandardky loptu do šestnástky, ktorá sa odrazila ku R. Kružliakovi, no našťastie jeho zakončenie z prvej Malý zachytil. Do kabín sme sa po trochu lepšom Ružomberku pobrali za bezgólovej remízy. Gólových príležitostí sme už toľko nevideli ako pri predošlých dueloch.

Druhý polčas sme začali so striedaním, keď Divkovića nahradil Blackman. Aj v tejto polovici stretnutia pokračoval rovnaký futbal ako v predošlej. Hralo sa zo zabezpečenej obrany s minimom gólových príležitostí. Poriadny rozruch priniesla až 59. minúta, kedy rozhodca po faule Madleňáka na Kalmára odpískal penaltu. Loptu si na biely bod postavil sám faulovaný, nezakončil zle k ľavej žrdi, no Krajčírik odhadol smer a kvalitným zákrokom jeho pokus vyrazil. V 68. minúte vystrelil z vnútra šestnástky Ďungel, no neumiestnenú prízemnú strelu aj napriek dobrej pozícii Jedlička musel skrotiť. Šťastie skúšal aj Fábry o štyri minúty, no lopta sa medzi tri žrde nezmestila. V 75. minúte Kalmár prepasíroval loptu tesne pred bránku, Sharanimu chýbalo naozaj málo k jej doklepnutiu do opustenej svätyne. O dve minúty sme mohli aj inkasovať, R. Kružliak sa ocitol na hranici ofsajdu, rozhodca postavenie mimo hru nevidel, a tak sa sám vyrútil na Jedličku, gólovú strelu náš gólman pokryl a zázračne si poradil aj s dorážkou, fantázia! V 81. minúte sme sa predsa len ujali vedenia, Kalmár parádnou kolmicou vysunul Sharaniho, ktorý z prvej nahral Ramirezovi a ten tiež z prvej nedal šancu domácemu brankárovi – 0:1. Po góle sme takticky výborne držali záver stretnutia v rukách. Gólovú príležitosť síce mal Ďungel v 89. minúte, no pískal sa faul. Po remízovom priebehu zápasu, v ktorom sme mali vyšší počet streleckých pokusov aj väčšie držanie lopty, sme aspoň sčasti odplatili domácim vyradenie zo Slovnaft Cupu.

Proti Ružomberku sme zaknihovali 15. víťazstvo v ročníku, no keďže vyhrala aj Žilina, tak so stratou jediného bodu končíme na 3. priečke. Záverečným hvizdom rozhodcu sa pre nás končí ročník 2019/20. Ďakujeme krásne najlepším fanúšikom na Slovensku k celosezónnej podpore! Nelúčime sa však nadlho, keďže hráči majú voľno len do budúcej nedele, potom ich čaká začiatok prípravy a v nej dva veľmi atraktívne priateľské zápasy proti Marseille a Nice na rakúskom sústredení. V novom ročníku sa vidíme už 8. augusta.

Bernd Storck, DAC: „Podľa očakávaní to bol veľmi náročný zápas. Chceli sme záver sezóny zvládnuť a pekne ukončiť ročník. Chceli sme sa aj súperovi revanšovať za vyradenie z pohára. Chlapci dali do zápasu všetko aj napriek náročnému terénu. Nebolo ľahké hrať po hustom daždi, no nakoniec z nášho pohľadu sme záver zvládli. Gratulujem môjmu tímu aj napriek tomu, že nám zostalo 3. miesto. Ružomberku by som zároveň chcel zapriať veľa šťastia do kvalifikácie o Európsku ligu.“

Ján Haspra, Ružomberok: „Málokrát sa vám počas kariéry stane, čo sa dnes prihodilo mne. Aj napriek prehre som spokojný. Zostavu sme poskladali z menej skúsených hráčov, ktorí mali menšiu zápasovú prax alebo boli po zranení. Proti mužstvu z úzkej špičky títo futbalisti totiž hrali vyrovnanú partiu a v niektorých úsekoch boli aj lepší. Jediný problém je, že sme nepremenili gólové šance. Z ich výkonu sa však teším. Hrali sme s hráčmi z Ružomberka, a tak sa o budúcnosť tohto klubu nemusíme strachovať. Mám z toho radosť. Chcem pogratulovať DAC-u k víťazstvu. Jeho filozofia a fungovanie sa mi páči a preto mu prajem všetko dobré do budúcna.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Ružomberok - DAC kliknite SEM!!!

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:0)