Aktuality

Sainey Njie s novou zmluvou do leta 2023

Sainey Njie s novou zmluvou do leta 2023

Aktuality
| st 25.11.2020, Krisztián Nagy

Gambijský stredopoliar sa dohodol s DAC-om na predĺžení pôvodného kontraktu o ďalší rok.

article_bannerarticle_banner

Devätnásťročný defenzívny stredopoliar Sainey Njie (nar. 30.8.2001) podpísal s naším klubom nový kontrakt, podľa ktorého zostane na Žitnom ostrove minimálne do 30. júna 2023. Pôvodná zmluva platila do leta 2022.

„Sme veľmi šťastní, že Sainey spojil svoju budúcnosť s naším klubom. Prišiel k nám približne pred rokom, kedy sa stal súčasťou akadémie a ukázal výrazný progres. Pod vedením Bernda Storcka odohral viacero zápasov, v ktorých nesklamal a potvrdil svoj potenciál. Na základe toho sme sa rozhodli pokračovať s ním v spolupráci. Želáme mu veľa úspechov v našom klube a takisto v reprezentácii,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Gambijský talent pôsobí v Dunajskej Strede druhý rok. Vlani v auguste začínal v tíme do 19 rokov, ale veľmi rýchlo si našiel miesto v kabíne A mužstva. V deň svojich 18. narodenín podpísal prvý profesionálny kontrakt a v závere minulej sezóny debutoval v našej najvyššej súťaži. Momentálne má na konte 13 štartov vo Fortuna lige a 1 v Európskej lige. V Slovnaft Cupe má bilanciu 1 zápas a 1 gól. V októbri tohto roka sa premiérovo predstavil aj v drese reprezentačného áčka svojej rodnej Gambie, druhý a zatiaľ posledný štart si pripísal pred pár dňami.

„V prvom rade som za vďačný bohu za všetko, vrátane vývoja, ktorým som za taký krátky čas na Slovensku prešiel. Som veľmi rád, že mi klub ponúkol predĺženie zmluvy, vnímam to ako veľmi príjemnú odozvu na moju každodennú prácu. Ďakujem každému, kto mi pomohol v mojej kariére: rodičom, mojej agentúre, klubu a jeho vedeniu, trénerom a celému štábu a, samozrejme, aj spoluhráčom, pretože bez nich by sa to nepodarilo. Rád by som tu zanechal výraznejšiu stopu. Verím, že v najbližších rokoch vyhráme pohár aj Fortuna ligu, čo je cieľom každého v klube a ja chcem byť súčasťou týchto úspechov. Naďalej budem pokračovať v tvrdej práci, tá totiž vždy prináša ovocie,“ povedal Sainey po podpise zmluvy.

Gratulujeme k novej zmluve a prajeme veľa šťastia, Sainey!