Aktuality

Sebastian Nebyla hráčom DAC-u aj v novej sezóne

Sebastian Nebyla hráčom DAC-u aj v novej sezóne

Aktuality
| po 20.6.2022, Krisztián Nagy

S dvadsaťročným talentovaným stredopoliar sme predĺžili zmluvu do budúceho leta, s opciou na ďalšie dva roky.

Vedenie DAC-u sa dohodlo so stredopoliarom reprezentácie do 21 rokov Sebastianom Nebylom na predĺžení jeho kontraktu na nasledujúcu sezónu, pričom dohoda obsahuje aj opciu na ďalšie dva roky. Pôvodná zmluva dvadsaťročného talentovaného futbalistu platila do 30. júna 2022.

„Som rád, že sa rokovania dotiahli do úspešného konca. Ďakujem klubu za dôveru, budem sa ju snažiť splatiť a spraviť pre klub a tiež pre seba maximum. Verím, že spoločne dosiahneme ciele, ktoré sme si stanovili a budeme mať úspešnú sezónu,“ povedal po podpise zmluvy hráč s číslom 77.

Sebastian Nebyla je rodákom z nemeckého Güterslohu (nar. 25. januára 2002), od dvoch rokov vyrastal v Trnave, kde pôsobil v Lokomotíve a Spartaku. V šestnástich sa stal hráčom londýnskeho West Ham United. Do Dunajskej Stredy prišiel v auguste 2020, odvtedy nastúpil v 30 ligových stretnutiach, skóroval raz. Ďalšie 2 štarty pridal v Európskej konferenčnej lige, v Slovnaft Cup má bilanciu 4/1.

„Ľudia majú tendenciu zabúdať, že Sebo má len 20 rokov a už odohral za náš klub viac ako 30 zápasov v profesionálnych súťažiach. Keď sa pred dvomi rokmi vrátil z West Ham United, dohodli sme sa na projekte na dva roky s opciou na ďalší rok s podmienkou určitého hracieho času, ktorú splnil. Počas rozvoja mladých hráčov sú bežné výkyvy, kým sa naučia podávať výkony pod tlakom. Sebo ukázal, že to dokáže a sme radi, že môžeme spoločne pokračovať,“ skonštatoval športový riaditeľ Jan Van Daele.

„Teší ma, že Sebo predĺžil zmluvu. Hovoríme o reprezentantovi Slovenska do 21 rokov, ktorý už zažil aj zahraničné angažmán, takže jeho prístup a profesionalita v tak mladom veku sú veľmi podstatné, aby sa mohol rozvíjať. Teraz je našou úlohou, aby sme tento potenciál rozvinuli do takej mieri, aby bol z neho stabilný hráč. Jedna vec je jeho prístup, talent a využitie v zápase na správnej pozícií a druhá vec je charakter a každodenná tvrdá práca, a to Sebo má. Preto je fajn, že sme si udržali hráča, ktorý je v reprezentácií do 21 rokov, má potenciál a ktorý už má aj v mužskom futbale niečo za sebou. Nezabudnime však, že stále sme len v určitom procese využitia jeho potenciálu. Je na ňom, ale aj na našej spolupráci, aby sme ten potenciál rozvinuli do očakávaných rozmerov,“ dodal tréner Adrian Guľa.