Sen o pohárovom finále sa rozplynul v penaltovom rozstrele

|
| ut 21.4.2015, Vrábeľ Milan

Obrovské sklamanie! Senica bola zo štyroch polčasov dvojzápasu lepšia len v poslednom, aj to jej však stačilo na postup do popradského finále. Gól sme inkasovali v 66. min a v napätom závere bol vylúčený aj brankár Polaček. Pevnejšie nervy v penaltovom roztrele mali Záhoráci.

Odvetné semifinálové stretnutie sa podľa očakávaní začalo opatrne, počas celého prvého polčasu prevládali na oboch stranách obrany a snaha neinkasovať. Celý zápas sme mali výraznú prevahu v hľadisku, z tohto pohľadu sme domácim udelili vo futbalovom žargóne debakel. Presne 273 fanúšikov nám bolo s mohutným hlasom pravou oporou počas celého duelu. Prvý rohový kop v 5. minúte zahral Hlohovský, Pillár loptu predĺžil k vzdialenejšej žrdi a Majtán zakončil z nebezpečnej pozície vedľa. V 14. minúte pálili Sarr a aj Szarka, obe strely Seničania  zablokovali. V ďalšej časti hry pokus Štepanovského ani Ljubičića brankára Šullu vystrašiť nemohol. V 37. minúte po prihrávke Brašeňa pálil Ljubičić z hranice šestnástky, lopta sa od brániaceho hráča odrazila tesne vedľa. V nadstavení prvého polčasu strieľal Hlohovský spred pokutového územia tesne nad.

Na druhý polčas sme nastúpili bez zraneného Kwina, ktorého nahradil Majerník. Celá druhé dejstvo sa nieslo v úplne inom duchu, domáci boli nebezpečnejší a z našej strany pôsobila neisto hlavne obrana. V 49. minúte sa ocitol Kalabiška zoči-voči brankárovi Polačekovi, ktorý vytiahol výborný zákrok. O minútu neskôr sa v nájazde ocitol Majtán, ktorý preloboval vybiehajúceho Polačeka, avšak lopta skončila kúsok mimo brány. Z našej strany sme následne videli strely Michalíka, respektíve Štepanovského, chýbala im však razancia. V 59. minúte zostal Kóňa po Hlohovského centri osamotený pred našom bránou, hlavičkoval tesne vedľa, a o tri minúty nás vystrašila strela Majtána nad. V 64. minúte Szarka vybojoval loptu, dostal sa s ňou do rohu pokutového územia, kde ho odzbrojil Pavlík a zdalo sa, že je to bol nedovolený zákrok, avšak žltú kartu videl Szarka za protesty. V 66. minúte Hlohovský zahral rohový kop na nabiehajúceho Kóňu, ktorý sa nikým nekrytý z pár krokov tentoraz už nemýlil a hlavičkou do pravého horného rohu prekonal Polačeka - 1:0. O tri minúty chýbal Szarkovi po centri Štepanovského krok k zakončeniu do prázdnej brány. V 71. minúte sa lopta po priamom kope odrazila k Brašeňovi a on po vytvorení palebnej pozície namieril tesne vedľa. V 74. minúte sa Kalabiška po centri od Majtána dostal do samostatného nájazdu, náš gólman vybehol a po súboji inkasoval červenú kartu. V oslabení to malo naše mužstvo až do konca poriadne náročné, väčšiemu tlaku sa ale dokázalo vyhnúť. A keď v nadstavenom čase pálil Pavlík z päťky tesne nad, prišiel na rad jedenástkový roztrel.

Penaltový rosztrel: Majtán 1:0, Szabó 1:1, Dolný 2:1, Brašeň 2:2, Kalabiška 3:2, Horváth 3:3, Opiela 4:3, Michalík namieril nad 4:3, Hlohovského pokus Pernecký kryl 4:3, Szarka 4:4, Hušekov pokus Pernecký kryl 4:4, Ljubičićov pokus Šulla kryl 4:4, Pillár 5:4, Sesar 5:5, Kóňa 6:5, Turňov pokus Šulla kryl 6:5.

Osem sérii penaltového roztrelu a infarktový záver vyznel šťastnejšie pre Senicu. Túžba postúpiť do finále slovenského pohára po 20 rokov zostala nenaplnená. Veľké odhodlanie a bojovnosť dnes neboli odmenené postupom a tak nám v tomto ročníku zostávajú už len zápasy vo Fortuna lige. Najbližšie kolo hráme už v sobotu a opäť cestujeme na pôdu Senice.

Tomislav Marić, DAC: „Z výsledku sme všetci veľmi sklamaní. Semifinále sme si pokazili už v prvom zápase, kde sme mali veľa šancí na to, aby sme prišli s väčším náskokom. O to je horšie, keď inkasujeme po štandardke. Jedenástky sú už len lotériou. Nemám mužstvu čo vytknúť, hráči deväťdesiat minút odmakali. Na záver mi nezostáva nič iné, len pogratulovať súperovi k postupu do finále.“

Jozef Kostelník, Senica: „V prvom polčase bolo vidieť, že sa na nás súper dobre pripravil. Držali sme loptu na kopačkách, avšak nevedeli sme sa dostať do príležitostí na skórovanie. V druhom polčase sme zmenili štýl hry a vytvorili sme sa aj tri veľké šance, jednu z nich sme aj premenili. Som hrdý na svojich hráčov, že sa im podarilo vyhrať a ďakujem aj divákom za podporu.“