Zápas
| ne 20.9.2020, Milan Vrábeľ
'
'

Dejiny klubu opäť prepísané! Po náročných 120-minútach proti Jabloncu podali naši hráči dominantný výkon aj na senickej pôde. Na únavu si pri útočných kreáciách ani nespomenuli a výsledkom bolo, že stopercentní zostávame aj po 7. kole. Opäť ďakujeme aj naším fanúšikom, že aj v ťažkých „koronačasoch“ nám vytvorili nezabudnuteľné domáce prostredie.

Po fantastickom stretnutí Európskej ligy nastala v našej základnej jedenástke jediná zmena, aj to vynútená. Pre červenú kartu, ktorú Müller videl v zápase proti Ružomberku, dnes musel nútene pauzovať a v strede obrany ho tak nahradil už uzdravený Beskorovainyi. Od začiatku sme hru tvorili my. Prvá vážnejšia príležitosť prišla v 8. minúte, kedy Divković pri rýchlej akcii dostal pas na hranici ofsajdu, no v nádejnej pozícii sa netrafil dobre. Na druhej strane mal priamy kop z dobrej pozície Moses, no priestor troch žrdí nenašiel. Od úvodných minút sme boli aktívnejším, technickejším a futbalovejším mužstvom, no sami sme sa brzdili zbytočnými nepresnosťami. Od 21. minúty sme však už viedli, Kalmár zahral priamy kop približne z 25 metrov, loptu poslal k pravej žrdi, kde sa jej Fryšták dotkol, no vytesniť ju nedokázal - 0:1. O päť minút po Blackmanovom pase na výborne postaveného Ramireza sme mohli pridať druhý kúsok, náš vysoký útočník vystrelil z prvej, no bránku tesne minul. Po góle sme zápas ešte viac kontrolovali, nikam sme sa zbytočne nehrnuli, a preto hra prebiehala najmä medzi šestnástkami. V 36. minúte si Fábry vypracoval streleckú príležitosť, sprvoti nevinne vyzerajúci pokus nenašiel pravú žrď len o kúsoček. V 41. minúte zahral Kalmár priamy kop ešte z lepšej príležitosti ako keď dal gól, loptu opäť výborne poslal k pravej žrdi, no tentokrát si Fryšták svoju pozíciu zastal. O minútu na to však domáci gólman predviedol neskutočný reflexívny zákrok po Divkovićovej hlavičke z bezprostrednej blízkosti a zároveň do boku. Aby toho nebolo málo, tak v poslednej minúte prvého polčasu sme si raz nepostrážili Maleca a ten nám predviedol maximálnu efektivitu. Dobre na neho síce Jedlička vybehol, dotkal sa aj lopty, no predsa len prepadla za jeho chrbát - 1:1. Po polovici zápasu, v ktorej sme absolútne dominovali, sme po naozaj nešťastnom góle do šatne len remizovali 1:1.

Druhé dejstvo sme po góle do šatne, samozrejme, začali s našou aktivitou. Všetky naše strely však boli zablokované, chytené gólmanom alebo smerovali mimo bránky. Až v 56. minúte skončil Ramirezov stečovaný pokus tesne vedľa troch žrdí. O štyri minúty sme už roh zahrali nakrátko, Davisov center do šestnástky bol odvrátený priamo na Kalmárove kopačky a náš kapitán sa trafil z voleja skvelo, keďže jeho pokus tečoval Nemec a potom už Fryšták nemal najmenšiu šancu - 1:2. V 64. minúte získal loptu na hranici pokutového územia Divković, jeho prízemný pokus prešiel do ľavého dolného rohu - 1:3. V 71. minúte sme založili krásnu rýchlu akciu, na konci ktorej sa Blackmanov center prepadol na osamoteného Ramireza, no rozhodca videl tesný ofsajd. Z kontry sa z ničoho nič ocitol Malec pred našou bránkou osamotený, jeho zakončenie sa snažili zastaviť Kružliak s Jedličkom, no lopta aj s dávkou šťastia skončila v našej bránke - 2:3. Dlho sme sa však o výsledok nestrachovali. Už v 76. minúte Kalmár z priameho kopu naservíroval ľahučký center, na ktorý si najlepšie nabehol Ramirez a hlavičkou od zeme nedal šancu domácemu gólmanovi - 2:4. V 79. minúte už nebolo o čom, Nicolaescu sa snažil utiecť nešťastníkovi zápasu, Nemcovi, ktorý ho podrazil a rovno zamieril pod sprchy. Zo získanej štandardky Kalmár loptu napálil medzi tri žrde, no Fryšták sa nedal nachytať. Zápas sme si užívali, akciu z 82. minúty Nicolaescu zakončil parádnou „rybičkou“, no gólom odmenená nebola. Aj o päť minút sme ku gólu boli blízko my, Kalmár ušiel obrane, ktorá ho bránila zubami-nechtami (rozhodca faul nevidel), aj napriek tomu zakončil, no mal príliš zmenšený uhol. V početnej výhode sme súpera ani náznakom nepustili k zníženiu stavu, a tak sme mohli oslavovať ďalšie parádne víťazstvo.

Siedme kolo a siedmy triumf. Presne takúto bilanciu, absolútne neuveriteľnú pred začiatkom sezóny, píše fortunaligová tabuľka. Po zaváhaní Slovana, ktorý má ešte jeden zápas do plusu, máme náskok parádnych 8 bodov! Anglické týždne pre naše mužstvo naďalej nekončia. Ako posledný zástupca slovenského futbalu v Európskej lige sa po domácej súťaži tešíme na historický zápas 3. predkola, ktorý odohráme vo štvrtok 24. septembra o 20:30 na pôde rakúskeho LASK Linz. V najvyššej slovenskej súťaži zas pokračujem o týždeň v nedeľu, kedy na našom štadióne privítame Trenčín.

Hodnotenie trénerov
Bernd Storck, DAC: „Gratulujem môjmu tímu, že po 120 minútach proti Jabloncu zvládol odohrať takýto ťažký zápas. Už v prvom polčase sme dominovali, no chýbala mi väčšia priamočiarosť smerom na bránku. Mali sme aj nejaké šance na skórovanie, súper bol dobre organizovaný, vyhrávali sme, no doplatili sme na nekoncentrovanosť, pri ktorej prišla výborná prihrávka a z nej gól na 1:1. Samozrejme, potom v šatni nebola dobrá nálada, no hráčom som hovoril, aby si naďalej verili, snažili sa a išli za víťazstvom. Som rád, že sa nám podarilo vyhrať. Získali sme znovu na sebavedomí, čo pred náročným a dôležitým duelom v Európskej lige budeme potrebovať.“
Anton Šoltis, Senica: „Myslím si, že z našej strany to bol dobrý zápas, avšak rozdiel v kvalite bol vidieť na každom poste. Súper určite vyhral zaslúžene. Prvý polčas sme naše kritéria splnili v 20-25 minútach. Hrali sme, čo sme si povedali. Proti súperovi, ako je Dunajská Streda, sme nemohli otvoriť hru. Snažili sme sa ho napádať v strednom pásme, čo sa nám sčasti darilo. Pred polčasom sme vyrovnali a nabádal som hráčov, aby si verili aj v ďalšom priebehu, že môžeme uspieť v nami nastolenom systéme. Súper ušiel po nešťastnom teči, potom sme videli krásnu akciu Divkoviča na 3:1, no vždy keď sme sa ako-tak nadýchli, tak DAC pridal. Dnes bol rozdielovým hráčom Kalmár. Dunajská Streda má aj iných kvalitných hráčov, no Kalmár bol všade. Chlapci videli, že kde je Dunajská Streda a kam sa azda môžeme pomaly približovať.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Senica - DAC kliknite SEM!!!

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:4 (1:1)
Fortuna liga, 7. kolo, 20.9.2020, 19.00 h
Góly: 21. Kalmár 0:1, 44. Malec 1:1, 60. Kalmár 1:2, 64. Divković 1:3, 72. Malec 2:3, 76. Ramirez 2:4
Rozhodovali: Očenáš - Hrčka, Ferenc, 1000 divákov
ČK: 79. Nemec
DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Davis (90. Malý) - Schäfer - Fábry, Balić (81. Bednár) - Divković (67. Nicolaescu), Ramirez, Kalmár (K) (90. Njie)
Senica: Fryšták - Kopečný, Carrillo, Nemec, Šimčák - Addo (69. Gallovič) - Duda (80. Totko), Piroska (K) (83. Šalata) - Koštál (69. Marie), Malec, Moses