Senický debakel - po pohári K.O. aj v lige

|
| so 25.4.2015, Vrábeľ Milan
'
'

Na Záhorí  sme zažili futbalový horor. Množstvo gólových šancí bolo z našej strany nevyužitých, kým Senica skórovala z prvej príležitosti na začiatku oboch polčasov a zdeptaný tím následne inkasoval ďalšie dva kúsky.

Tréner Marić urobil oproti pohárovému duelu šesť zmien, ktoré sľubovali ofenzívny futbal a priestor dostali viacerí mladíci. Prvý polčas bol pre nás poriadne smolný, DAC mal územnú prevahu, vytvoril si niekoľko gólových príležitostí, avšak úvodný gól zaznamenala Senica. Už v úvode stretnutia strielali Černák aj Szarka, na opačnej strane v ôsmej minúte z diaľky minul tesne bránu Kóňa. V 12. minúte po centri Szabóa chýbal Sablerovi aj Szarkovi k zakončeniu kúsok. Po úvodnej prevahe sme však gól inkasovali práve my: V 15. minúte Kalabiška preloboval vybiehajúceho Perneckého a Majtán doklepol do brázdnej brány - 1:0. V 20. minúte Szarka vyrovnal po centri Szabóa, rozhodca však odpískal ofsajd. V 24. minúte sa Sabler prebil do šestnástky, z veľkého uhla pálil tesne nad brvno. O tri minúty sa Černák ocitol v ideálnej pozícii, odkiaľ nebezpečne strieľal, avšak kvalitný zákrok predviedol Šulla. Po polhodine na druhej strane hasil Pernecký: Majtánov center dorážal Hlohovský a Andrej loptu vyškriabal do bezpečia. V 42. minúte Ljubičić tvrdo vypálil, jeho pokus trafil Szarku a od neho sa lopta odrazila tesne nad. V 45. minúte zahrali naši futbalisti nezvyčajný nepriamy kop v šestnástke za šľapák na Černáka, Szabóovú strelu odhlavičkoval Pittner a gólom sa neskončil ani pokus Michalíka.

Druhý polčas sa rozbiehal s aktivitou na našej stane, viac sme držali loptu, ale góly strieľali rýchlonohí domáci, ktorí viackrát prešprintovali našu vysoko vysunutú obranu. Prvá nebezpečná šanca zo strany Senice skončila gólom, v 54. minúte sa na hranici ofsajdu dostal do úniku Dolný, v šestnástke našiel Hlohovského, a ten technickou strelou poslal loptu k vzdialenejšej žrdi - 2:0. V 60. minúte ešte Majtán pálil z uhla nad, avšak o minútu neskôr práve tento futbalista - takisto v ofsajdom zaváňajúcej situácii - ušiel obrane a po jeho prihrávke úplne voľný Kalabiška zakončil do prázdnej bránky - 3:0. Sabler sa ocitol po presnom centri Turňu v 66. minúte v stopercentnej šanci, no netrafil dobre loptu. O dve minúty Michalík zatiahol ručnú brzdu na Kalabišku v poslednej chvíli. V 69. minúte Sarr našiel v pokutovom území Szarku, ktorý si loptu najprv zasekol a z dobrej pozície poslal slabý pokus. Kóňa vysunul kolmicou v 74. minúte Hlohovského a po jeho strele musel hasiť Pernecký. O dve minúty Černák technickou strelou minul bránu a následne opäť udrel senický byč: V 78. minúte našiel Kosorín pred bránou Kalabišku, ktorý druhýkrát v zápase zakončil do prázdnej brány a zatĺkol posledný klinec do našej rakvy - 4:0.

Desiata prehra v sezóne je našou najvyššou porážkou v aktuálnom ročníku. Aj naďalej však zostávame na deviatej priečke fortunaligovej tabuľky. Dvojgólový hrdina zápasu Kalabiška sa po dvoch góloch opäť dostáva do pozície lídra v tabuľke kráľa strelcov, keď predbehol Jelića zo Žiliny. Najbližší duel hráme až budúci utorok 5. mája, keď na náš trávnik zavíta Myjava.

Jozef Kostelník, Senica: „Dnes sme videli úplne iný zápas ako v utorok. Súper prišiel hrať otvorený futbal a tak sme mali viac priestoru vpredu. V druhom polčase sa nám aj podarili streliť viaceré góly. Aj napriek tomu to dnes nebol ľahký zápas z hľadiska motivácie. Po postupe do finále Slovnaft cupu sme sa ťažšie rozbiehali, no v druhom polčase sa nám to predsa len podarilo. Súpera sme zlomili a pozitívne sme sa tak pripravili na finále.“

Tomislav Marić, DAC: „Budem krátky. Prvý polčas sme hrali dobrý futbal. Snažili sme sa o kombinačnú hru. Náš problém však bol, že Senica dá gól z jednej šance. My sme mali viaceré príležitosti, ale nepremenili sme ich. Čo sa stalo v druhom polčase, tak o tom sa budeme musieť porozprávať. Nemôžeme prehrať 4:0, jednoducho nemôžeme dostávať takéto góly z protiútokov a takto odohrať druhý polčas.“