Séria bez víťazstva minulosťou!

|
| ut 5.5.2015, Vrábeľ Milan
'

Cieľ splnený! V dnešnom súboji s Myjavou sme si po 51 dňoch a piatich neúspešných pokusoch konečne pripísali plný počet bodov. Zaslúžené víťazstvo zabezpečil Štepanovský gólom z 15. minúty.

Začali sme nervózne, ale postupne sme prevzali kontrolu a napokon sme mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom. Prvý pohrozili hostia, po Pekárovom rohu hlavičkoval vedľa Jánošík, a o tri minúty Polaček zle odhadol center Pekára a Jánošík opäť trafil mimo. Úvodné pokusy našich futbalistov veľký závar pred Solničkovou bránou nepriniesli, avšak hneď prvá vážnejšia príležitosť skončila gólom: Straka v 15. minúte výborným pasom vysunul Štepanovského, ktorý využil svoju rýchlosť a jemným dotykom prekonal gólmana hostí - 1:0. V 21. Ciprys po rýchlom protiútoku centroval do šestnástky, kde si takmer vsietil vlastný gól mladý Tóth. V 27. minúte Szabó z dobrej pozície z priameho kopu bránu prestrelil. 36. minúta priniesla všetko, čo do toho momentu chýbalo: Sesar tesne minul bránu po priamom kope, Szarkovu hlavičku pod brvnom následne chytal Solnička a aj pri ďalších dvoch štandardkách sme boli blízko ku gólu. V 45. minúte po akcii Straka, Brašeň, Szarka zakončoval posledne menovaný a v stopercentnej príležitosti zoči-voči brankárovi nastrelil ľavú žrď.

Druhé dejstvo sa nieslo v podobnom duchu ako to prvé. Loptu sme mali na kopačkách prevažne my, mali sme viacero šancí na gól a Myjava bola nebezpečná hlavne po kontrách. V 51. minúte Kuzmova nebezpečná strela minula bránu. O päť minút neskôr Ljubičić potiahol loptu až k šestnástke, kde nahral Brašeňovi a jeho strela išla takisto kúsok vedľa. V 57. minúte sa Brašeň pokúsil dokopnúť loptu do brány, ale po jeho tečovanom pokuse loptu nedokázal poslať za Solničku ani Szarka. V 64. minúte sa Szarka uvoľnil popri Jánošíkovi, ale jeho strela skončila centimetre vedľa. O dve minúty zahral Brašeň priamy kop na Michalíka, po ktorého gólovej hlavičke predviedol bravúrny zákrok Solnička. V 67. minúte na druhej strane zase nepochodil Daniel pokusom nad. Szarka si v 78. minúte zasekol loptu, ale ani to mu nepomohlo k priamemu ohrozeniu brány. V 84. minúte nevyužil svoju šancu ani Brašeň, lopta tesne minula spojnicu. V nadstavenom čase strieľal z priameho kopu mimo Szabó.

Dnešné siedme víťazstvo v sezóne nás posúva na 9. priečku fortunaligovej tabuľky a na jednobodový dosah máme ďalšie dve mužstvá, ktoré odohrali o zápas naviac. V najbližšom kole cestujeme do Banskej Bystrice, kde v piatok o 16.30 nastúpime proti domácej Dukle.

Tomislav Marić, DAC: „Dnes to nebol jednoduchý zápas. Hrali sme proti organizovanému súperovi, ktorý veľmi dobre vykrýval priestory na vlastnej polovici. Som rád, že séria piatich zápasov bez víťazstva je minulosťou. Aj napriek tejto negatívnej sérii náš tím chcel hrať futbal a myslieť pozitívne. Dnes môžem svojim hráčom vyčítať len jedno, a to že nedali druhý gól, ktorý by nás ukľudnil. Chcem sa ešte vyjadriť k tomu, že keď som sem prišiel, tak som videl, že máme najlepších fanúšikov na Slovensku a prial by som si, aby sme úspechy dosahovali a dokázali osláviť aj naďalej spolu s nimi. Ákos spravil chybu, po ktorej sa ospravedlnil. Je to mladý človek, ktorý dnes odviedol veľa práce, a ešte stále sa len učí. Bol by som rád, keby sme túto story ukončili a aby sme všetci opäť držali spolu a išli spolu za víťazstvami, hráči, fanúšikovia, celý klub.“

Peter Gergely, Myjava: „Prišli sme s cieľom bodovať, čo sa nám nepodarilo a som z toho sklamaný. DAC dal gól vlastne z prvej šance, čo mu pomohlo. Súper dnes dobre bránil a my sme sa ťažko presadzovali. Mali sme však viac-menej len náznaky šancí. V druhom polčase sa domáci zavreli na vlastnej polovici a my sme sa z brejkov nedokázali poriadne presadiť. Chýbala nám kvalita v útočnej fáze.“