Aktuality

Šimon Dolinský so zmluvou do leta 2022

Mladý obranca DAC-u a slovenskej reprezentácie do 19 rokov podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt.

Šimon Dolinský podpísal s DAC-om zmluvu do júna 2022. Osemnásťročný talentovaný obranca pôsobí na Žitnom ostrove už od leta 2017.

„Sme šťastní, že sme podpísali kontrakt s jedným z najtalentovanejších hráčov našej akadémie, ktorý u nás hráva už tretiu sezónu. V drese staršieho dorastu aj šamorínskej farmy podával výborné výkony a táto profesinálna zmluva je dôkazom našej dôvery v jeho ďalší rozvoj. Veríme, že Šimon sa rýchlo vráti na trávniky po svojom zranení v drese reprezentačnej devätnástky,“ povedal Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Šimon Dolinský sa narodil 1. februára 2001 v Prešove. Je odchovancom Tatrana Prešov, odkiaľ na jar 2017 prestúpil do Spartaka Trnava. Už v lete 2017 však prišiel do DAC-u. Jeho primárnou pozíciou je stred obrany, ale je schopný zahrať aj ako krajný obranca. Patrí medzi opory reprezentácie Slovenska do 19 rokov, len vinou zranenia sa nedostal do nominácie na kvalifikáciu ME 2020 v Taliansku.

Technicky veľmi dobre vybavený konštruktívny typ obrancu, ktorý je na svoju výšku 184 cm veľmi dynamický. Na jeseň absolvoval už aj debut v seniorskom futbale, v drese Šamorína odohral tri celé zápasy v II. lige. V tomto roku sme ho v prípravných zápasoch videli trikrát nastúpiť aj za A mužstvo DAC-u.

Súvisiace správy

Aktuality

Njie 372, Malý 373

štvrtok 2.7.
Aktuality