Sme v semifinále Slovenského pohára!

|
| st 18.3.2015, Vrábeľ Milan

Predsa len sa to podarilo. Ljubičićov krásny gól z otočky a následne výborne zvladnutá penaltová lotéria na čele s Polačekom znamená pre nás postup medzi štyroch najlepších. V semifinále  narazíme na Senicu. Z dvoch žlto-modrých celkov postúpil ten náš.

Oproti zápasu na Slovane sme mali jednu vynútenú zmenu, na post zraneného Ľuptáka sa posunul Sesar a na jeho mieste nastúpil Sarr. Práve senegalský hráč bol najnebezpečnejším článkom nášho mužstva v prvom polčase. V úvode zápasu prevažovali pozorné obrany, do nebezpečnejšieho zakončenia sa hráči dostávali ťažko. V 8. minúte vyskúšal pozornosť Stijakovića štiplavou strelou Sarr a tento istý hráč tvrdo pálil aj o tri minúty neskôr. V 12. minúte musel po strele Szabóa z veľkej diaľky domáci gólman loptu vyškrabať spod brvna. V 25. minúte nebezpečnú Pačindovu prihrávku do šestnástky Novák nedobehol. V 29. minúte Polaček pri centri v šestnástke zaváhal, no jeho prihrávku Dordević nedokázal poslať do siete z prvej. Ujlakyho strela z 37. minúty skončila tesne vedľa ľavej žrdi. V 39. minúte Novák tvrdo vypálil z priameho kopu a najväčšiu šancu prvého polčasu premárnil v 45. minúte Haskič, ktorý šikovne obišiel Kwina a následne musel previesť bravúrny zákrok náš skvelý Polaček. V prvom polčase sme mali viac striel, väčšie držanie lopty, ale našej obrane robili problémy rýchlonohí hráči súpera.

Druhý polčas sa rozbiehal pomalšie. Až v 56. minúte sme videli kvalitné spracovanie lopty Sarrom v šestnástke, ktoré sa však skončilo slabou strelou. V 63. minúte Szarka sklepol  loptu Brašeňovi a on z dobrej pozície bránu netrafil. O minútu neskôr prišiel trest, Haskič našiel na pravej strane úplne voľného Viazanka, ktorý vyslal skackavú strelu a tá sa dostala až za Polačekov chrbát - 1:0. V 66. minúte bol blízko k vyrovnaniu Štepanovský: po centri od Szabóa poslal nožničky tesne vedľa. V 72. minúte sme získali priamy kop šitý na Szabóa a on ho zahral nebezpečne k žrďke, kde predviedol bravúrny zákrok Stijaković. Szarka šikovne predĺžil loptu zahrávanú po rohovom kope v 78. minúte, ale do brány ju nedotlačil Štepanovský a následnej ani Kwin. V 84. minúte sme videli sporný moment, Szarka sa rútil sám na bránu, kde bol zastavený Šinglárom a domáci kapitán videl len žltú kartu. V 88. minúte sme naše útočné snaženie predsa len zúžitkovali, Krišto našiel dlhým centrom Marina Ljubičića v šestnástke, ktorý sa brilantne otočil a ešte lepšie zakončil strelou pod brvno - 1:1. V riadnom hracom čase sa nerozhodlo a nasledovali penalty.

Penaltový rosztrel: Viazanko 1:0, Szarka 1:1, Sekulic 1:1, Szabó 1:2, Pačinda 2:2, Michalík 2:3, Novák 2:3, Sarr 2:3, Viazanko 2:3

V penaltách exceloval Polaček, ktorý dva pokusy domácich vychytal. Našim futbalistom sa tak podarilo po výhre nad Slovanom tentokrát zdolať na ihrisku súpera aj Košice. Dunajskú Stredu prišlo aj na druhý koniec republiky podporiť zhruba 60 skvelých fanúšikov, ktorí neúnavne povzbudzovali náš tím počas celého zápasu. Ďakujeme! Najbližšie hrá DAC v sobotu na pôde Trenčína, kde ste srdečne pozvaní.

Tomislav Marić, DAC: „Z tohto zápasu nie som prekvapený. Košice majú dobrý tím, ktorý je kvalitne organizovaný.  Keď majú priestor, tak sú veľmi nebezpeční smerom dopredu. Bolo teda jasné, že si budeme musieť dávať pozor. Počas devädesiatich minút mužstvo pracovalo relatívne dobre. Ku koncu to bolo napäté stretnutie. Som rád, že sa nám podarilo vyrovnať. Jedenástky sú už proste len lotéria, ale aj to patrí k futbalu.“

Marek Fabuľa, Košice:  „Vedeli sme, že ideme hrať proti veľmi kvalitnému súperovi, ktorý je húževnatý a nepredá kožu lacno. Prvý polčas bol ovplyvnený aj vetrom a preto sa viac hralo na našej polovici! Aj napriek tomu sme mali dve, tri šance na gól. V druhom polčase sme sa toho gólu predsa len dočkali. Psychicky nám veľmi pomohol , ale aj tak sme ku konci duelu inkasovali. Penalty boli len dozvuk konca. V hlavách sme to už nezvládali a preto sme prehrali. Súperovi gratulujem k víťazstvu a prajem veľa úspechov v semifinále.“