Aktuality

Štartuje eFortuna liga

Štartuje eFortuna liga

Aktuality
| ut 12.1.2021, Krisztián Nagy

Fortuna liga vstupuje do online sveta elektronických športov. Únia ligových klubov spúšťa projekt s názvom eFortuna liga. Je určený pre všetkých fanúšikov futbalu vo virtuálnej realite, špeciálne hry FIFA21 na konzolách Sony Playstation.

Únia ligových klubov chce byť aktívna i v e-športe, preto na začiatku nového roka 2021 prichádza s eFortuna ligou. Ide o prvý ročník a súťaž je určená predovšetkým pre nadšencov e-športu. Do projektu sú zapojené všetky kluby najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. „Pod hlavičkou každého klubu sa v priebehu nasledujúcich mesiacov odohrá online kvalifikácia, z ktorej víťaz postupuje na celoslovenské finále, ktoré je na programe v júni 2021. Kvalifikácie sú na programe v sobotu a prihlásiť sa môže naozaj každý, kto si verí, že môže vyhrať, prípadne ten, kto sa chce len zabaviť,“ vysvetľuje senior manažér Milan Ondruš z Únie ligových klubov.

Prvé kvalifikačné kolo štartuje 23. januára pod klubom MŠK Žilina a veľké finále je na programe v júni 2021. Kvalifikačné kolo pre fanúšikov DAC sa uskutoční 27.2.2021. Registrácia prebieha na https://yzone.sk/sk/tournaments/181

eFortuna liga sa bude hrať exkluzívne na konzolách Playstation 4 za podpory všetkých futbalových klubov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Každý registrovaný hráč musí mať minimálne 15 rokov (v čase finále, jún 2021), musí mať trvalý pobyt na území SR a všetky zápasy sa odohrajú v režime KICK-OFF. Hráč si vyberie tím z ponuky, s ktorým chce turnaj odohrať (len klubové tímy). „Niektoré tímy našej ligy vytvárajú svoje e-športové celky. Angažujú hráčov, ktorí sa vo farbách ich klubu zúčastňujú celosvetových turnajov. Je to nezastaviteľný trend, ktorého chceme byť súčasťou. Cieľom je vytvoriť prestížnu ligu pre e-športovú komunitu a prepojiť ju s reálnym, tradičným, futbalom. Tieto dva svety sú vzdialené, no majú veľa spoločného. Zároveň chceme projektom, získanými skúsenosťami a partnerstvami motivovať samotné kluby k vzniku e-športových tímov a v budúcnosti sa pobiť o väčšiu slovenskú stopu u vydavateľa hry FIFA EA Sports,“ pozerá sa do budúcna Ondruš.

Všetko o turnaji a registrácie sú dostupné na www.efortunaliga.sk.

KVALIFIKÁCIA

Do kvalifikácie sa môže prihlásiť každý. Stačí si vybrať termín kvalifikácie, resp. svoj obľúbený klub Fortuna ligy, ktorý by chcel reprezentovať vo finále v prípade víťazstva v kvalifikácii. Za každý klub postupuje do finále jeden hráč. Kluby, ktoré majú svojho oficiálneho e-športového zástupcu, ho môžu nominovať. V takomto prípade však e-športovec musí potvrdiť svoju úlohu favorita víťazstvom v zápase proti víťazovi kvalifikácie. Úspešný z dvojice postúpi do finále. Každý víťaz kvalifikácie, resp. finalista získava vecné ceny od Fortuna ligy a jej partnerov a finančný kredit vo výške 50 eur. Všetky kvalifikácie sa uskutočnia online.

FINÁLE

Každý zapojený klub Fortuna ligy bude mať vo finále svojho zástupcu. Finalista bude reprezentovať klub v offline finále, ktoré by malo byť súčasťou veľkého finále Futbalu v meste v Bratislave v júni 2021 (situácia závisí od aktuálnych epidemiologických podmienok). Finále bude streamované naživo na Twitch kanáli eFortuna_liga a takisto na Facebooku a Youtube Fortuna ligy.

CENY PRE VÍŤAZOV:

Víťaz eFortuna ligy (1. miesto):
- honor prvého víťaza eFortuna ligy
- kredit v hodnote 500 eur
- vecné ceny od partnerov
- výbava fanúšika od svojho klubu

2. miesto:
kredit v hodnote 200 eur
- vecné ceny od partnerov
- výbava pre fanúšika od svojho klubu

3.miesto:
- kredit v hodnote 100 eur
- vecné ceny od partnerov
- výbava pre fanúšika od svojho klubu