Štatistiky jesene 2021: góly

|
| st 29.12.2021, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András

Účinkovanie A-mužstva DAC v jesennej časti sezóny 2021/22 hodnotíme z pohľadu čísiel a štatistík - v štvrtej časti sa venujeme gólom.

V 114 zápasoch ligovej jesene padlo 301 gólov, čo v priemere znamená 2,64 na jeden duel (pred rokom 3,05, čo bol druhý najvyšší priemer v histórii slovenskej ligy).

V devätnástich stretnutiach DAC-u videli diváci 43 gólov (priemer 2,26; pred rokom v 18 zápasoch 61 a priemer 3,39). Mali sme až šiestu najlepšiu ofenzívu a štvrtú najlepšiu obranu v súťaži: siete súperov sme napli v 24 prípadoch (priemer 1,26; vlani 41 a priemer 2,28), inkasovali sme 19-krát (1,00/zápas; pred rokom 20 a priemer 1,11).

V doterajšom priebehu súťaže iba v záverečných dvoch jesenných stretnutiach DAC-u nepadol gól (18. kolo Slovan-DAC 0:0, 19. kolo DAC-Ružomberok 0:0).

Z 24 gólov hráči DAC-u dosiahli 13 v prvom a 11 v druhom polčase; 17-krát sme sa presadili z hry, v 7 prípadoch po štandardnej situácii. Desaťkrát sme dali prvý gól my, sedemkrát súper.

Počas uplynulej jesene si brankár Jedlička udržal čisté konto osemkrát (pred rokom 6), čo je tretie najlepšie číslo v súťaži. Jeho najdlhšia séria bez inkasovaného gólu trvala 450 minút, čo mu stačí na druhú priečku a keďže stál trvá, v úvode jari sa môže prepracovať na pozíciu lídra - potrebuje k tomu 34 minút. V piatich stretnutiach sa nám nepodarilo skórovať (vlani 2). Najviac gólov v jednom súboji sme strelili proti Zlatým Moravciam v 10. kole (4:2). Z pohľadu inkasovaných gólov sme najhoršie dopadli pri prehre v Michalovciach v úvodnom kole sezóny (1:4).

Naši hráči boli druhí najaktívnejší strelci zo všetkých tímov súťaže - v priemere vyslali 14,7 striel na zápas (vlani 18,6). Priamo do priestoru troch žrdí išlo 5,4, čo je tretí najvyšší počet z 12 ligových tímov.

Najproduktívnejším hráčom mužstva sa stal András Schäfer, ktorý k trom gólom pridal aj 3 asistencie. Okrem neho strelili 3 góly aj Zuberu Sharani, Yhoan Andzouana a János Hahn. Nikto v našom drese nemá po jeseni na konte viac strelených gólov.

Najlepší strelci Fortuna ligy po jeseni 2021:
9 - Jakub Kadák (Trenčín), Ezekiel Henty(Slovan)
7 - Martin Regáli (Ružomberok), Milan Ristovski (Trnava), Jaromír Zmrhal (Slovan), Elvis Sukisa Mashike (Senica)
6 - Miloš Lačný (Pohronie), Matej Trusa (Michalovce), Vahan Bichakhchyan (Žilina)

Gólové prihrávky - jeseň 2021:
7 - Vahan Bichakhchyan (Žilina)
6 - Dalibor Takáč (Ružomberok)
5 - Adam Krčík (Liptovský Mikuláš), Ibrahim Rabiu (Slovan)
4 - Igor Žofčák (Michalovce), Jakub Kadák (Trenčín)

V doterajších 829 prvoligových stretnutiach DAC-u padlo dokopy 2173 gólov (priemer 2,62): 1015 sme strelili, 1158 inkasovali. Počas jesene sa zrodil náš jubilejný tisíci gól v najvyššej súťaži, strelil ho Zuberu Sharani na ihrisku Pohronia.

Prehľad priemeru strelených a inkasovaných gólov v našich jesenných stretnutiach v najvyššej súťaži: