Aktuality

Striedame: DAC prechádza na vratné ekopoháre

Striedame: DAC prechádza na vratné ekopoháre

Aktuality
| po 21.2.2022, DAC 1904

Na vypredanom domácom zápase sa vypije viac ako 15-tisíc nápojov. Ak tieto ponúkame v jednorazových pohároch, vyprodukujeme množstvo zbytočného odpadu. Preto prichádza striedanie! Od 26. februára prechádzame v MOL Aréne na nové ekologické riešenie. Ukážeme vám, ako bude systém vratných pohárov fungovať.

article_bannerarticle_banner

Hoci je náš klub žlto-modrý, myslíme zeleno, preto neustále hľadáme cestu k ekologicky uvedomelým riešeniam. Na jeseň sme prešli na dresy z recyklovaného plastu a od jarnej sezóny sa namiesto jednorazových plastových pohárov začínajú používať vratné ekopoháre. V týchto Vám ponúkneme alko- a nealko nápoje v bufetoch MOL Arény vrátane VIP barov. Zavedenie a prevádzka nových ekopohárov bude realizovaná v spolupráci s Green Kukkonia. Spolu s naším partnerom neustále pracujeme na tom, aby sa Žitný ostrov stal ešte zelenším miestom s ekologicky uvedomelými riešeniami a aktivitami.

Ekopoháre sú nielen šetrné k životnému prostrediu, ale vďaka svojmu dizajnu sú aj pohodlnejšie, pevnejšie a krajšie. Nové poháre si fanúšikovia budú môcť prvýkrát vyskúšať v sobotu 26. februára pri príležitosti prvého domáceho zápasu roka DAC-Žilina.

Použitie nového pohára je veľmi jednoduché:

- Pohár si môžete zakúpiť za jednorazový poplatok 2 EUR, ktorý zaplatíte prostredníctvom Cashless karty
- Dá sa kedykoľvek vrátiť, takže návštevník dostane svoje peniaze späť na Cashless kartu výmenou za pohár
- Ak si kúpite ďalší nápoj, vymeníme ekopohár za nový a čistý
- Pohár si môžete vziať domov ako spomienku na nezabudnuteľný zápas
- Pohár je možné na ktoromkoľvek zápase vymeniť za nový kúpou nápoja