Aktuality

Talentovaný Attila Horváth s prvou zmluvou

Talentovaný Attila Horváth s prvou zmluvou

Aktuality
| št 17.6.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Osemnásťročný brankár Attila Horváth podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu. Platí na dva roky.

article_bannerarticle_banner

Attila Horváth (nar. 17.4.2003) je ďalším z radu našich talentovaných odchovancov, ktorých služby si klub poistil zmluvou.

Osemnásťročný brankár podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt v kariére dnes v priestoroch MOL Akadémie za prítomnosti svojho agenta Emila Kovaroviča. Zmluva platí na najbližšie dve sezóny, presne do 30. júna 2023.

„Som veľmi šťastný, že som už v takom mladom veku mohol podpísať zmluvu s klubom ako je DAC. Verím, že vďaka spolupráci so Šamorínom dostanem príležitosť pravidelne chytať. Zároveň dúfam, že si čoskoro zachytám v súťažnom zápase aj za DAC a že sa časom stanem jednotkou v našom klube. Je to môj veľký sen,“ vyhlásil 192 centimetrov vysoký brankár.

Attila Horváth začínal s futbalom ako šesťročný doma v Šamoríne. V roku 2015 sa presunul do Dunajskej Stredy a postupne prechádzal jednotlivými mládežníckymi kategóriami. Od minulej sezóny pravidelne trénuje s áčkom. Debut medzi dospelými si odkrútil v drese šamorínskej farmy, v záverečnom jarnom dueli nastúpil v Podbrezovej a hneď sa dostal aj do zostavy kola.

„Ati sa už niekoľko mesiacov pripravuje s naším prvým mužstvom. Pozitívna odozva na jeho rozvoj a prístup k povinnostiam, rovnako aj úspešná premiéra v drese Šamorína boli pre nás podnetom k tomu, aby sme mu ponúkli profesionálnu zmluvu. Prajeme mu veľa úspechov,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.