Aktuality

Tirolský denník 1: dorazili sme

Tirolský denník 1: dorazili sme

Aktuality
| so 19.6.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Od dnes sa budú žlto-modrí pripravovať na novú sezónu v tirolských Alpách.

Podobne ako vlani, aj tohtoročné letné sústredenie absolvuje mužstvo DAC-u vo Fügene, vzdialenom približne 600 kilometrov od Dunajskej Stredy. Tunajší Gartenhotel Crystal poskytol mužstvu domov na najbližší týždeň. Príprava v tirolských Alpách totiž potrvá do budúceho piatka, kedy ho uzavrie duel proti rakúskemu majstrovi Red Bull Salzburg.

Včera si mužstvo ešte zatrénovalo v domácich podmienkach, hráči aj štáb sa naobedovali a o 12.45 vyrazili na dlhú, takmer deväťhodinovú cestu. Do Fügenu dorazila výprava krátko pred pol desiatou večer.

„Cesta bola dlhá, ale aspoň sme si mohli poriadne oddýchnuť. Čas sme si krátili rôznymi spôsobmi, pozerali sme filmy či zápasy ME a väčšina z nás si aj pospala,“ prezradil druhý najmladší hráč vo výprave Dominik Veselovský.

Po príchode nasledovala večera a povinná večierka. Tréner Antal Németh na dnes naplánoval jeden tréning, zajtra sú na programe dve. Okrem toho čaká dnes večer hráčov aj míting zameraný na taktiku. Tréningy budú prebiehať na ihrisku neďalekého SVG Stumm, ktoré takisto poznáme z vlaňajška.

Doslova pár minút pred odchodom do Fügenu nastala jedna zmena v počtoch, Benjamin Száraz totiž zostal doma. O 23-ročného brankára je záujem z viacerých klubov Fortuna ligy a pravdepodobne odíde na hosťovanie.

Do tréningu sa teda zapojí týchto 22 hráčov: Jedlička, Veszelinov, Horváth (brankári), Beskorovainyi, Balić, Braun, Brunetti, Andzouana, Njie, Moumou, Kružliak, Taiwo, Divković, Nicolaescu, Fábry, Malý, Veselovský, Rymarenko, Nebyla, Vera, Sharani a Bencze(hráči v poli).