Aktuality

Tirolský denník 2: nedeľa v znamení dvoch tréningov

Tirolský denník 2: nedeľa v znamení dvoch tréningov

Aktuality
| ne 20.6.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Prvý týždeň letnej prípravy uzavrelo mužstvo dvojfázovým tréningom na sústredení v Rakúsku.

Od piatkového príjazdu do Fügenu sa naša výprava pripravuje v letných teplotách. Včera aj dnes sa ručička teplomera šplhala cez deň k tridsiatke a keďže počas každého z tréningov slnko vytrvalo pieklo, pri nadmorskej výške takmer 600 metrov nad morom to znamenalo skutočne náročné tréningové podmienky. Krátky, zhruba desaťminútový lejak včera večer každého potešil, na dnes predpovedaná spŕška ale neprišla. Na radosť návštevníkov kúpaliska v susedstve štadiónika v Stumme.

Hráči sa ale nepotia len kvôli teplu. Na dnešnom prvom tréningu dostali poriadne zabrať najskôr pod dohľadom kondičného trénera Csabu Gábriša. Potom sa už k slovu dostala lopta, keďže nasledovali rôzne variácie herných cvičení. Doobedňajšiu tréningovú dávku ukončili ďalšie behy.

Poobede sa mužstvo opäť vrátilo na ihrisko, ale tentoraz zostali lopty zamknuté v sklade. Druhý dnešný tréning totiž zahŕňal výlučne posilňovacie cvičenia s pomocou činiek a rôznych fitness pomôcok.

Po tréningu si hráči svoje unavené svaly vymáčali vo wellnesse hotela. Samozrejmou súčasťou každého sústredenia sú spoločné raňajky, obedy a večere, okrem toho majú hráči k dispozícii maséra, fyzioterapeutov aj akupunktúru. Každý deň absolvujú tiež spoločný míting, na ktorom popri dennom programe postupne aj v teoretickej forme zoznamujú s taktickými predstavami trénera Antala Németha. Inak tomu nebolo ani v predposlednú júnovú nedeľu.