Aktuality

Traja debutanti

V úvodnom jarnom kole si premiéru v našom drese pripísali Šimič, Phillips a Schäfer.

rvé jarné kolo tradične prinieslo so sebou aj niekoľko debutujúcich hráčov v našom drese. V nedeľnom súboji proti Senici si premiéru v žlto-modrom pripísali obranca Lorenco Šimić, útočník Ricardo Phillips a stredopoliar András Schäfer. Prví dvaja nastúpili v základnej zostave, Schäfer v 56. minúte striedal práve Phillipsa. Stali sa 366., 367. a 368. hráčom DAC-u v prvej lige.

„Fanúšikovia vytvorili výbornú atmosféru, ale s výsledkom nie sme spokojní. Ako tím však rastieme zo dňa na deň, očakávam teda, že ďalšie zápasy dopadnú pre nás priaznivejšie,“ povedal 23-ročný chorvátsky stopér Lorenco Šimić, ktorý k nám prišiel zo Sampdorie Janov na hosťovanie do konca sezóny.

Prvý súťažný zápas medzi dospelými odohral 18-ročný útočník Ricardo Phillips. Stal sa 21. najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil za DAC v najvyššej súťaži. „V úvode som bol nervózny, pred toľkými divákmi som ešte nikdy nehral. Postupne to však opadlo a cítil som sa na ihrisku čoraz lepšie. Som veľmi šťastný, že som už v takom mladom veku mohol zažiť debut v prvom tíme a verím, že do konca sezóny pridám aj ďalšie minúty,“ vyhlásil panamský mladík, pôsobiaci na Žitnom ostrove od vlaňajška. Odchovanec klubu CD Universitario Panama bol na jeseň oporou našej devätnástky.

Ďalším nováčikom, ktorý prišiel počas zimnej prestávky z Talianska, je maďarský stredopoliar András Schäfer. Kmeňový hráč FC Janov u nás hosťuje do konca tohto súťažného ročníka a DAC má aj opciu na prestup. „Debut ma teší, na ihrisku som sa cítil veľmi dobre, ale výsledok nedopadol podľa našich predstáv. Som rád, že na zápas prišlo toľko ľudí, atmosféra bola výborná. Verím, že na ďalšie zápasy ich zlepšenou hrou a výsledkami dokážeme prilákať ešte viac.“

Súvisiace správy

Zápas

DAC - Senica 0:0

nedeľa 16.2.
Aktuality

O jarných štartoch

utorok 18.2.
Rozhovor
Foto
Video

Video: DAC - Senica 0:0

nedeľa 16.2.
Fanúšikovia
Aktuality
Fanúšikovia
Fanúšikovia