|
| so 10.8.2019, Milan Vrábeľ
'
'

Kruto obrátená karta. Po niekoľkých stretnutia v minulej aj v aktuálnej sezóne sme v Žiline bolestivo my doplatili na gól z poslednej minúty. Bez bodu končíme aj napriek tomu, že v zápase s Trenčínom sme boli nebezpečnejší v prvom aj druhom dejstve. Zarezala nás totiž efektivita. Smutnú premiéru v našom drese si tak pripísal Fábry.

Po neúspešnom stretnutí proti Seredi nastali v našej základnej jedenástky dve zmeny, na lavičku sa dostal Davis, kým Kalmára trápi zranené koleno. Namiesto nich sa dnes predstavili Blackman s Ramirezom. Od začiatku stretnutia sme hrali, ako inak, v „domácom prostredí“, keďže nás sprevádzali naši najlepší fanúšikovia. Okrem toho sa hral atraktívny útočný futbal, no na vyloženejšiu príležitosť sme si museli trochu počkať, keďže finálna fáza bola obranami oboch mužstiev zakaždým zlikvidovaná. Prišla 19. minúta a azda prvá vážnejšia príležitosť bola premenená, to sme aj potrebovali, konečne sa ujať vedenia v prvom dejstve. Blackman dostal viacej priestoru v šestnátke, čo zúročil na pas K. Vidovi, ktorý vystrelil do protipohybu Šemrinca k ľavej žrdi, čím mu znemožnil zákrok - 0:1. Za prvú polovicu polčasu predviedol za domácich jednoznačne najviac Bukari, ktorý sa predvádzal šikovným a zároveň rýchlym pohybom, spôsobil nám viaceré problémy, no držali sme sa. V 31. minúte Ramirez zachytil súperovu rozohrávku, v šestnástke ešte posunul loptu do dobrej pozície K. Vidovi, ktorému však nesadla dobre na kopačku. O dve minúty sme opäť hrozili my, keď Divković z ľavého krídla poslal pas na rýchlonohého Ramireza, jeho zakončenie z prvej smrdelo gólom, no lopta predsa len tesne minula pravý dolný roh. V 35. minúte dostal K. Vida výbornú prihrávku za obranu, preloboval brankára, no gól pre nesprávne posúdený ofsajd neplatil. V 41. minúte sme založili ďalšiu sľubnú akciu, na trase Oravec, Taiwo, Ramirez sa lopta dostala až na nikým nekrytého Divkovića, ktorý sa z gólovej pozície netrafil medzi tri žrde. Prvý polčas, kde Trenčín ukázal mimoriadne kvalitnú predfinálnu fázu, kým my sme sa predviedli viacerými gólovými príležitosťami, sme vyhrali zaslúžene 1:0.

Aj napriek priaznivému stavu stretnutia sme sa do druhého dejstva pustili so striedaním „žltého“ Ramireza za Čmelíka. Do tejto polovice stretnutia, pochopiteľne, vstúpili aktívnejšie domáci, ktorí si v 49. minúte prichystali aj nebezpečnú šancu, Bukari sa preštrikoval cez Koštrnu, aby následne ponúkol šancu na skórovanie Depetrisovi, zakončenie z prvej k pravej žrdi náš Jedlička pokryl. O päť minút sa M. Vida dopustil fatálnej chyby, keď si nechal vziať loptu Zubairom, ten si ju ešte narazil s Roguljićom, aby samotný Zubairu z prvej poslal nechytateľný pokus k pravej žrdi - 1:1. Po hodine hry sme mali hneď dve možnosti na ďalší vedúci gól, najprv si K. Vida našiel palebnú pozícii v rohu šestnástky, kde na tvrdý umiestnený pokus vytiahol Šemriniec kvalitný zákrok, aby z následného rohu a centra Ronana na Kružliaka, náš obranca poslal z gólovej pozície nebezpečnú hlavičku na bránu, pri ktorej opäť zázračne stál domáci gólman. V 63. minúte sa aj s dávkou šťastia lopta z ľavej strany prepadla až ku nikým nekrytého Divkovića, ktorý sa pri množstve času svojej šance zľakol, v tutovke zakončil totiž vysoko nad. O tri minúty Ronan zahral priamy kop do žilinského múru, kde Depetris zachytil loptu rukou, bez mihnutia oka bola nariadená penalta! K nej sa postavil K. Vida, no ponúknutú príležitosť premárnil, loptu poslal len do ľavej žrde! Z kontry sme dokonca mohli inkasovať, keď Depetris ušiel našej obrane, no v hodine dvanástej ho dobehol a sklzom zastavil Kružliak. V 69. minúte bol Divković vystriedaný Fábrym, pre novica na ihrisku to bola premiéra v žlto-modrých farbách. Po tvrdých bojoch v pokutovom území o víťazstvo sme dlhšiu dobu gólovú príležitosť nevideli. Až v 85. minúte Ronan z náročného uhla takmer vymietol Šemrincove pavučiny, no k zakončeniu hlavou sa dostal Taiwo, žiaľ, tvrdý center skrotiť nedokázal. O tri minúty nás postrašil Bukari, ktorý sa dostal cez Kružliaka, následne pálil popri Koštrnovi, no trafil len bočnú sieť. V nadstavenom čase ešte Čmelík našiel šikovným pasom K. Vidu v šestnástke, ktorý trestuhodne neusmernil loptu na bránu. Krutý trest prišiel v samotnom závere, kedy sa Čataković dokázal uvoľniť v šestnástke, čo využil v umiestnený tvrdý pokus, na ktorý Jedlička nemal nárok - 2:1. Druhá strana mince v podobe prehraného zápasu v samotnom zápase aj napriek lepšiemu výkonu chutí naozaj horko.

Druhá prehra v rade, druhá prehra v ligovej sezóne pre nás síce znamená prekvapujúce zotrvanie na tretej priečke, avšak strácanie šiestich bodov na prvé aj druhé mužstvo. Do Žiliny nás prišlo povzbudiť krásnych 119 žlto-modrých sŕd, ktorým ďakujeme. Týždeň sme síce pauzovali, no anglický týždeň je opäť späť, keďže sa na rad dostáva aj náš úvodný zápas Slovnaft Cupu, kde v stredu v rámci 2. kola zavítame na pôdu štvrtoligových Podkoníc. Fortuna liga zase pokračuje o týždeň v nedeľu, na našom trávniku privítame Michalovce.

Peter Hyballa, DAC: „Pre výsledok a zisk troch bodov potrebujete strieľať góly. Myslím si, že sme boli oveľa lepší ako Trenčín. Mali sme päť-šesť čistých príležitostí na gól, dokonca sme zahrávali aj penaltu. Čo sa týka súpera, tak sme dokázali zastavovať jeho protiútoky ako sme aj chceli, no na záverečný sme predsa len reagovať nedokázali. Trenčín hral najmä cez svoje rýchle krídla, čo sme očakávali. Pri góle na 1:1 sme spravili jednu zbytočnú individuálnu chybu, ktorých sme v tejto sezóne spravili azda sedem-osem. Chceli sme dnes vyhrať, mali sme aj množstvo príležitostí ako K. Vida, Ramirez, Divković. To, čo sa nám v minulej sezóne podarilo viackrát, zvíťaziť v poslednej minúte, to sa teraz podarilo súperovi. Myslím si, že sme podali dobrý výkon, až na dva inkasované góly, okrem nich sme ho mali pod kontrolou. Súperovi gratulujem k víťazstvu. Kalmár má problémy s kolenom, v tejto chvíli ešte čakáme na verdikt lekárov.“

Roman Marčok, Trenčín: „Myslím si, že tím má väčší potenciál oproti tomu, čo ukázal v zápase a najmä v prvom polčase. Keby som mal zhodnotiť prvé dejstvo dvomi slovami, tak by som povedal, že sme nehrali dobre. Keby som ho mal zhodnotiť tromi slovami, tak by som povedal, že sme nehrali dobre. Súper bol aktívnejší aj efektívnejší. V druhom polčase sme aj napriek menšiemu počtu príležitostí boli efektívnejší my, to aj rozhodlo. Pre nás je výsledok dôležitý najmä z nadobudnutia síl do ďalších stretnutí, no potrebujeme, aby náš herný prejav bol aspoň taký dobrý, ako proti Žiline.“

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:1 (0:1)
Fortuna liga, 4. kolo Fortuna ligy, 10.8.2019, 19.00 h
Góly: 19. K. Vida 0:1, 54. Zubairu 1:1, 65. K. Vida (nepremenená penalta), 90+2 Čataković 2:1
Rozhodovali: Glova - Somoláni, Jánošík, 663 divákov
ŽK: 55. Zubairu, 84. Šulek - 14. Ramirez, 52. Ronan, 55. Kružliak
DAC: Jedlička - Blackman, Oravec, Kružliak, Koštrna - M. Vida - Taiwo, Ronan, K. Vida, Divković (69. Fábry) - Ramirez (46. Čmelík)
Trenčín: Šemrinec - Ligeon (80. Slávik), Šulek, Kleščík, Julien - Koolwijk - Zubairu, Roguljič (65. Čataković) - Bukari (90+2 Kadák), Depetris, Comvalius

Držanie lopty: 52% - 48%
Strely: na bránu 4:4, mimo 1:7