Aktuality

Tréner Radványi: Ak nadviažeme na sobotu, prvé víťazstvo vonku je reálne

V piatkovej televíznej predohrávke nastúpime o 18:30 na stretnutie 17. kola Fortuna ligy proti domácemu Spartaku Myjava.

Stretnú sa tabuľkoví susedia - oba tímy majú po 20 bodov, DAC je vďaka lepšiemu skóre nad svojím zajtrajším súperom. Už včera sa hralo prvé stretnutie 17. kola, v ktorom Žilina zaknihovala doma proti Podbrezovej bezgólovú remízu, čo znamená, že v neúplnej tabuľke sme klesli na siedmu priečku, kým Myjava je ôsma.

Futbalový klub z Myjavy bol založený v roku 1920 a aktuálny ročník je pre Kopaničiarov tretím medzi elitou. Najväčším úspechom Spartaka bolo víťazstvo v II. lige a postup do najvyššej súťaže v roku 2012. V ročníku 2012/13 sa Spartak ako nováčik umiestnil na výbornom 4. mieste, kým vlani skončil siedmy.

Sezóna 2014/15 sa pre Spartak začala netradične, kvôli rekonštrukcii trávnika odohral prvých šesť zápasov na ihriskách súperov. Naopak, zajtrajší bude siedmym domácim v rade a z predchádzajúcich šiestich tri vyhral a tri prehral. Naposledy porazil Zlaté Moravce 2:0.

DAC získal v posledných troch kolách päť bodov a na úspešný víkendový zápas proti Senici bude chcieť nadviazať aj zajtra, proti ďalšiemu tímu zo západu. Myjava je skúsené a kvalitné mužstvo, hráči sú už dlhšie spolu. Ťaží najmä z kvalitnej ofenzívnej línie s Pekárom, Sládekom, Kuzmom, či rýchlym Danielom. Ak podáme výkon, ako v sobotu proti Senici, verím v úspešný výsledok. Mohli by sme konečne zobrať tri body aj zvonku,“ verí pred piatym vzájomným zápasom tréner Radványi, ktorého trápia zdravotné problémy v kádri. „Hovorí sa, že nemeň víťaznú zostavu. Straka sa však zranil, hrať ešte nemôže ani Szabó. Našťastie, Brašeňovi uplynul trest, takže základná zostava sa mi už rysuje,“ dodal 45-ročný kouč.

Pravdepodobná zostava: Pernecký - Turňa, Kwin, Saláta, Štepanovský - Ujlaky, Krišto, Horváth Brašeň - Černák, Szarka.

Prvé vzájomné meranie síl s Myjavou sme absolvovali v minulej sezóne: na jeseň sme najskôr podľahli vonku 1:4 a doma 0:3, kým v jarnej časti sa na súperovom ihrisku zrodila remíza 1:1. V aktuálnej sezóne, 16. augusta sa nám podarilo súpera konečne zdolať, o prvom víťazstve nad Myjavou rozhodol svojim prvým ligovým gólom Roland Černák.

Bilancia (z nášho pohľadu): 4  1-1-2, skóre 3:8

Bilancia na štadióne súpera: 2  0-1-1, 2:5

Program 17. kola Fortuna ligy:

Streda, 5. novembra, 17.30: Žilina-Podbrezová 0:0

piatok, 7. novembra, 18.30: Myjava-DAC

Sobota, 8. novembra, 13.30: Košice- Trenčín, 14.30: Banská Bystrica-Zlaté Moravce, Ružomberok-Trnava

Nedeľa, 9. novembra, 19.00: Senica-Slovan

Stretnutie 17. kola Fortuna ligy Spartakom Myjava - FC DAC 1904 začína zajtra o 18:30, rozhodujú Sedlák - Kováč, Ferenc.

Ako z každého súťažného zápasu, aj z Myjavy vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Buďte pri tom!

Súvisiace správy

Aktuality