|
| so 30.5.2015, Vrábeľ Milan
'
'

Dnes pre nás neplatilo: do tretice všetko dobré. Tretie derby so Slovanom v ročníku sme nezvládli. Vyše 4000 divákov bolo svedkami ako súper nemilosrdne potrestal naše okienka v obrane. Aj taký však je futbal.

Pred začiatkom duelu sme si pripomenuli tragicky zosnulého Zsoltiho Érseka minútou ticha, choreagrafiou s jeho podobizňou a zároveň sme prišli na toto stretnutie symbolicky v smutnej čiernej farbe. Zároveň sa majiteľ klubu slávnostne rozlúčil s dvojicou našich futbalistov - s Majerníkom a Šnircom, ako aj s delegátom Vojtechom Christovom, pre ktorého bol dnešný zápas posledným v bohatej kariére. Úvod stretnutia mal pomalší rozbeh, určite sme očakávali viac šancí na oboch stranách. Bohužiaľ sme opäť inkasovali hneď z prvej väčšej príležitosti súpera. V 10. minúte Kubíkovu strelu zrazil Michalík, najrýchlejšie zareagoval kapitán hostí Milinkovič, ktorý už nemal problém zakončiť - 0:1. V 18. minúte Ľupták našiel centrom na vzdialenejšej žrdi úplne voľného Kwina a on z pár metrov trestuhodne prehlavičkoval prázdnu bránu. Po pol hodine sme nútene striedali zraneného Kwina, ktorého nahradil Tóth. O minútu našiel Mészáros pred bránou osamoteného Lásika, jeho umiestnenú strelu Polaček pokryl. V 39. minúte nedôrazným pasom Brašeń premárnil šancu vysunúť Szarku do samostatného nájazdu. O štyri minúty pálil Milinkovič z väčšej diaľky do pripravených rukavíc Polačeka. V závere polčasu sa ocitol Straka sám pred bránou, avšak dostal sa do veľkého uhla, našiel ešte Ľjubučića, ktorého strela bola zablokovaná.

Druhý polčas sme začali podobne katastrofálne ako prvý. Tóth v 48. minúte podbehol nakopnutú loptu a nevydarená strela osamoteného Mészárosa skončila za chrbtom prekvapeného Polačeka - 0:2. V 54. minúte opäť zaspala naša obrana: dlhý Milinkovičov nákop z vlastnej polovice dostal Mészáros, ktorý ešte nahral Kubíkovi a ten pridal tretí gól do prázdnej brány - 0:3. O štyri minúty Ľupták pálil z dobrých dvadsiatich metrov poriadne tvrdo do brvna, no neujala sa ani následná dorážka Tótha hlavou. V druhom polčase bol náš najužitočnejší a zároveň aj najnebezpečnejší hráč Ľupták, avšak centre a ani jeho strely v bráne neskončili. Naďalej mali loptu na kopačkách naši futbalisti, ale dve strely Brašeňa a aj zakončenie Ľuptáka nebolo dôrazné. V 86. minúte zahral Szabó priamy kop necelý meter nad bránu. V závere duelu a sezóny nás najprv podržal Polaček po nebezpečnej príležitosti Oršulu a následne Ljubičić pálil len do nôh Perniša.

Ročník 2014/2015 sa skončil. V ňom sme z 33 kôl vyhrali deväť duelov, remizovali sme dvanásť a dvanásť sme aj prehrali. Končíme na ôsmej priečke, čo znamená, že predsezónne ciele, skončiť v hornej polovici tabuľky sme nenaplnili. Mužstvo odchádza od zajtra na odpočinok a letnú prípravu začne 15. júna o 15:00. Ročník sa však pre nás ešte nekončí. Našu U19 čaká náročná baráž o postup do prvej ligy, kde vrelo očakávame vašu podporu.

Tomislav Marić, DAC: ”Myslím si, že všetci sme očakávali úplne iný priebeh stretnutia, akého sme nakoniec boli svedkami. Dnešný duel sme chceli vyhrať a tak sa dostať na šieste miesto. V prvých minútach sme sa oťukávali, avšak Slovan išiel rýchlo do vedenia. Potom sme mali dve vynikajúce šance s Kwinom a so Strakom, kde sme mohli vyrovnať. Musím dať kolegovi za pravdu, že po šesťdesiatej minúte bolo rozhodnuté. V obrane sme spravili dve veľké chyby a proti súperovi, ako je Slovan je to neospravedlniteľné. Chcem však poďakovať mužstvu, že napriek všetkému sa snažilo, bojovalo smerom dopredu, ale pri takej teplote a náskoku súpera je to náročné.”

Ján Švehla, Slovan: "Dnes sme vyhrali dobré fortunaligové stretnutie. Obe mužstvá mali pred zápasom určité ciele. Domáci sa chceli posunúť v tabuľke vpred, kým my sme si chceli vybojovať tretiu priečku. Myslím si, že prvý polčas bol vyrovnaný, no v druhom sa nám podarili streliť dva góly v úvode a bolo rozhodnuté. Stretnutie sme si už potom ustrážili. Víťazstvo ma teší, rovnako fakt, že po takej nevydarenej sezóne sme skončili tretí.”