Aktuality

Turecký denník 4: Kúpeľ na pokračovanie

Turecký denník 4: Kúpeľ na pokračovanie

A-TÍM
|
Aktuality
| st 26.1.2022, Krisztián Nagy

Mužstvo má za sebou ďalší deň na sústredení v Beleku, ktorý priniesol niekoľko zaujímavých momentov.

Štvrtý deň v Turecku sa končí. V mnohom pripomínal tie predošlé, ale zároveň bol iný. A zaujímavý. Dnešok sa už niesol v duchu prípravy na úvodný zápas sústredenia, záťaž bola primeraná skutočnosti, že zajtra poobede nastúpime proti Topole.

Ranný tréning navyše poznačilo počasie. Ako ste mohli vidieť na videozáberoch a fotografiách na našej webstránke či sociálnych sieťach, v Beleku dnes intenzívne snežilo. A to práve v čase, keď žlto-modrí vybehli na jedno z piatich ihrísk Papillon sports centra. Ani vločky veľkosti pingpongových loptičiek a masa snehu však nezabránili v tom, aby si mužstvo odtrénovalo svoje.

Ako to už býva, pri vystupovaní z autobusu po návrate do hotela bolo už sneženie výrazne slabšie a o pár minút aj ustálo. O dve hodiny neskôr, v čase obeda, dokonca nezostalo po snehu ani stopy. Pritom ho napadlo asi desať centimetrov. Čo už, apríl v januári...

Poobede si hráči zabehali v piesku pri hotely, priamo na brehu Stredozemného mora. Zhruba päťkilometrovú trať ako prví zvládli János Hahn a Sebastian Nebyla. O tom, že na sústredení vládne výborná nálada, sme sa presvedčili vzápätí.

Hráči nezabudli, že pri ich včerajšej hre s názvom „hádzanie štábu do bazéna“ im niekoľkí unikli. Patril medzi nich aj kondičný tréner Csaba Gábriš a pokiaľ sa domnievate, že kvôli tomu dnes neobišiel nasucho, tak sa nemýlite. Po tom, ako celé mužstvo dobehlo do cieľa, Csabu pekne vykúpali v mori. Inak, teplota vody sa pohybuje medzi 10 až 12 stupňami, takže je vyššia, ako teplota vzduchu...

Hneď po behu nasledovala regenerácia, na ktorú tentoraz slúžila kryosauna hotela. Pri tejto liečbe extrémnym chladom sa na telo (mimo hlavy) aplikuje hlboký suchý mráz a v prípade vrcholových športovcov veľmi pozitívne vplýva na rehabilitáciu po extrémnom zaťažení.

Hráči sa postupne v dvojminútových intervaloch vystriedali v kapsule, v ktorej minimálna teplota dosiahla až -190 stupňov Celzia. Niektorým doslova primrzol úsmev na tvár, ale všetci túto skúšku chlapsky zvládli. Po snehu sme si dnes teda užili aj ľad a mráz.

Pred večerou bol na programe ešte taktický míting k zajtrajšiemu zápasu a po nej voľný program, ktorý väčšina mužstva využila na oddych.

Zajtra nás teda čaká prvý zápas v Turecku, v ktorom o 13.00 h (v Turecku 15.00 h) nastúpime proti Bačke Topoľa, ktorá býva v rovnakom hotely ako naša výprava. Medzičasom sme spoznali aj presný čas výkopu ďalších dvoch zápasov. S Krasnodarom sa stretneme v sobotu o 15.30 a s Čukarički Belehrad v pondelok o 15.00 (v oboch prípadoch uvádzame stredoeurópsky, teda domáci čas; v Turecku je o dve hodiny viac).