Aktuality

Turecký denník 7: Dovidenia, Belek!

Sústredenie v Turecku sa dnešným dňom končí, mužstvo odcestovalo domov.

Všetko má svoj začiatok aj koniec. Platí to aj o týždennom sústredení DAC-u pod tureckými palmami, ktoré sa začalo pred týždňom v nedeľu 2. februára a končí sa dnes.

Záverečný deň tréningového kempu však nebol len o cestovaní, mužstvo si predpoludním stihlo aj zatrénovať. Hráči zo základnej zostavy včerajšieho súboja proti Mariboru si uvoľňovali svaly v hotelovej posilňovni a bazéne, ostatní strávili vyše hodinovú záťaž na ihrisku.

Nasledovalo balenie vecí, posledný spoločný obed v reštaurácii Bellis a o 13.15 hod tureckého času celá výprava vyrazila na letisko do Antalye. Odtiaľ smerovalo lietadlo spoločnosti Sun Express o 16.00 hod do Viedne, kam priletelo podľa letového plánu okolo 17-tej hodiny, ale už domáceho času. Spoločnosť v lietadle nám robili aj futbalisti konkurečného Spartaka Trnava, ktorí v Turecku strávili tri týždne. Na viedenskom letisku čakal na mužstvo autobus a potom nasledovali už len posledné kilometre na ceste do Dunajskej Stredy.

Po dvoch týždňoch sústredenia najskôr na Malte a následne v Turecku, len s jedným voľným dňom medzi nimi, sa všetci hráči aj celý štáb veľmi-veľmi tešia na návrat domov. Objatie svojich blízkych azda najviac očakávajú dvaja tatkovia - jeden čerstvý a jeden nastávajúci. Kapitána Zsolta Kalmára čakajú doma priateľka Karolina so štvormesačným synčekom Noelom (v mužstve je otcom ešte aj Eric Davis, jeho dcérka je však momentálne doma v Paname). No a tým budúcim oteckom nie je nik iný, ako Lukáš Čmelík, ktorý s priateľkou Editkou očakáva prírastok do rodiny začiatkom júna. Mal by to byť chlapček a budúci rodičia už majú preňho aj meno. Ako inak, volať sa bude Lukáš.

Touto peknou správou končíme naše posledné hlásenie zo sústredenia. S jeho záverom sa totiž končí aj náš denník. Dovidenia doma, na prvom jarnom zápase so Senicou!

Súvisiace správy