|
| pi 3.4.2015, Vrábeľ Milan
'
'

Spartak ukončil na Veľký Piatok našu výnimočnú osemnásťzápasovú domácu sériu bez prehry. Pred skvelou, takmer päť a pol tisícovou kulisou sme nedokázali odpovedať na gól z úvodu stretnutia.

Zápas začal podobne ako v Trenčíne - najhoršie ako mohol. Už v 2. minúte sa Sesar zrazil s Kwinom, lopta prepadla k Vlaskovi a ten z voleja otvoril skóre - 0:1. V piatej minúte Sabo pálil z dobrej pozície do náručia Polačeka. Pri našej prvej vážnejšej šanci Szarka v 10. minúte nedočiahol na Štepanovského prízemný center. O päť minút si na Vlaskov priamy kop na vzdialenejšiu žrď nabehol Nikolić a z uhla hlavou namieril tesne nad. V nasledujúcich chvíľach zahral Szabó viacero štandardiek, ale Kelavu sme ohroziť nedokázali. Po zhruba dvadsiatich minútach sme sa spamätali z úvodného šoku. Hra sa presunula na hosťujúcu polovicu, búšili sme do plných, na pozornú obranu hostí sme však dlho márne hľadali recept. Naopak, Trnava hrozila rýchlymi brejkmi. V 25. aj 26. minúte sme boli blízko k ohrozeniu brány, no naše pokusy kryla obrana hostí, Brašeň vzápätí mieril nad. V 37. minúte musel tréner Marić nútene striedať, zraneného Sesara nahradil Horváth.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, napriek prevahe a veľkej snahe sme sa ale ťažko dostávali do zakončenia. Hneď na začiatku mohol Spartak opäť skórovať: v 50. minúte Ljubicić nešťastným spracovaním loptu nahral Vojtušovi, ten posunul na Clébera a po jeho bombe predviedol parádny zákrok Polaček. O minútu museli naši obrancovia blokovať strelu Vlaska a následne aj Saba. V 56. minúte priamy kop Horvátha minul bránu. O dve minúty sa Horváth uvoľnil a vyslal nebezpečný pokus, ale opäť nad. V 61. minúte po dlhom centri Szabóa a Szarkovom spracovaní vznikol v šestnástke súpera závar, ale Brašeňovu strelu obrana zblokovala a Horváth trafil vedľa. V 72. minúte chýbal Kwinovi po centri Szabóa kúsok k tomu, aby loptu predĺžil, avšak nakoniec sa zranil a museli sme druhýkrát nútene striedať. V 80. minúte Ljubičić rozvinul útočnú akciu, na jej konci bola tvrdá strela Brašeňa pod brvno, Kelava však bol pozorný. V nervóznom závere nás hostia takticky držali na dištanc, a v 90. minúte ešte nebezpečnú kontru Saba po ľavom krídle v poslednej chvíli ukončil Michalík.

DAC si vo veľkonočnej predohrávke 24. kola pripísal ôsmu prehru v sezóne, po ktorej zatiaľ zostáva na ôsmom mieste tabuľky. Zaznamenali sme prvú domácu prehru od 23. novembra 2013. Naopak, Trnava sa raduje z prvého víťazstva vonku v sezóne, zároveň už v trinástom ligovom zápase za sebou nenašla premožiteľa. Najbližšie nás čaká prvý semifinálový zápas Slovnaft Cupu, v utorok na náš štadión zavíta Senica.

Tomislav Marić, DAC: „Gratulujem hosťom k víťazstvu. Aj keď to znie divne, tak po druhú minútu, keď sme inkasovali gól, sme začali dobre. Takmer sme si dali vlastný gól, Vlasko to dobre trafil a skóroval. Mužstvu však nemôžem nič vytknúť, hráči sa išli pretrhnúť, vytvorili si tlak a snažili sa vyrovnať. Chýbala nám však dôslednosť v zakončení. Zápas sme bohužiaľ prehrali, ale musíme sa rýchlo spamätať a myslieť už na utorňajší duel so Senicou.“

Juraj Jarábek, Trnava: „Boli sme svedkami výborného zápasu a tradične výbornej kulisy. Chceli sme natiahnuť svoju dvanásťzápasovú sériu a vedeli sme aj o sérii Dunajskej Stredy. Pomohol nám rýchly gól, škoda však ďalších šancí, čo sme mali. Zápas sme mohli ukončiť skôr, ale nakoniec z toho bola dráma. Myslím si, že Dunajská urobila s novým trénerom pokrok, DAC veľa kombinoval, no my sa tešíme z troch bodov. Ideme ďalej, máme pred sebou však osem zápasov. Dunajskej Strede prajem všetko dobré do semifinále Slovnaft Cupu.“