V krajskom derby dvojgólová prehra

|
| so 4.10.2014, Nagy Krisztián

V treťom veľkom derby za sebou naši hráči nedokázali zabodovať, z Trnavy odchádzame s prázdnymi rukami. Prehre nedokázalo zabrániť ani vytrvalosť 160 žlto-modrých fanúšikov.

Zápas mal pomalší rozbeh, hoci oba tábory fanúšikov sa starali o skvelú atmosféru. Prvý strelecký pokus poslal v 3. minúte mimo bránu Jurčo. Po centri Janečku na Kuzmu druhý menovaný tiež pálil vedľa. V 16. minúte poslal Vlasko center na Saba, no on z dobrej pozície zakončil nad. V prvej polhodine bola aktívnejšia Trnava, no vpredu narážala na našu pozornú obranu a mužstvá zviedli tvrdý boj o každú loptu. V 28. min poslal Szabó roh pred bránu a Brašeňovu strelu obrana zblokovala. O tri minúty tvrdá strela Vlaska skončila nad, vzápätí rovnako pochodil Čonka. Medzitým Casado ako prvý trafil medzi tri žrde, jeho pokus do stredu brány však Penksa bez problémov kryl. Onedlho  sme, žiaľ, už inkasovali. Čonka sa uvoľnil na ľavej strane, poslal presný center na Vyskočila a od jeho hlavy lopta nešťastne zapadla za Penksov chrbát - 1:0. Do záveru polčasu sa ešte pokúsil odpovedať Straka, ale mieril nepresne, a pri úniku Ujlakyho videl asistent rozhodcu diskutabilné postavenie mimo hry.

Úvod druhého polčasu priniesol obrovskú šancu na vyrovnanie, keď Černák v 51. min vysunul Jurča, ktorý sa ocitol zoči-voči brankárovi, ale namiesto strely zvolil neúspešnú kľučku. Onedlho Bortel v poslednej chvíli zachytil prihrávku Straku na Černáka, ktorý sa mohol dostať do samostatného nájazdu. Na druhej strane aj Szabó sklzom zachraňoval pred Vlaskom. Casado strelou z dobrých 20 metrov mieril tesne vedľa. V 69. minúte zahrával Vlasko priamy kop z ľavej strany, Vyskočil sa uvoľnil a pridal svoj druhý gól hlavou - 2:0. V 79. minúte sa nám podarilo znížiť: snahu trojice Černák, Straka a Sabler zavŕšil Straka prihrávkou cez šestnástku na úplne voľného Štepanovského, ktorý prízemnou strelou chladnokrvne namieril do ľavého dolného rohu - 2:1. Snahu o vyrovnanie mierne pribrzdil Tóth, ktorý v 81. minúte videl druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Hrali sme vabank, ktorý potrestal v 90. minúte Jendrišek po chybe Straku. Osamotený si položil Penksu a zakončil do prázdnej brány - 3:1. V Nadstavenom čase ďalšiu dieru v rozhodenej obrane nepotrestal Mikovič a vzápätí ani Sabo.

Ani v Trnave sme nedokázali získať prvé víťazstvo vonku, naopak, pripísali sme si štvrtú prehru v sezóne. Pri troch víťazstvách a šiestich remízach sme klesli na 7. priečku ligovej tabuľky. Ďakujeme našim divákom, ktorí nás opäť podržali a vytrvalo povzbudzovali celých 90 minút. V piatok o 19.00 hod v priateľskom stretnutí privítame maďarského prvoligistu Győri ETO FC. Vstup je voľný, srdečne vás očakávame!

Mikuláš Radványi, DAC: Pripravoval som hráčov na to, že to bude divoký zápas, aj vďaka veľmi dobrej diváckej kulise. Prvý polčas sme vedeli, že Trnava je v kŕči, chceli sme to využiť. Niektorí naši hráči však nepodali svoj štandardný výkon. Znovu sme dostali lacný gól. Na začiatku druhého polčasu mal Jurčo využiť svoju čistú šancu na gól, no miesto toho sme po štandardke dostali aj druhý gól. Potom sme síce dali kontaktný gól, ale opäť sme po individuálnej chybe inkasovali na 3:1. Po tomto góle už bolo po zápase. V zápase boli aj ďalšie momenty o ktorých sa nechcem vyjadrovať. Na štvrtok mám iný program, ako ísť na disciplinárnu komisiu. Domácim gratulujem k víťazstvu.“

Juraj Jarábek, Trnava: Myslím si, že v prvom rade sme po dvoch prehrách potrebovali vyhrať. V predošlých zápasoch nám chýbal správny prístup. S chlapcami sme si to vydiskutovali. Nepáčila sa mi hlavne pohyblivosť, ale v tomto duely to už bolo iné. Chceli sme zvíťaziť a tímovo sa nám to aj podarilo. Stále to však nebolo ono, boli sme tak trochu v kŕči a pred našimi divákmi sme zvyknutí hrať inak. Hráči však dreli. Futbal to dnes nebol najkrajší, ale bol účelný. Urobil som zmeny, ktoré nám pomohli. Ukázali sme srdce a zaslúžene sme zvíťazili.