Aktuality

V semifinále play-off o Konferenčnú ligu privítame Trenčín

V semifinále play-off o Konferenčnú ligu privítame Trenčín

Aktuality
| so 14.5.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Priamy súboj o pohárovú Európu uvidí MOL Aréna v utorok 24. mája od 19.30 h.

article_bannerarticle_banner

Prvýkrát od zavedenie aktuálneho modelu Fortuna ligy si DAC zahrá play-off o postup do Európskej konferenčnej ligy. Hrať sa bude z dôvodu, že víťazom Slovnaft Cupu sa stala Trnava, ktorá skončí do 3. miesta.

Slovensko má totiž k dispozícii jedno miesto v Lige majstrov a tri v Európskej konferenčnej lige. V EKL štartuje druhý a tretí tím ligového poradia, tretia miestenka patrí víťazovi Slovnaft Cupu. Pokiaľ však domácu pohárovú súťaž ovládne mužstvo, ktoré skončí v lige na jednom z prvých troch miest, o zvyšnú miestenku zabojujú 4. až 7. tím konečnej tabuľky. Tento prípad teda nastal aj v aktuálnom ročníku.

V semifinále play-off sa stretnú 4. a 7., resp. 5. a 6. tím, víťazi si následne zmerajú sily vo finále. Hrá sa vždy na jeden zápas a výhodu domáceho prostredia má mužstvo, ktoré v tabuľke skončilo vyššie. Hracie dni sú utorok 24. mája pre semifinále a piatok 27. mája pre finále.

Už istá štvrtá priečka tak pre nás znamená, že doma nastúpime nielen v prvom zápase v play-off, ale v prípade postupu do finále aj v ňom.

Včerajšia prehra Michaloviec v domácom zápase s Liptovským Mikulášom znamená definitívu 7. miesta pre Trenčín. Práve AS tak bude súperom DAC-u v semifinále play-off. Hrá sa v utorok 24. mája o 19.30 h v našej MOL Aréne.

DAC-TRENČÍN: PREDAJ VSTUPENIEK

Vstupenky na duel DAC-Trenčín si môžu ako prví zakúpiť fanúšikovia, ktorí zavítajú na zajtrajšie stretnutie proti Ružomberku. Predaj bude prebiehať hneď skončení zápasu s Ružomberkom v pokladni aj v DAC store.

Online predaj odštartuje v pondelok 16. mája o 12.00 h a vstupenky budú od toho istého dňa k dispozícii aj v DAC store. Pokladne štadióne budú potom otvorené v pondelok a v utorok 23.-24. mája. Podrobný rozpis, vrátane otváracích hodín, prinesieme pozajtra.

Pozor! Vedenie nášho klubu sa rozhodlo predĺžiť platnosť sezónnych permanentiek aj na semifinále a prípadné finále play-off o Európsku konferenčnú ligu. Ich držitelia si teda - verme že dvojzápasový - boj mužstva o Európu môžu pozrieť za štandardných podmienok, zo svojho miesta a zdarma.

Program play-off o UEFA Európsku konferenčnú ligu:

Semifinále 24. mája 2022, utorok
zápas č. 1: 5. tím FL - 6. tím FL 17.00 h (priamy prenos na VOYO)
zápas č. 2: DAC 1904 - Trenčín 19.30 h (priamy prenos na VOYO)

finále 27. mája 2022, piatok
víťaz semifinále 1 - víťaz semifinále 2 20.00 h (priamy prenos na Nova Sport)