Vo výbornom zápase prehra napriek dvojnásobnej presilovke

Aktuality
| pi 15.5.2015, Vrábeľ Milan
'
'

V predohrávke 30. kola sme boli svedkami skvelého zápasu s množstvom šancí a neúnavného útočného futbalu. Presilovka o dvoch hráčov a prevaha takmer počas celého duelu nám  však nestačila na zisk čo i len jedného bodu.

Prvý polčas bol z našej strany jednoznačne najzaujímavší v tomto ročníku. Videli sme množstvo útočných akcií a protiútokov s nebezpečným zakončením. Tomuto dejstvu chýbali jedine góly. Už v druhej minúte Sarr vysunul Szarku, ktorý z gólovej pozície poslal loptu tesne vedľa. V 5. minúte pre zmenu Mihalík z uhla nastrelil žrď. V deviatej minúte po prihrávke do behu tesne minul aj Brašeň. V 17. minúte Mabouka centroval z pravej strane na Lupča, na loptu však bol prikrátky. O minútu dostal prihrávku Štepanovský, tesne pred bránou nastrelil len bočnú sieť. V 21. minúte Ľupták našiel Szarku tvrdou prízemnou prihrávkou a druhý menovaný z piatich metrov poslal loptu trestuhodne tesne nad. V 26. minúte dostal pas výborne postavený Sarr, ktorého technickú a nebezpečnú strelu Volešák pokryl. V 29. minúte sme zahrávali hneď tri rohy, ani neden nebol zle zahraný, avšak loptu sme v bráne opäť nevideli. O päť minút po vysunutí Čmelíka Káčerom prvý menovaný pálil nad. Do kabín odchádzali mužstvá za skandovaného potlesku.

Aj v druhom polčase malo viac z hry naše mužstvo, avšak gólu sa dočkali len hostia. V 52. minúte sa Mihalík predral cez Tótha a následne našiel dobre postaveného Jelića, najlepší strelec ligy však pálil poriadne nepresne. O tri minúty išiel po druhej žltej karte pod sprchy Letić, čím sa pre nás začala presilovka. V 56. minúte však na prekvapenie všetkých prítomných skórovala Žilina: po Ljubičićovej strate lopty si Káčer nabehol k šestnáske, na pravej strane našiel voľného Čmelíka, ktorý poslal loptu po zemi za chrbát Polačeka - 0:1. Po hodine hry si Štepanovský vytvoril palebnú pozíciu a následne spoza šestnástky vyslal štipľavú strelu tesne nad. V 66. minúte Ľupták pri streleckej príležitostí bránu nenašiel. V 77. minúte našiel Sarr pred Volešákom Szarku, ten predĺžil na Sablera, ktorý hlavičkou minul brvno o milimetre. O dve minúty poslal Krišto gólovú strelu k žrdi, no Volešák zázračne chytal. V 83. minúte mohol ísť Szarka sám na bránu, avšak bol zastavený škaredým faulom Vavra, ktorý rovno inkasoval červenú kartu a my sme mali desaťminútovú presilovku o dvoch hráčov. Súper sa úplne stiahol, ale v 85. minúte malú domov Tótha zachytil Čmelík, no sám pred Polačekom minul. Dve minúty pred koncom Szabóov center Szarka hlavou poslal tesne vedľa. V zhustenom priestore sme si už šancu vytvoriť nedokázali a tak sa zrodilo víťazstvo kandidáta na titul.

Veľké množstvo gólových príležitostí sme nepremenili a tak sa zrodila na našom štadióne jedenásta prehra v sezóne a z toho druhá domáca. Na druhej strane „Šošoni“ zostávajú po dnešnom víťazstve v hre o majstrovskú trofej. Najbližšie kolo hráme už v utorok, kde sa o 19:00 predstavíme v Zlatých Moravciach proti domácemu ViOnu.

Hodnotenie trénerov

Tomislav Marić, DAC: „Myslím si, že dnes sme celý duel dominovali. Dobre sme postupovali proti kvalitnému súperovi a v prvom polčase sme si aj vytvorili tri, štyri nebezpečné šance, ktoré sme premárnili. Myslím si, že po získanej presilovke o dvoch hráčov sme chceli a aj presunuli hru na polovicu súpera, kde sme mali zase dve, tri veľké príležitosti. Poučenie z dnešného zápasu je, že čím je súper kvalitnejší, tak o to sú aj chyby prísnejšie trestané. V tom sa budeme musieť jednoducho poučiť. Aj napriek tomu, že sme dnes nedali gól chcem vysloviť mužstvu veľkú pochvalu. Celých deväťdesiat minút sme sa pokúšali každú možnú príležitosť pretaviť v gól, no aj tak sme skončili bez bodu. Súperovi gratulujem k trom bodom.“

Adrián Guľa, Žilina: „Výborný zápas, dobre pripravený súper, ktorý tak isto podal super výkon. V Dunajskej Strede dnes bolo výborné publikum, pred ktorým sa aj nám hralo naozaj skvele. V prvom polčase nám nefungoval stred ihriska a aj preto sme hneď na začiatku druhého striedali. V druhom polčase sme prišli o dvoch hráčov, avšak mentalita, tímovosť a charakter môjho mužstva doviedli dnešný duel do víťazstva.“