Aktuality

Vysaďme spolu stromy!

Začiatkom novembra vysadíme takmer 500 stromov na 20 miestach Žitného ostrova. Ruku k dielu priložia aj futbalisti DAC-u.

„Skutočný ochranca prírody si uvedomuje, že tento svet sme nezdedili po rodičoch, ale ho máme požičaný od našich detí.“ (John James Audubon)

Občianske združenie Kukkonia vás oslovuje v súvislosti s ďalšou etapou projektu Zelená Kukkonia. Po úspešne zorganizovanej konferencii a zberu odpadu sa na Vás tentokrát obraciame s možnosťou zapojiť sa do akcie výsadby stromov.

Do sadenia sa zapoja aj hráči FC DAC 1904, pričom spoločne s nimi budú stromy sadiť školáci a tiež tím mesačníka Új Nő.

Táto iniciatíva sa uskutoční vďaka podpore agentúry regionálneho rozvoja RRA ISTER a futbalového klubu DAC 1904.

„Počas prvých dvoch novembrových týždňov vysadíme na 20 miestach Žitného ostrova takmer 500 nových stromov. Ich zasadenie má aj symbolický rozmer, pretože ten, kto zasadí strom, dáva život. A ten, kto dáva život, tvorí budúcnosť. Našim cieľom je zelenšie a života plnšie životné prostredie“ - vysvetlila Anna Molnárová, marketingová manažérka spoločnosti Kukkonia.

Pridaj sa k nám - harmonogram podujatia:

Prvý novembrový týždeň: Sadenie stromov na dunajskostredských základných školách spoločne s hráčmi FC DAC 1904
5. november: Sadenie stromov s mesačníkom Új Nő v Dunajskej Strede
8. november: Jahodná, Horné Saliby, Šamorín, Dolný Bar, Malé Dvorníky, Veľké Dvorníky
9. november: Komárno, Trhová Hradská, Ohrady, Dolný Bar, Kráľovičove Kračany, Malé Dvorníky, Povoda, Trstená na Ostrove, Dunajský Klátov, Jurová, Rohovce, Dunajská Streda
13. november: Malkia Park - Orechová Potôň
14. november: Gabčíkovo
15. november: Veľký Meder, Mad, Topoľníky
16. november: Mad

Zasaďme strom pre čistejší vzduch a lepšie životné prostredie!

Stromy produkujú kyslík, čo je tak pre človeka, ako aj pre iné živé tvory, životne dôležité. Okrem toho stromy pohlcujú oxid uhličitý, čím čistia vzduch od nebezpečných a škodlivých látok.

„Naším zeleným projektom chceme upriamiť pozornosť na to, že každý môže niečo reálne urobiť pre lepšie životné prostredie a priložiť tak ruku k dielu v boji proti klimatickým zmenám: napríklad uvedomelejším a zodpovednejším životným štýlom, triedením, recykláciou a minimalizáciou odpadu, a, samozrejme, aj sadením stromov,“ - zdôraznila Tímea Dóka, predsedníčka občianskeho združenia Kukkonia.

Každý, kto má záujem zúčastniť sa novembrového sadenia stromov, sa môže prihlásiť na obecnom úrade niektorej z obcí, a v Dunajskej Strede na emailovej adrese kukkonia@kukkonia.sk alebo na telefónnom čísle 0905 876 134.

Zasaď aj ty strom! V termíne od 5. do 20. novembra nahraj fotografiu zo sadenia na stránku Kukkonie a spoločne spočítajme, koľko nových stromov pribudlo na Žitom ostrove. Navyše, môžeš vyhrať aj niektorý z hodnotných produktov Kukkonia.

V prípade nepriaznivého počasia sa sadenie stromov uskutoční v náhradnom termíne.

Súvisiace správy

Aktuality

Traja debutanti

streda 19.2.
Aktuality

O jarných štartoch

utorok 18.2.