Aktuality

Z Udinese prichádza Andrija Balić

Dvadsaťdvaročný chorvátsky stredopoliar bude v DAC hosťovať do konca aktuálnej sezóny.

Najnovším prírastkom do kádra trénera Héldera je 22-ročný chorvátsky stredopoliar Andrija Balić (nar. 11.8.1997). Kmeňový hráč Udinese k nám prichádza na hosťovanie do konca aktuálneho súťažného ročníka.

Rodák zo Splitu vyrastal v neďalekom Dugopolje, s futbalom začínal v miestnom NK. Od roku 2007 pôsobil v Akadémii Hajduku Split, kde v sedemnástich podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt a čoskoro zažil aj súťažný debut v drese A mužstva. V najvyššej chorvátskej súťaži nazbieral 32 štartov, skóroval šesťkrát. Vo februári 2016 prestúpil do tímu talianskej Serie A Udinese Calcio, za ktorý doteraz nastúpil v 29 ligových dueloch, strelil 1 gól. Jar minulého roka strávil na hosťovaní v holandskej Fortune Sittard (13 zápasov / 1 gól), na jeseň si ho vypožičala druholigová A.C. Perugia, kde zasiahol do 10 stretnutí. Jar 2020 strávi na Žitnom ostrove.

Andrija Balić prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami Chorvátska od U14 po U21. S výberom do 19 rokov si zahral aj na ME 2016.

„Hosťovanie Andriju sme vnímali ako príležitosť na posilnenie kádra. Ide bezpochyby o kvalitného a talentovaného hráča. Veríme, že svoje schopnosti naplno predvedie aj v žlto-modrom a pomôže nám v naplnení našich cieľov. Želáme mu k tomu veľa šťastia,“ vyhlásil športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.

Balić bude v Dunajskej Strede nosiť dres číslo 6.

Súvisiace správy

Aktuality