Za tri minúty sme prišli o tri body

|
| so 11.4.2015, Vrábeľ Milan

Ani tretíkrát v sezóne sme nedokázali zúžitkovať vedúci gól proti Ružomberku, súperovi sa podaril obrat v priebehu troch minút. V lige sme prehrali už tretí duel za sebou. Šieste miesto sa nám opäť vzdialilo.

Zápas sa rozbiehal pomalšie a dostatočné tempo ani nedokázal nabrať. V 8. minúte nešťastne odrazená lopta našla Boszoráda, ktorý z gólovej pozície pálil vysoko nad. Domáci celok bol aktívnejší, avšak v 19. minúte Sarr veľkou bojovnosťou poslal prihrávku, ktorá mala oči, prešla cez viacerých domácich futbalistov a skončila na nohe Černáka, on obstrelil Nikolića z pravej strany, vsietil svoj tretí fortunaligový gól a náš strelecký pôst prerušil po 285 minútach - 0:1. V 22. minúte Lovás hlavičkoval po rohu vedľa. V 31. minúte Horváthov center z uhla hlavičkoval Majerník nebezpečne vedľa pravej žrďky. O minútu Zošák našiel v šestnástke prízemnou prihrávkou Masaryka a on bez prípravy pálil na pozorného Polačeka. V 35. minúte skončil priamy kop Janića tesne nad svätyňou nášho gólmana.

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu, ako ten predošlí. Ani v druhom dejstve sa nehralo vo vysokom tempe, ale domáci s cieľom vyrovnať boli iniciatívnejší. V 55. minúte sme založili rýchly protiútok, Brašeň sa snažil na pravej strane vysunúť Černáka, ale brankár bol o kúsok rýchlejší. V 61. minúte sa prizeralo necelých 2000 divákov hlavičke Geráta a pohotový zákrok Polačeka. Center z ľavej strany v 66. minúte skončil v rukaviciach Polačeka, odkiaľ mu loptu vybral Masaryk, prekvapený gólman v domienke, že je hra prerušená nebránil, no Masaryk vystrelil a až z bránkovej čiary loptu vykopol Michalík. V 71. minúte však gólu už nič nezabránilo: Turčákov center sa odrazil do Majerníka, Michalíka a následne presne na nohu Masaryka, ktorý pohodlne vyrovnal - 1:1. O tri minúty musel Polaček opäť vyberať loptu z brány: Janič zahrával priamy kop tesne pred šestnástkou z ľavej strany a trafil sa bravúrne, keď obstrelil múr a strelou k pravej žrdi nedal šancu ani nášmu gólmanovi - 2:1. Janič prevetral rukavice Polačeka aj v 79. minúte strelou priamo do jeho náručia. Keď sa naši hráči nepresadili ani po dobre zahranom rohovom kope z 87. minúty, tak  sa naša záverečná snaha vyrovnať nestretla s úspechom.

Prehra pod Čebraťom je deviatou porážkou pre náš tím v sezóne, avšak aj po nej zostávame naďalej deviati. Na druhej strane domáca „Ruža“ v roku 2015 naďalej nenašla premožiteľa. Ďakujeme fanúšikom, že aj do ďalekého Ružomberka prišli v hojnom počte a pomáhali mužstvu počas celého duelu. Najbližšie kolo hráme na domácom trávniku, kde privítame Košice. Na zápase ste srdečne vítaní.

Tomislav Marić, DAC: „Súperovi gratulujem k víťazstvu. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Ružomberok je mužstvo, ktoré veľa energie investuje v každom duely. Stále sú nebezpeční na súperovú bránu. Myslím si, že do 70. minúty sme hrali dobre. V tej fáze zápasu nám trošku dochádzali sily, ktoré sme stratili v pohárovom stretnutí a predtým ešte v derby s Trnavou. Po druhom góle z priameho kopu naše mužstvo dalo všetko na vyrovnanie, ale nemám čo môjmu tímu vyčítať. Po druhom góle sme sa snažili vyrovnať. Hlava chcela, ale nohy neposlúchali. Ružomberku prajem všetko dobré do budúcna.“

Ivan Galád, Ružomberok: „Dnešné víťazstvo je zo všetkých jarných výhier najcennejšie, pretože sme zdolali naozaj kvalitného súpera. Vedeli sme, že nastupujeme proti tímu, ktorý má dobrých futbalistov a zároveň sme vedeli, že po 70. minúte budeme mať šancu tento duel zvrátiť. DAC-u závidím ich skvelých fanúšikov, ktorí aj dnes prišli v hojnom počte. Trénerovi prajem, aby sa mu tu páčilo a som rád, že priniesol kultúru do tejto ligy.“