Aktuality

Začala sa letná príprava DAC-u

Na úvodnom tréningu prípravy pred novou sezónou 2020/21 privítal tréner Bernd Storck 19 hráčov.

Zatiaľ bez výraznejších zmien, ale v dobrej nálade a s veľkým odhodlaním dnes mužstvo DAC-u vstúpilo do letnej prípravy.

Predošlá sezóna sa pre nás skončila len minulý víkend. Hráči následne odišli na sedemdňovú dovolenku, na ktorú dostali aj individuálne tréningové plány. Dnes už MOL Akadémia opäť ožila, kde odštartovala letná príprava. Hneď v prvý deň mužstvo absolvuje dvojfázový tréning. „Aj na ďalšie obdobie plánujeme dva tréningy denne, ale budú aj dni, kedy nás čaká testovanie na Covid a vtedy budeme trénovať len raz. V piatok odchádzame do Rakúska, kde strávime deväť dní a odohráme aj dve stretnutia proti francúzskym veľkoklubom,“ načrtol svoje plány tréner Bernd Storck.

Počas sústredenia nájde mužstvo prechodný domov v tirolskom Fügene, kým zápas proti Marseille sa odohrá v Kufsteine a proti Nice v Kössene. „Trošku ma prekvapilo, keď som od trénera počul mená súperov, ale práve zápasy proti mužstvám takéhoto kalibru nás môžu posunúť a ukázať nám, kde sa nachádzame a kam sa potrebujeme dostať. Som veľmi rád, že náš mladý tím nastúpi proti takýmto silným súperom,“ vyhlásil kapitán DAC-u Zsolt Kalmár.

Čo sa týka pohybu v kádri, z hosťovania v Zlatých Moravciach sa vrátil Jakub Švec a najbližšie dni sa bude s mužstvom pripravovať aj mladý stredopoliar Sebastian Nebyla. Slovenský juniorský reprezentant strávil posledné dva roky v mládeži West Ham United. „Rokovali sme aj s ďalšími hráčmi, ich príchod uzavrieme v najbližších dvoch-troch dňoch. Posila príde do každej formácie,“ prezradil športový riaditeľ Jan Van Daele.

Na strane odchodov sú nasledovné mená: Adrián Slančík prestúpil do Senice a Ricardo Phillips pôjde na hosťovanie do Michaloviec. Ernest Boateng a Dominik Veselovský sa pripravujú s našou šamorínskou farmou.

Andrija Balić sa zatiaľ nevrátil do Dunajskej Stredy a pre zranenie chýbajú Máté Vida a Krisztián Németh. Dušan Lalatović putoval po návrate zo Srbska do karantény.

Hráči zapojení do prípravy 19.7.2020: Jedlička, Száraz - Šimčák, Beskorovainyi, Kružliak, Davis, Malý, Blackman, Kalmár, Njie, Fábry, Schäfer, Mendez, Bednár, Sharani, Ramirez, Divković, Švec, Nebyla

Program letnej prípravy:
19. júla, nedeľa: začiatok prípravy
24. júla - 1. augusta: sústredenie v Tirolsku, Rakúsko
25. júla, sobota 16.00 hod: DAC - Olympique Marseille (Francúzsko, 1. liga), Kufstein, Rakúsko
1. augusta, sobota 17.00 hod: DAC - OGC Nice (Francúzsko, 1. liga), Kössen, Rakúsko

Nový ročník Fortuna ligy 2020/21 začína 8. augusta.

Súvisiace správy