Aktuality

Začala sa letná príprava, na úvod lekárske a fyzické testy

Začala sa letná príprava, na úvod lekárske a fyzické testy

Aktuality
| po 13.6.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V prvý deň letnej prípravy sa hráči v dvoch skupinách zúčastnili testovania, ktoré prebiehalo v našej akadémii a v Győri.

Po 16 dňoch voľna sa pre žlto-modrých dnes skončilo dovolenkové obdobie. V prvý deň letnej prípravy sa v MOL Akadémii hlásilo 17 hráčov, z toho dvaja brankári. Ako je známe, Martin Vantruba, Thibaud Verlinden, Luciano Vera a Matúš Malý v uplynulých dňoch opustili klub. Až v priebehu budúceho týždňa sa k tímu pripoja reprezentanti. Naopak, od dnes sa s mužstvom pripravuje navrátilec z hosťovania v Ružomberku Martin Rymarenko.

Mužstvo dostalo na voľné dni individuálne tréningové plány, ktorých plnenie tréneri priebežne kontrolovali. Prvá dva dni prípravy sa nesú v znamení vstupných meraní. Hráči, rozdelení do dvoch skupín, absolvujú dnes a zajtra rôzne lekárske a fyzické testy. Jedna skupina odcestovala do Győru, kde využila skvelé podmienky v priestoroch ETO FC, tá druhá sa testovala v našej akadémii. V utorok ich čaká rovnaký scenár, akurát sa skupiny vymenia. Prvý spoločný tréning je na programe v stredu v našej akadémii.

„Prvá skupina išla dnes na lekárske prehliadky a záťažové testy do Győru, kde majú k dispozícii vhodné prístroje. Druhá partia zostala s nami doma, aby v našej posilňovni absolvovala silové testy výskokové. Skontrolujeme, v akej miere hráčom klesli rázové maximá v drepe a v tlaku na lavičke a takisto si odmeriame úroveň výbušnej sily prostredníctvom odrazových a odporových cvičení,“ prezradil kondičný tréner Csaba Gábriš.

„Tých pár dní voľna som strávil oddychom v rodinnom kruhu a s priateľkou. Každý futbalista potrebuje trošku vypnúť. Počas tejto krátkej pauzy som sa dokázal nabiť energiou a vraciam sa s veľkými ambíciami. Cítim, že každý jeden spoluhráč je odhodlaný vylepšiť minulú sezónu, ktorá nám nevyšla podľa predstáv,“ povedal za celú kabínu Norbert Balogh, ktorý krátko pred záverom minulého súťažného ročníka podpísal s klubom nový kontrakt do leta 2025.

Hráči zapojení do prípravy 13.6.2022: Ricardo, Horváth - Brunetti, Muhamedbegovic, Szendrei, Bögi, Szánthó, Moumou, Balogh, Hahn, Andrezinho, Dimun, Veselovský, Andzouana, Kalmár, Kružliak, Rymarenko

Chýbali:
Veszelinov, Blackman, Davis, Ciganiks, Njie, Nebyla, Krstović - reprezentačné povinnosti
Balić, Pinto - zranenie
Sharani - choroba

Program letnej prípravy DAC 1904:
13. júna, pondelok: začiatok prípravy, DAC akadémia a Győr
18. júna, sobota, 10.30 h: DAC-Pohronie (DAC akadémia)
22. júna, streda: DAC-Slovan (DAC akadémia)
25. júna, sobota: súper v štádiu riešenia
30. júna, štvrtok: DAC-Paks (MOL Aréna)