Aktuality

Začala sa zimná príprava žlto-modrých

Začala sa zimná príprava žlto-modrých

A-TÍM
|
Aktuality
| št 5.1.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

V prvý deň prípravy na jarnú časť sezóny mali tréneri k dispozícii 29 hráčov.

Po 34 dňoch voľna sa pre hráčov nášho mužstva dnes skončilo zimné dovolenkové obdobie. V prvý deň spoločnej prípravy na jarnú časť sezóny sa v MOL Akadémii trénerom hlásilo 29 hráčov, z toho traja brankári. Pre pravoslávne Vianoce sa Dániel Veszelinov, Željko Gavrić a Nikola Krstović pripoja k spoluhráčom až v nedeľu, kým choroba nepustila do tréningu Andriju Balića. Po vzájomnej dohode opustil klub Andrejs Ciganiks, ktorý sa už medzičasom upísal poľskému Widzewu Lodž.

Naopak, od prvého dňa zimnej prípravy trénuje s mužstvom dvojica posíl Ioannis Niarchos a Alejandro Mendez. Šancu ukázať sa v prvom tíme dostali aj Máté Szolgai a Bálint Csóka zo Šamorína a tiež Dušan Fančovič z našej akadémie. V žltom-modrom sa od dnes pripravuje aj náš kmeňový hráč Márk Csinger. Devätnásťročný talentovaný stopér hosťoval na jeseň v Győri.

Hráči dostali na dovolenkové dni individuálne tréningové plány, ktorých plnenie trénerský štáb priebežne kontroloval. Po dnešnom úvodnom tréningu zajtra nasledujú vstupné merania.

„V prvom týždni nás čakajú testovania a postupný nábeh na tréningový proces. V úvode budeme doma, kde máme vynikajúce možnosti na kvalitnú prácu. Na prelome januára a februára sa presunieme na sústredenie do chorvátskeho Umagu, kde nás čakajú aj zápasové previerky. Absolvujeme tam aj generálku proti Koperu na ich štadióne. Okrem tréningov a prípravných zápasov bude dôležité tiež zabudovanie hráčov do mužstva. Veríme v ďalší vzostup našich výkonov,“ povedal tréner Adrian Guľa.

Skompletizoval sa aj plán prípravných zápasov, do ktorého pribudol 12. tím ukrajinskej najvyššej súťaže Ruch Ľvov. Ten bude naším prvým súperom počas sústredenia v Umagu.

Hráči zapojení do prípravy 5.1.2023: Ricardo, Trnovský, Petráš - Brunetti, Muhamedbegovic, Kružliak, B. Szolgai, Blackman, Davis, Kachút, Risvanis, Pinto, Fazlagić, Dimun, Veselovský, Andzouana, Kalmár, Ramadan, Káčer, Szánthó, Nebyla, Moumou, Leginus, Niarchos, Mendez, Csóka, Csinger, M. Szolgai, Fančovič

Chýbali:
Veszelinov, Gavrić, Krstović - predĺžená dovolenka
Balić - choroba
Ciganiks - ukončenie zmluvy

Program zimnej prípravy DAC 1904:
5. januára 2023: prvý tréning v roku 2023
14. januára 2023: DAC 1904 - Soroksár SC (DAC akadémia)
21. januára 2023: DAC 1904 - MTK Budapešť (DAC akadémia)
25. januára - 4. februára: sústredenie v Chorvátsku, tri prípravné stretnutia
28. januára 2023: DAC 1904 - Ruch Ľvov (Umag)
31. januára 2023: DAC 1904 - NK Celje (Umag)
3. februára 2023: DAC 1904 - FC Koper (Koper)