Aktuality

Zajtra odštartuje zimná príprava nášho mužstva

Vo štvrtok poobede sa pre našich hráčov končí zimná prestávka. Prvý tréning prípravy na jarnú časť absolvujú zverenci Bernda Storcka 7. januára o 16-tej hodine.

Mužstvo DAC-u ukončilo rekordnú jeseň 15. decembra 2020, kedy v záverečnom jesennom kole porazilo v MOL Aréne Senicu 2:0. Nasledovalo 22 dní zimnej dovolenky, na ktorú ale trénerský štáb pripravil hráčom individuálne tréningové plány.

„Hráči počas týchto 22 dní odpočinku museli absolvovať jedenásť tréningov a pokiaľ mali na to príležitosť, mohli navštíviť aj posilňovňu. O tom je profesionálny futbal: ani cez dovolenku nemôžete len tak oddychovať,“ vyhlásil tréner Bernd Storck.

„Individuálny plán obsahoval behy a cviky na posilnenie. Našťastie, ja som mal možnosť splniť ho do poslednej bodky pod dohľadom osobného trénera, takže sa cítim dobre pripravený na spoločné tréningy,“ dodal kapitán a najlepší strelec mužstva Zsolt Kalmár.

Prvý zraz v novom roku je naplánovaný na 15.00 h, prvú tréningovú jednotku absolvuje mužstvo o hodinu neskôr. Pre koronavírus bude príprava prebiehať výlučne v domácich podmienkach MOL Akadémie, tradičné sústredenie v Turecku tentoraz odpadá.

Oznam pre médiá: vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu budú tréningy mužstva prebiehať za zatvorenými dverami. Týka sa to aj zajtrajšieho úvodného dňa, z ktorého mediálne oddelenie nášho klubu pripraví výstupy vo forme videozáberov a fotogalérie, ako aj individuálne rozhovory s hráčmi. Vaše prípadné požiadavky posielajte na adresu knagy@dac1904.sk.

Súvisiace správy

Aktuality

Pätnásťkrát na čele

štvrtok 14.1.