Aktuality

Zajtra proti Baníku Ostrava

Stretnutie o tretie miesto na turnaji Malta Tipsport Cup začína v pondelok o 11.00 hod.

Po včerajšej prehre s Mladou Boleslavou dnes naše mužstvo absolvovalo dva tréningy a zajtra odohrá ďalší zápas počas sústredenia na Malte. Proti Baníku Ostrava nás čaká súboj o tretie miesto v rámci turnaja Tipsport Malta Cup 2020.

S Baníkom nás spája bohatá vzájomná história z federálnych čias. V rokoch 1985 až 1993 sme si v najvyššej československej súťaži zmerali sily 16-krát, s bilanciou 5-2-9 a skóre 15:32 (z nášho pohľadu). V príprave sme na seba naposledy narazili vo februári 2015 v Turecku, vtedy zvíťazil Baník 1:0.

Baníci zo severnej Moravy vstúpia do jarnej časti sezóny zo siedmej priečky a pod vedením nového kormidelníka. Začiatkom januára si na ich lavičku zasadol 48-ročný Luboš Kozel, bývalý reprezentačný obranca a naposledy tréner českého výberu do 19 rokov. Mužstvo pod jeho vedením vyhralo D skupinu Zimnej Tipsport ligy, následne však v prípravnom zápase podľahlo Žiline 0:2 a Ružomberku dokonca 0:4. Na Malte prehralo s Brnom 2:3, hoci po polčase viedlo 2:1.

Stretnutie Baník Ostrava - DAC 1904 sa uskutoční zajtra od 11.00 hod na Národnom štadióne Ta´ Qali a naživo ho odvysiela TV Nova Sport aj internetový portál TV Tipsport.

Po našom zápase nasleduje finále turnaja, v ktorom si od 13.30 hod zmerajú sily úspešnejší semifinalisti Zbrojovka Brno a Mladá Boleslav. V stretnutiach Tipsport Malta Cupu sa v prípade remízy nepredlžuje, po 90 minútach rovno nasleduje penaltový rozstrel.

Súvisiace správy