Aktuality

Zajtra začína letná príprava žlto-modrých

Zajtra začína letná príprava žlto-modrých

A-TÍM
|
Aktuality
| št 8.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V piatok sa pre našich hráčov končí dovolenka, na úvod letnej prípravy absolvujú testy.

Dovolenkové obdobie sa po necelých troch týždňoch končí, žlto-modrí v piatok 9. júna - ako prví z dvanástich účastníkov našej najvyššej súťaže - odštartujú prípravu na nadchádzajúci súťažný ročník 2023/24. Prvý zraz je naplánovaný na zajtrajšie predpoludnie a úvodný deň sa ponesie v znamení fyzických testov. Prvý spoločný tréning sa uskutoční v sobotu.

Letná príprava bude prebiehať výlučne v domácom prostredí DAC akadémie, a tu odohráme aj prvý zápas: o týždeň v sobotu 17. júna v ňom privítame druholigové FK Pohronie. O týždeň na to si v neďalekom Mierove zmeriame sily s Brnom a následne do našej akadémie zavíta Rapid Bukurešť. Súper na sobotu 1. júla je ešte v štádiu riešenia. Generálku absolvujeme v utorok 4. júla v MOL Aréne proti Rapidu Viedeň, ktorý skončil na 4. mieste rakúskej najvyššej súťaže a predstaví sa v 3. predkole Európskej konferenčnej ligy.

Prvým súťažným vystúpením nášho mužstva v novej sezóne bude úvodné stretnutie 1. predkola EKL, ktoré odohráme vo štvrtok 13. júla. Súpera nám určí žreb v utorok 20. júna. Na ligový kolotoč naskočíme počas posledného júlového víkendu v Michalovciach.

Z jarného kádra budú na štarte letnej prípravy už chýbať Ricardo Ferreira, Ahmet Muhamedbegovic, Cesar Blackman, Eric Davis, Enis Fazlagić, Sebastian Nebyla a Dominik Kružliak,ktorí klub opustili. Štvorica Zsolt Kalmár, Nikola Krstović, Ammar Ramadan a Yhoan Andzouana sa pre reprezentačné povinnosti pripojí neskôr.

Oznam pre médiá: pred prvým spoločným tréningom v piatok 9. júna 2023 budú tréneri a hráči zástupcom tlače k dispozícii medzi 10.00 a 11.00 h v hlavnej budove MOL Akadémie.

Plán letnej prípravy DAC 1904:

9. júna, piatok, 9.45 h: začiatok prípravy, DAC akadémia
17. júna, sobota: DAC 1904 - FK Pohronie (DAC akadémia)
24. júna, sobota: DAC 1904 - Zbrojovka Brno (Mierovo)
28. júna, streda: DAC 1904 - Rapid Bukurešť (DAC akadémia)
1. júla, sobota: súper v štádiu riešenia
4. júla, utorok: DAC 1904 - Rapid Viedeň (MOL Aréna)

article_bannerarticle_banner