Žilina - DAC 2:2 (0:2)

|
| ne 1.3.2020, Milan Vrábeľ

Súboj so Žilinou nesklamal! Proti „Šošonom“ sme si opäť mohli pozrieť zaujímavý a plnokrvný futbal, kde aj napriek cennému aj smutnému bodu boli spokojní aj naši fanúšikovia. Pred zápasom by sme remízu brali, no keďže sme vyhrávali 2:0, tak remíza trochu mrzí. Nakročili sme však správnym smerom, a tak sa môžeme tešiť na pohárovú stredu.

Po druhej bezgólovej remíze v roku nastali v našej základnej jedenástky tri vynútené zmeny. Pre kartové tresty museli pauzovať Beskorovainyi a Schäfer, kým Száraz chýbal pre chorobu. Do brány sa vrátil Jedlička, premiéru v základe si odkrútil Balić, kým dôveru opäť dostal aj kapitán Kalmár. Od začiatku stretnutia sme videli vyrovnaný futbal skôr s náznakmi šancí. V dvanástej minúte dostal Davis pas do šestnástky do zaujímavej pozície, lopta mu však nesadla ideálne. O štyri minúty sme sa už prvýkrát v roku 2020 radovali z gólu! Po pase na nabehnutie Divković krásne ušiel po ľavom krídle, odkiaľ ešte lepšie našiel voľného Ramireza pred súperovou bránou, Holec nemal najmenšiu šancu na zákrok - 0:1. Odvetnú akciu pripravila Žilina v 24. minúte, kedy Káčer z priameho kopu našiel výborne nabiehajúceho Králika, ktorý hlavičkoval tesne nad. Po pol hodine hry doletel od Ananga center na Kurmoniwskeho, ktorý však v zaujímavej pozícii loptu hlavou nedokázal skrotiť. V 33. minúte Fábry našiel excelentným pasom za obranu perfektne načasovaného Ramireza, ktorý sa ocitol zoči-voči Holecovi, čím mu druhýkrát v stretnutí nedal najmenšiu šancu na zakročenie - 0:2. Boli sme na koni, a tak si o tri minúty vyskúšal Kalmár prekvapujúce zakončenie z ostrého uhla, tesne minul. V polčase, kde sme hrali pohľadný futbal, dodržiavali sme taktické pokyny, boli sme kompaktní, hrali sme s rozvahou, a tak sme ho vyhrali úplne zaslúžene.

Domáci s prvým polčasom spokojní neboli, a preto ešte pred začiatkom ďalšieho dejstva striedali. V päťdesiatej minúte sme sa museli vyrovnať s nepríjemným znížením stavu. Hráči Žiliny pri útoku po pravom krídle dostali loptu ku Kurminowskemu, ten sa šikovne predral do šestnástky, zbavil sa brániaceho hráča, no jeho gólovú strelu ešte Jedlička vyrazil. Na dorážku Balaja v podobe hlavičky však nemal nárok - 1:2. V 56. minúte prišli ďalšie nepríjemné starosti na nášho trénera, musel totiž nútene striedať zraneného M. Vidu, nahradil ho Phillipsom. O dve minúty sme poriadne zaváhali v obrane, pri Balajovom držaní lopty sme zabudli na Kurminowskeho v šestnástke, ktorý sa znovu zbavil nášho obrancu, poslal zázračne chytený gólový pokus, no na Balajovu dorážku Jedlička opäť nemal nárok - 2:2. V 65. minúte chcel na inkasované góly odpovedať Phillips, ktorý sa „šikovnými nohami“ dostal do šestnástky, kde však tiesnený pálil „špicákom“ nepresne. O tri minúty nás trochu prekvapil Šimić, pri krkolomnom upratovaní pred vlastnou bránou loptu poslal preč len tesne vedľa našej žrde. V 81. minúte poslal Davis dlhý pas z ľavej strany ihriska na Ramireza, chýbalo naozaj málo, aby loptu doklepol do brány a spečatil tým hetrik. O minútu sme sa o výsledok zase báli, Káčer zahral roh na Minárika, ktorý majestátnym výskokom predčil všetkých, no v tejto pozícii nedokázal dôrazne zakončiť. Záver stretnutia si oba celky svoju bránu postrážili, a tak sa zápas skončil pomerne spravodlivou remízou.

Tretia jarná remíza a piata v ročníku pre nás naďalej znamená, že základnú časť Fortuna ligy skončíme definitívne na tretej priečke. Po Fortuna lige v roku 2020 štartuje pre naše mužstvo aj Slovnaft Cup, v rámci ktorého privítame v stredu 4. marca o 18:30 Poprad. Ligové pokračovanie je zase na programe o týždeň v sobotu, kedy nás čaká domáce krajské derby so Spartakom Trnava.

Hélder Cristovao, DAC: „Myslím si, že sme videli veľmi dobrý zápas a futbal. Ľudia, ktorí boli na štadióne, ale aj pred televíznymi obrazovkami, museli byť spokojní. Proti sebe totiž hrali dve mužstvá, ktoré chceli hrať futbal, nesústreďovali sa len na body. Z našej strany bol prvý polčas veľmi dobrý, hrali sme fantastický futbal. Povedali sme si potom, že 2:0 nič neznamená, musíme si ešte dať pozor. Žilina výborne zareagovala, dala gól, čím sa aj s podporou fanúšikov dostala na koňa. Myslím si, že celkovo sme dnes mali vyhrať my, no ako hovorím, domáci veľmi dobre zareagovali.“

Pavol Staňo, Žilina: „Mám zmiešané pocity. Neviem, či malo vyhrať jedno alebo druhé mužstvo. V prvom polčase sme sa snažili hrať svoju hru, no súperovi sa podarilo dvakrát skórovať. Trochu sme im uľahčili prácu. Myslím si, že prvý polčas nebol ideálny, Dunajská Streda má kvalitu a pri 2:0 si vedela podržať loptu, čo nám ukázala hlavne na konci prvého dejstva. V druhom polčase sme zmenili napádanie a myslím si, že sme boli lepší ako DAC, aj keď hrozil z protiútokov. Remíza je podľa mňa spravodlivá. Nediskutoval by som, že kto bol lepší. V druhom polčase sme boli lepší my.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Žilina - DAC kliknite SEM!!!

MŠK ŽILINA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:2 (0:2)